Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan dolgozzam fel az engem...

Hogyan dolgozzam fel az engem ért bántásokat?

Figyelt kérdés

Kb. Az egész fiatal koromban jelen volt a megalázás ovodától kezdve.

Utólag jöttem rá hogy ezek mind elkerülhetőek lettek volna: szólhattam volna a szüleimnek, válthattam volna iskolát, vagy akármi.

De nem nekem mindent le kellet nyelnem és magamba folytani, rengeteg megoldatlan konfliktus van bennem.

Rettentően naív voltam, megbíztam emberekben.

Tudat alatt erős megfelelési kényszerem is van, az én érdekeimet háttérbe szorítom.

Teljesen lelki sérült vagyok, elvileg súlyos pszichotikus depresszióm van, 2 évig gyógyszeres kezelésen voltam, javult de nem érzem magam egészségesnek.

Néha rámtör az önutálat és elkezdem verni a fejemet, vagy a falat közben negatív jelzőkkel illetem magam és átkozom a világot.

Olyannyira félénk vagyok, hogy szorongok ha menni kell valahova, főleg ha emberek közé és nem merek beszélni.

Önértékelésem és önbizalmam egyáltalán nincs. Nem merek belekezdeni semmibe például szeretnék jogosítványt, de jönnek a negatív gondolatok összefogom törni az autót, az oktató kiabálni fog, bénázni fogok, képtelen leszek rá, elbukom a pénzt. így állok hozzá bármi más tevékenységhez is.

Kedvenc időtöltésem a kockulás, filmezés és a fal bámulása a sötét szobában, ezeken kívül mást nem csinálok, annyi hogy járok egy okj képzésre de semmi célom nincs vele, ott is csak bambulok magam elé.

Jólenne valahogy túllépni ezeken, dehát valljuk be gyenge ember vagyok. Az alap személyiségem is csendes, visszahúzódó.

Nemtudom mihez kezdhetnék magammal 20 évesen más emberek ilyen idősen már elértek valamit.


2016. febr. 29. 20:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van: 1 súlyos beteg leszel lelkileg, vagy 2. megpróbálod elfelejteni a múltat és a jövődre koncentrálni.

Hidd el csak rajtad múlik a dolog. Csalodni mindenki szokott, másokat is bántanak meg, másnak is vannak gondjaik. A különbség, hogy ki, hogy dolgozza fel ezeket. Kezd el apró dolgokkal, érj el sikereket az önbizalmat add.

2016. febr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha azon aggódsz, hogy más emberek mit gondolnak, mindig a rabszolgájuk maradsz. Ha valami negatív ér (mondjuk ordít az oktató), akkor csak kérdezd meg magadtól: Na és?
2016. febr. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Barátokat szerzel és a jövőbe kell tekinteni nem a múltba.
2016. febr. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!