Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek túl szigorúan...

Szerintetek túl szigorúan ítélem meg, hogy milyen szülők az ilyen emberek?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm mesélte,hogy a menye és a fia hogyan bánnak a gyerekekkel.

Éjszaka ha a gyerek felkel,akkor leordítják,hogy "aludj vissza",mogorván.

Dühkitöréseik vannak,csapkodnak.

Váltott műszakban járnak dolgozni,van,hogy éjszakára.

Előfordult,hogy a gyerek bepisilt az ágyba és akkor is leordították.

Ezek normális dolgok?Az emberek így elfáradnak,hogy így bánnak a gyerekekkel?

Ráadásul a nő most volt terhes a 2.gyerekkel és elvetélt,és meg sem érintette őket,hanem már az volt a következő kérdés,hogy mikor lehet másikat(gyanítom az anyagi támogatás miatt).


Nekem nincs gyerekem,így nem tudom milyen,viszont nagyon elborzaszt mikor ilyeneket hallok.

Nem tudom,hogy helyes-e az,hogy én megítélem őket,mivel nekem nincs.De mégis úgy érzem,hogy én nem tudnék ilyen lenni.


2016. márc. 2. 16:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Én már mondom egy ideje, hogy vizsgához kellene kötni, ki vállalhat gyereket, és ki nem...
2016. márc. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 elwera ***** válasza:
41%
Hát vannak ilyen ösztön lények, pl olyan is aki már 10 gyereket szült és viszik a gyerekeit sorra az intézetbe.
2016. márc. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Így hallomásra nemigen lehet alapozni megfontolt véleményt. Az tény, hogy váltott műszak igencsak megterheli még az egyén szervezetét is, nemhogy egy családét. Talán akkor a nagymama vegye magához a gyereket, amíg ilyen a szülők unkarendje.
2016. márc. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Én is nemrég találkoztam ilyennel, ültem a kocsiban, mellettem az utcán sétált egy férfi, kézenfogva egy 5-6 éves kisfiúval. Annyit hallottam a kettejük párbeszédéből, hogy a kisgyerek elkezdett valamit mondani a férfi pedig ráüvöltött, hogy "kussoljál már, fogd be a pofád" és ezek különböző változatait, ahányszor a gyerek megszólalt. Nekem sincs gyerekem, de konkrétan a gyomrom felfordult, hogy valaki képes így beszélni egy kisgyerekkel. Arról nem is beszélve, hogy milyen hatással lesz ez a későbbiekben a gyerekre, hogy ilyen szülők mellett kell felnőnie, mekkora a valószínűsége, hogy normális ember legyen belőle, mert szerintem nem nagy.

Akinek a munka, háztartás, egyebek mellett nincs energiája a gyerekével normálisan beszélni, viselkedni, attól azért megkérdezném, hogy mégis minek kellett akkor neki a gyerek, ha egy rendes szava nincs hozzá, úgy beszél vele mint egy ronggyal.

2016. márc. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Azért egy anyós elmesélésére nem mondanék véleményt, mert igen sok esetben nem igaz nagy része. (Ha pl EGYSZER rászólnak éjjel a gyerekre, akkor az szerinte már MIDNIG)


A kérdésben szereplö dolgok jó része elég rosszindulatú "elmesélésnek" tünik, pl. a "nem érintette öket a vetélés" - ez nem olyan téma, amit bárki is az anyóssak beszélne meg, ezért nem igazántudhatja, hogy mennyire fáj nekik.

A több müszakban dolgozás meg nem kívánságmüsor, hanem szükségszerüség - emiatt rossz szülönek nevezni bárkit is igen nagyfokú rosszindulat!!

2016. márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
6%
Úgy sajnálok ezeket a gyerekeket :( A XIX században volt divat, hogy ha a 3 éves gyerek eső után lement a pocsolyákba játszsni, ami, ha valaki nem tudná, halálos bűn, akkor addig kellett verni fakanállal, amíg szét nem törik rajta és be nem pisil :( Ezt csak azért írtam le, mert aki ilyen kedvesen, türelmesen és megértően beszél a gyerekével, annak általában a keze is eljár :(
2016. márc. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, nem kívánságműsor, hogy kinek mennyit kell dolgoznia, de abszolút nem a gyerek hibája, és nem a gyereken kell leverni, ha anyuci-apuci idegbeteg a munkája miatt... Aki ezt teszi, az igenis rossz szülő.
2016. márc. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hasonló szülők gyerekeként mondom, hogy állati nehéz megőrizni elmém épségét. Nem kívánom senkinek, hogy ilyen gyerekkora legyen. Ha ez örökletes, akkor én inkább nem is vállalok gyereket. Ha mégis lesz, akkor pedig mindent elkövetek, hogy ne élje át azt, amit nekem kellett. Szerencsére engem fizikailag csak ritkán bántottak, de az évek során rádöbbentem, hogy a szavak sokkal fajdalmasabbak tudnak lenni, mint egy pofon.
2016. márc. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de az ismerősöd mégis honnan tud ezekről? Például, hogy náluk éjszaka mi történik? Vagy hogy mennyire viselte meg őket a vetélés? Ebből az elmesélésből számomra is süt a rosszindulat.
2016. márc. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
Ajaj! De sok türelmes, nyugodt természetű szülő LEHETNE! Kár, hogy akkor ti nem vagytok azok! A mai gyerekeknek a valaga ki van nyalva, a szülőnek kétszer is meg kell gondolnia, hogyan szól a szeme fényéhez, nehogy érje valami a lelkét. Minden mindig őérte van. Aztán lesznek belőlük a bunkó, önző, arcoskodó emberek. Nem azt mondom, hogy a tetű szülőknek való gyerek, de aki nem érezte még, hogy legszívesebben agyoncsapná méhének gyümölcsét, az hazudik. Egy két seggreveréstől, netán egy elcsattant pofontól még nem lesz nyomorék egy gyerek. Rengetegen átesnek a ló tulsó oldalára, amikor a legjobb szülők akarnak lenni.
2016. márc. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!