Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tapasztalatból és tv-műsorokbó...

Tapasztalatból és tv-műsorokból tudom, hogy léteznek olyan emberek (főleg nők), akiknek fontosabb a kiskutyájuk/kiscicájuk, mint a saját gyerekük. Ez komoly? Hogy képes valaki erre?

Figyelt kérdés

TV-ben látom egy családi életet bemutató dokumentumfilmet. Kutyákat tenyészt a család. Belátom, hogy ez a munkájuk és ez idő- és költségigényes, de a kutyáknak megvették a luxus-kutyaházat, kutyaruhákat, játékokat, aranynyakörvet, bársonypokrócot, a szegény két kisgyerek meg szinte minden adásban ugyanabban a ruhában volt, azok csak ott álltak néha, és úgy kezelték őket, mintha dísztárgyak lennének, a kutyákat meg egész nap ölelgették, babusgatták.


A másik eset egy ismerősöm példája. A parkban találkoztam vele, a kisgyerekével meg az ölebével sétált, megálltam velük beszélgetni, ő felvette a karjaiba a kutyát, a kicsi gyereknek a kezét se fogta, össze-vissza szaladgált, elesett és sírni kezdett. Épp ekkor jelzett az öleb is, hogy kakilnia kell, letette a földre, végig becézgette, és mondta, hogy ilyenkor oda kell figyelnie rá, mert beteg volt, blabla. A kisfia meg ott bömbölt a földön, csupa sár lett az eséstől, de mintha észre se vette volna...


Meg még rengeteg ilyen eset is van, amikor az állatokat például gyerekpótléknak használják, ha meg van gyerek, akkor meg az állat a fontosabb. Hogy lehet egy állat egyenrangú egy gyerekkel? Hogy lehet vele többet törődni? Én ezt egyszerűen nem értem.



2016. febr. 4. 20:58
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
46%
Ne hidj el mindent ami a tv ben van.
2016. febr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Nemcsak tv-műsorban van ilyen!
2016. febr. 4. 21:05
 3/38 anonim ***** válasza:
50%
Valóban létezik ilyen. Én is ismerek egy ilyen "hölgyet", aki előbb ad enni az 5 kutyájának, mint a gyerekének.
2016. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
18%
Elég undorító. Van aki állat nélkül is hanyagolja a gyereket, abban a felnőttben sincs semmi érzés. Gusztustalan szülők vannak. Én ha ilyet látok vagy megpróbálok nem odafigyelni, vagy ha túl sokáig kell azt látnom, hogy semmibe vesznek egy gyereket, akkor az idegennek is odaszólok, és elmondom a véleményem. Én attól is hányok mikor face-en idegből posztolják az állatkás képeiket, hogy "gyermekemmel/szerelmemmel". Hát igazi gyereke ne is legyen inkább az ilyennek, amíg nem tud felnőni hozzá... 30/N anyuka
2016. febr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
70%
Ha egy kiskölyök elesik, még nem dől össze a világ, nem kell rögtön mindent elhajítani, mert csak a frészt hozod a gyerekre is. Ha elesik, majd felkel.
2016. febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
37%

Ilyet én is láttam már:


Házaspár a parkban sétál egymás mellett. Egyikük viszi a kutyát ölben. Mögöttük meg az épphogy járni megtanult totyogós gyerekük tipeg utánuk. És csórikám alig bírja a szülőket utolérni. :-(

2016. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
78%

Ha van gyereke, és az állata fontosabb, az nagyon gáz.

Ha nincs gyereke, felőlem a lelki társa is lehet a kutya/cica.

2016. febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
21%
Ismerős a sztori. Én ezt undorítónak tartom. Én is imádom nagyon a cicákat, egyszerűen megbolondulok értük, de sosem fontosabb a gyermekemnél, soha! Soha nem engedném, hogy a macska, kutya a gyerekemet nyalogassa, stb, ahol erre is nagyon sok példa van. Elég csak megnézni a Pesten Hallottam Macskákkal csoportban a sok megszállottat. Sokan cicával, kutyával élnek, ők a mindeneik, a szerelmeik, erre csak azt mondom, akkor öregedjenek meg velük...
2016. febr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
33%
Én is annyi ilyet láttam már. Szerintem is nagyon de nagyon undorító. Nem tudom hogy hogy lehet fontosabb egy állat mint a saját gyereke
2016. febr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
73%

Én meg azt nem értem miért kell ítélni tök ismeretlenül. Pl a totyogós gyerek sétál a szülők után, és a kutyát viszik kézben... "jajj akkor már ez biztos azért van mert a kutyát jobban szeretik." Tök hülye gondolkodás ez, sok gyerek nem szeret ölben lenni, nem tud nyugton lenni, vagy épp letették mert már nehéz volt tartani, le akart menni, stb. Millió oka lehet, de te épp azt láttad bele hogy a kutyát szeretik jobban... miért? Ez az ami gáz.

Mert olyat még sehol nem láttam, nem olvastam, hogy valaki írta volna hogy ő jobban szereti az állatát a gyerekénél. Max egyformán szereti őket, de ez meg nem jelent gondot senkire, semmire. Szóval mi a baj? Inkább gondolkodjatok mielőtt ítélkeztek.

2016. febr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!