Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy nőnek csak az a kötelesség...

Egy nőnek csak az a kötelessége hogy a konyhában legyen és főzzön, a férfinak meg hogy eltartsa a családját?

Figyelt kérdés
Egyik osztálytársam szerint egy nőnek a konyhában hogy főzzön,míg a férfi dolgozik.Kérdeztem tőle,hogy nincs e neki alapból valami célja,amit el akar érni,nem rögtön ez a feladata?Ő azt válaszolta,hogy igen,neki nincs más célja az életben.
2016. márc. 3. 17:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Előző, keresnek egy másik férjet.
2016. márc. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Hát nemtom gyerekek én azt vettem észre hogy ezek a fajta kapcsolatok manapság csak a kölcsönös haszonélvezés miatt jönnek létre mintsem szerelemből. Akik ilyen kapcsolatba kerülnek általában konkrétan cukibabát vagy cukrosbácsit keresnek, nem szerelmet.

De egyébként az is lehet hogy valaki romantizálja ezt a rendszert. Mint a költők a halált, meg a bort. És aztán persze rájönnek hogy hömm, ez nem olyan fun mint aminek képzeltem.

Én egyébként azt szoktam ezzel kapcsolatban mondani hogy a tradicionális nemi szerepek nem fognak neked kaját csinálni és kitakarítani, se pénzt keresni, szóval jobb ha megemeled a sgged.

2016. márc. 4. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
#11 Hát 40-50 évesen gyerekekkel olyan férjet találni, aki eltartja őt is, meg az almot is, erre meglehetősen kevés esélyt látok
2016. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem olyan nehéz az, hidd csak el.(Persze nem mondom hogy mindenki ezt megcsinálja)

Amúgy meg nyilván szerez valami képesítést és elmegy gályázni.Rokonság besegít,ha meg már volt képesítése akkor oda megy.Legjobb esetben a volt férj segít ebben-abban.

Őszintén szólva nem értem,fel vagy háborodva mert az asszony nem tudja eltartani magát,de annak a gondolata hogy a férj eldobja az egész családját gyerekestül együtt egy szűkebb pcsáért nem zavar?

2016. márc. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Miért forgatod ki a szavaimat? Én senkit sem pártolok vagy ítélek el egy ilyen szituációban, csak azt tudom, hogy van egy ilyen ismerősöm, aki közel az ötvenhez maradt egyedül úgy, hogy egész életében nem volt hivatalos munkája. Nem tudott (vagy nem akart) újra férjhez menni, a munkahelyeken konkrétan kiröhögik, rokonok nem tudnak vagy nem akarnak segíteni és egyik napról a másikra tengeti az életét. Egyébként más baj nincs vele, normális nő, nem egy haszonleső fajta csak borzasztóan kiszolgáltatott helyzetbe került azért, mert azt hitte, hogy a házassága örökre szól.

Lehet azon vitatkozni, hogy ez az ő hibája vagy a férjéé, lehet azon gondolkodni, hogy a férj miért volt ilyen aljas, vagy hogy a nő miért volt ilyen vak, hogy nem vette időben észre a jeleket, de a végeredmény szempontjából ez nem számít. Ő az, aki nyomorog.

2016. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Egy nőnek csak az a kötelessége hogy a konyhában legyen és főzzön, a férfinak meg hogy eltartsa a családját?"


Ez csakis a te döntésed, legyél akár férfi, akár nő!

2016. márc. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Azért nem hiszem hogy az olyan könnyen menne,hogy csak találsz magadnak egy másik férjet,aki nem is lenne képes eltartani vagy hozzámenne egy olyanhoz akinek van pénze?

Ha meg elmegy dolgozni,éjjel-nappal güriznie kéne higy a gyerekének és neki is minden meg legyen,de még úgy se lesz meg.Inkább legyen egy biztos állása.

2016. márc. 4. 17:47
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez egyéntől, intelligenciától, élethez való hozzáállásától függ. Van olyan üzletasszony aki sikeres karriert épített magának egyedül nevelve a 3 gyerekét, másik családban van 8 gyerek, boldogan élnek. Van ahol a férfi főz, ott az asszony keresi a pénzt. Valahol mind a ketten dolgoznak, van 2 gyerekük, és egész nap idegeskednek, veszekszenek egymással ahányféle ember, annyiféle családi "film" van. Neked mi lenne az optimális? csakis azt nézd, mi lenne jó neked, és úgy fog beilleszkedni a képbe az a férfi. Vagy elhamarkodod, és kikapsz egy olyat, aki csak "elméletileg" lett volna jó. :) :(
2016. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!