Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogyha egy...

Mi az oka annak, hogyha egy férfi azt mondja, hogy "Egy nőnek a konyhában a helye. ", az szexizmus, de ha egy nő azt mondja, hogy "A férfinak el kell tartania a családot", az nem?

Figyelt kérdés

Ha egy férfi mondja, hogy "Egy nőnek a konyhában a helye", szexista, hímsoviniszta baromnak tartják.

De ha egy nő mondja, hogy "A férfinak legyen egzisztenciája, hogy fenn tudja tartani a családot.", az ugyanolyan szexizmus, mégse mondja rá senki, hogy szexista, femináci barom.

Miért?



2015. dec. 6. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Manapság már természetes, hogy a nők is dolgoznak, és ugyanúgy beleadjanak a háztartásba pénzt a házimunkán felül, szóval ez az elgondolás már nem igazán helytálló.
2015. dec. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Manapság már természetes, hogy a nők is dolgoznak, és ugyanúgy beleadjanak a háztartásba pénzt a házimunkán felül, szóval ez az elgondolás már nem igazán helytálló."


Igen, de mégse akkora a felháborodás, ha egy nő enged meg magának egy "A férfinak legyen egzisztenciája, hogy fenn tudja tartani a családot." féle megjegyzést, mintha egy férfi mondja, hogy "Egy nőnek a konyhában a helye.".

2015. dec. 6. 17:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Abban az esetben, ha a nő nem dolgozik, de még a házimunkából sem hajlandó részt vállalni, teljesen érthető a felháborodás, de szerintem az a férfi a hibás, aki ezt tűri.

Egy olyan nő, aki dolgozik, már alapjáraton nem mond ilyet, ellenben a férfiak nagyon gyakran várják el egy dolgozó nőtől, hogy mellé még főzzön, takarítson, és ez társadalmilag sokkal elfogadottabb, nagyon sokszor valóban ez a helyzet.


Akkor mi a probléma?


Végül, ott vannak a NORMÁLIS kapcsolatok, ahol mind a két fél dolgozik, ahogy lehetősége engedi, a házimunkát megosztják, nincs egymásra mutogatás, hogy neked ez a dolgod, neked pedig az, hanem tényleg a szeretet a döntő, és nem azon vannak, hogy a másikkal csináltassanak meg mindent, hanem hogy ha a másiknak hosszú, fárasztó napja volt, akkor esetleg átvállalják arra a napra a másik fél feladatait, és ne ezt emlegesse fel még 10 év múlva is.

Ilyenek is vannak, ők miért tudnak túllépni ezen a gyerekes civakodáson, és a mindennapos problémák elé helyezni a kapcsolatukat? Az ember társas lény, sokkal egyszerűbb az élet, ha nem egyedül próbál megoldani mindent.

2015. dec. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanolyan szexistának tartom, szerintem mindenki tudja eltartani saját magát, a gyerekeket meg a két szülőé közösen. Figyeld meg egyébként, ezek a "férfinak legyen egzisztenciája" típusú csajok sosem a normális egzisztenciát várják el, hanem a drága lakást meg a BMW-t...
2015. dec. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azért nem tartom annak, mert van az az üvegplafon a nőknél. Na majd ha az nem lesz, akkor én is máshogy állok a dolgokhoz.
2016. jan. 4. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező ez azért van mert a nők évszázadokig a konyhában rohadtak, a férfiak meg csak most tanulják hogy kell tojást sütni(idővonalon nézve)

A múltbéli sérelmekért meg valahogy vezekelni kell,és az hogy valamit nem mondasz(tehát nem dobálsz degradáló kifejezéseket a nők léte irányába)a legártatlanabb és legegyszerűbb bocsánatkérés(persze sokan ennyire sem képesek,igen ők a hímsoviniszta barmok)

Ez ugyan így van minden egyes a múltban elnyomott rétegnél,pl ezért nem lehet fehér embernek n*ggereznie feketék előtt.


Az hogy miért nem szexista ha egy nő ezt mondja, pontosan én nem tudom neked megmondani, de úgy hiszem hogy a maguk a férfiak számára lenne sértő az ellenkezőjét állítani.

Az élet különböző területein elért sikerek határoznak meg minket, szóval ez így van a pénzkeresés és a családfenntartás terén is. Egy értelemben ez egy pozitív szexista kijelentés? Ha egy férfi el tudja látni a családját az csak jó, nem? Mi negatívum van abban hogy elvárják valakitől hogy fenntartson egy családot, amit maga vállalt?


A konyhában a helye sokkal inkább degradáló,mintsem pozitív. Ez a kijelentés nem a családhoz köti a nőt, hanem a férjhez,mint tulajdon,míg a férfire családfőként tekintenek.


Természetesen nem azt mondom hogy nő nem lehet szexista óóóó lehet de még mennyire, csak azt mondom hogy nem kell mindjárt a másikra vicsorogni, először üljünk le és gondolkodjunk.

2016. márc. 4. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!