Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik próbálják magukat a közösségi oldalon boldognak mutatni, pedig a valóságban "kellemetlen" a jelenlétük?

Figyelt kérdés

Több ilyen ismerősöm van facebook-on, és nem telik el egy olyan nap, hogy valamit magáról ne posztolna. Mit evett reggelire, hol volt pár órája, mivel kockult, mit olvasott, milyen zenét hallgatott, milyen kedve van (boldog, mert mi más lenne), minden képéhez guglis az élet jaj de szuper mert én a része vagyok idézetek, tehát a szokásos.


Én ebből azt szűrtem le, hogy ez a valaki olyan szintű figyelemhiánnyal él, hogy ha nem ad magáról infót, akkor attól fél, hogy a többiek elfelejtik azt hogy ő még létezik. Ez valami új életstílus, hogy hé nézzétek má' én egy boldog ember vagyok? Egyáltalán ki kíváncsi a ráncos fejére? Le kellett tiltanom hogy ne lássam a moslékát, de lassan ott tartok hogy már kb az összes ismerősömet le kell árnyékolnom, mert már nem merek a gép előtt enni, múltkor is megakadt a fasírt a torkomon egy "gyönyörű" lány selfie feltűnése közben. Miért gyűröd össze az arcodat mint egy god damn mopsz? Hogy tudsz te úgy élni hogy csak a neten létezel, mert társaságban azt se tudod mit kell csinálnod és rágörnyedsz a telefonra? Menzán is miért muszáj evés előtt lefotózni tízszer a krumplit? Egyél már!!!


És eddig azt hittem ez csak a fiataloknál van. Hát nem! Az öregek és az internet az úgy valahogy nem működik. Vagyis működik, de ennek.. őőő.. elég érdekes összhatása van. "Csókollak Irénke! Üdvözletem az egész famíliának!" Aztán ha utcán találkozok vele még annyit se szokott neki mondani hogy helo. Szólni kellene a Cukkerbergernek hogy limitálja már hány adag moslékot lehessen feltölteni egy nap a face-re. Bocs ha elírtam valamit, majd kárpótollak. Vagy nem.



#gyik #Facebook #púpos görények #nincs életed haver
2016. márc. 9. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem új életstílus, csak jóval egyszerűbb (és olcsóbb) széles körben rázni a rongyot, mint korábban. És ezt teszik azok, akik erre amúgy is hajlamosak.


Ami különösen szánalmas, amikor az ilyen emberek egymás bejegyzéseit like-olgatják, írogatnak alá minden szépet és jót, gondolom meg sárgulnak közben az irigységtől, és azon agyalnak, hogy lehet túltenni rajtuk. :)

2016. márc. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az agyatlan posztolástól már csak ez a szánalmasabb, mikor valaki leáll nézegetni és dühöngeni rajta. Ott van a követés leállítása gomb, többet nem látod.
2016. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kár ezen filkóznod. Emberileg tök érthető, hogy facebookon a saját kis életét mindenki kicsit szebbnek akarja festeni. Pl. hogy ha szingli, akkor érdekesebbnek tűnjön.

Mondjuk az a része már nekem is zavaró, ha minden apró kis életeseményéről posztolgat, de az ilyet egy gombnyomással (nem követem) ki lehet kapcsolni.

2016. márc. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elolvastad egyáltalán amit írtam? Mert úgy látszik nem. Letiltottam mert nem vagyok kíváncsi a használt zsebkendő formájú arcára. A kérdést pedig azért írtam ki, mert kíváncsi vagyok rá, hogy te is hasonlóan vélekedsz-e az online állatkertről. Még valamiben segíthetek?
2016. márc. 9. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:

"A kérdést pedig azért írtam ki, mert kíváncsi vagyok rá, hogy te is hasonlóan vélekedsz-e az online állatkertről."

Részemről az ilyen kiposztolások nem érnek annyit hogy ennyit őrjöngjek miattuk. Tipikusan olyan dolog, amin 10 másodperc alatt tovább kell lépni.


"Még valamiben segíthetek?"

Csinálj töltött káposztát, azt szeretem.

2016. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocs azt nem tudok, de ha szereted a kalácsot akkor gyere kapd be a térdem.
2016. márc. 9. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Ember, uralkodj az indulataidon.
2016. márc. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Majdnem értelmesnek tartottalak, amíg el nem kezdted a ráncos fej meg a moslék szavakat használni.


Amúgy szerintem: attól függ. ha a kajáit meg ilyen értelmetlen dolgokat oszt meg, az tényleg felesleges. de ha valóban jelentőségteljes dolgokat (az átlag ember életében igenis jelentőségteljes, hogy megtanult búvárkodni, lett nyelvvizsgája, elment bulizni stb.) oszt meg, azzal nincs bajom.

2016. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!