Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, hogy Dél-Kore...

Mi az oka annak, hogy Dél-Koreában szinte már teljesen hétköznapi tevékenységnek számít a plasztikai sebészet?

Figyelt kérdés

Olvastam egy érdekes, cikket, miszerint rengeteg koreai lány ballagási ajándékként azt kéri, hogy plasztikai sebészetre mehessen, és ez a tendencia folyamatosan növekszik.

Nagyon sok lány/nő (de akár fiú is) megy el plasztikai sebészetre. De miért nincsenek ilyen szinten megelégedve magukkal? Hova akarják magukat plasztikáztatni?


Olvastam olyan, európai szemmel nevetséges, esetet, hogy egy nő átplasztikáztatta magát, mert kissé csúnya volt, férjhez ment, majd a gyerekei természetesen az anyjukra ütve szintén csúnyácskák lettek, mire a férfi beperelte a nőt, és ha jól tudom, meg is nyerte a pert.


Dél-Koreában miért van a lányok többségének ilyen "kattanása"?



2016. márc. 9. 19:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a médiának nagy szerepe van ebben.
2016. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Ez egyáltalán nem csak Dél-Koreát érintő jelenség, sőt nem gondolom, hogy ott jellemzőbb lenne, mint a világ más tájain. Ma már ez egy elérhető szolgáltatás, ha valakinek van pénze és pl. nagyobb melleket akar, megteheti. Az emberek mindig szépek akartak lenni, csak van aki nem tesz meg ennyi mindent érte, vagy nem költ rá ennyi pénzt.
2016. márc. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az 1.-nek: a médiában nem sok dél-koreai szépséget látni, majdnem mind európai modell, akit látunk. Talán mert mások az arcvonások, így próbálnak a dél-koreaiak egy kicsit "európaiasodni".
2016. márc. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Sunshinedoll ***** válasza:
78%

Mert a szépségideál európai. Világos bőr, kicsi arc, nagy szem, dupla szemhéj. Egyébként Dél-Koreában az egyik legmagasabb a plasztikai műtétek aránya.


Ez európai szemmel neked azért tűnik nevetségesnek, mert te európai vagy, és beleesel a társadalmilag elfogadott szépségideálba. Ez a jelenség inkább szomorú, mint nevetséges.

2016. márc. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Azt én is olvastam, hogy Dél-Koreában (meg asszem még Kínában) nagyon népszerű a szem "európaiasítása".

De hogy hogy az európai ember a szépségideál? Miért nem valami ázsiai? Hisz Dél-Koreában nem sok európai van.

2016. márc. 9. 20:05
 6/14 A kérdező kommentje:
Az európaiaknak nagy szemük van? Mert a dél-koreaiaknak sincs kicsi, nem annyira húzott a szemük mint a mongoloknak.
2016. márc. 9. 20:07
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Még hogy nincsenek dél-koreai szépségideálok.. Son Yeon Jae, Yuna Kim elképesztően népszerűek, hatalmas nagy példaképek Koreában..

Szerintem inkább a mentalitásuk miatt ilyenek. Az ázsiaiak nagyon maximalisták, mindent megtesznek, hogy kitűnjenek az átlagból. De ezeket a cikkeket nem kell túl komolyan venni, messze nem jelenti, hogy Korában jóval rosszabb lenne a helyzet, mint pl. az USA-ban..

2016. márc. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az se biztos, hogy elégedetlenek magukkal, de ha nagy számban teszik ezt nők, át tud menni státuszszimbólummá. IPhone-kategóra.
2016. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
2016. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az a divat tobbekozt ezt hallottam, hogy a szogletes allkapcsot, amilyen az alfoldi magyaroknak is van, atszabatjak ilyencegyenesebbre, "kinaiasra"..most ez a divat.
2016. márc. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!