Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volna értelme 10 évet dolgozni...

Volna értelme 10 évet dolgozni külföldön ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Jelenleg 130-at kapok ilyen betanított logisztikai melóért, egy srác 2 hónapja ment vissza külföldre most Belgiumba és 2500euro-t kap egy hónapban átlag 8 órás munkaidőért.

Ha nem kell költeni lakhatásra, csak magadra, akkor valamilyen szinten jó ez a pénz?

Én 1 millió ft-ot tennék fel próba szerencse alapon hogy megnézzem mennyi pénzzel tudnék hazajönni évente.


A célom főként egy építkezés lenne, valamire való autó stb.

Az árnyoldala az egésznek viszont az hogy bár felépítenék egy villát itthon, de ha fenn is akarom tartani, kintről kell küldenem haza a pénzt hogy ki legyen fizetve a tüzelő, villany, gáz

Emellett mondjuk egy 8 milliós autót sem tudnék itthon 130ezerből használni


Lenne így értelme ennek az egésznek? Hogy amit itthon nem érek el azt kint összehozom és hazajövök?


2016. márc. 11. 00:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehéz ezt megmondani. 2500 véleményem szerint külföldön is nagyon jó pénz, pláne átlag 8 órás munkaidővel. Én, aki dolgozott már több évet külföldön, kicsit hihetetlen is. Írországba keresnek kb. ennyit a nemzetközi árufuvarosok.

Lakhatásra hogyhogy nem kell költeni? A cég állja? Vagy munkás szállás? Azért az ilyenekbe bele kell azt is kalkulálni, hogy azért mert nyugat nem biztos hogy olyan lenne a szállás, ahol akár 1 évig is ellaknál, nem hogy 10 évig. De tegyük fel nem költesz rá, nem vágom, hogy Belgium mennyire drága, olcsó hely, de ha olyan mint Anglia, Németország, akkor szerintem ügyesen olyan 300-400 euróból kijönnél havonta, persze ha nem jársz el ebédelni minden nap, és elég sokszor főznél magadra. Adjuk még hozzá az utazást, az esetleges bulikat, kirándulást, ruha, elektronikai cikkek vásárlását, és valamilyen hobbit. Én kint Angliába ha euróban számoljuk nagyjából olyan 500-600 eurót költöttem minderre(+lakbér), úgy hogy nem vagyok az a nagy bulizós. Tehát számoljuk, hogy félre tudnál tenni 1800-200 eurót havonta, az durván 600ezer forint. Ez éves szinten olyan 7 millió, de közbe jöhet bármilyen kiadás, és még a legbarátságosabb verziót számoltam ki. Ha még lakhatásra is kéne fizetned, már kevesebb, valamint ha ez a 2500 euró bruttó, akkor megint csak lejjebb faraghatjuk.


Én azt mondom ilyen elgondolásból nem érdemes kimenni. Főleg ha fiatal vagy. Menj ki, dolgozz, élj, tegyél félre, meglátod hogy jönnek össze a dolgok, hogy érzed magad, mennyit tudsz 1 év alatt félre tenni, és majd pár év múlva osztasz szorzol, hogy mire elég Magyarországon. De úgy kimenni, hogy spórolni, dolgozni, és semmit nem látni a világból, csak hajtani 10 évig, háááát...

2016. márc. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a helyedben,ha kimennék,és bejön az élet odakint,akkor kint maradnék.

Mindenképpen van értelme kimenni,mert annak a pénznek csak a töredékét keresed itthon.

2016. márc. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem döntsd el te. Mit szeretnél? Mi az amire vágysz igazán? És miért? Bele akarsz gebedi ezekbe a dolgokba, csak azért, hogy mindez meglegyen? Mert itt nem az kérdés, hogy megéri-e, hanem mennyire fontos neked az új autó és a ház szenvedéssel való elérése? Mi lenne, ha úgy döntenél, hogy van kedved kipróbálni valamit ami új, ami kaland? Mi van ha abból jön egyéb lehetőség, vagy egy szakma amit szivesen később megtanulsz és abból jön be 10x ennyi pénz? Válaszd azt amihez nagyobb edved van és hamarabb elérde a céljaidat, mint gondolnád :)


1 K M

https://www.youtube.com/channel/UCTrKt2f0dhjJaNLP053D2uw

2016. nov. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!