Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért nem vallja...

Néhány ember miért nem vallja be, hogy tévedett?

Figyelt kérdés
Most úgy általánosságban értem. Szóval, hogy hallottam nem egy olyan szituációról, hogy egy bizonyos témában a másiknak lett igaza és az illető még akkor sem volt hajlandó elismerni ezt amikor már mindenki számára nyilvánvalóvá vált.

2016. márc. 11. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mert azt hiszi, akkor csorbulna a tekintélye. Pedig butaságot mindenki mond és tesz néha, emiatt könnyű őszintén azt mondani, hogy oké, semmi gond, előfordul. Viszont ha a másik még utólag is hülyébbnél hülyébb dolgokat próbál felhozni, na attól már tényleg hülyének nézik.
2016. márc. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alapszabály hogy ha vezető akarsz lenni meg akarod tartani vagy szerezni az elismerést, soha de soha ne ismerd el ha hibáztál mert ezáltal hiteltelenné válsz. Nézd meg a politikusokat. Inkább röhejes módon hazudoznak félrebeszélnek de egy sem mondja hogy tévedett vagy hibázott és egy sem kér elnézést semmiért. Addig kell csűrni csavarni a dolgokat és visszatámadni amíg a másik fel nem adja okos enged alapon. Csak ilyenkor a "szamár" nem szenved hanem győzedelmeskedik.
2016. márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert egy rátarti p_cs.
2016. márc. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én talán büszkeségből. Nem jó érzés bevallanom, még magamnak sem, hogy tévedtem.

Bocsánatot kérni meg kifejezetten nehezemre esik. Amúgy is rossz érzésem van a hiba miatt, beszélni meg végképp nem akarok róla.

2016. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt van úgy, hogy csak magának vallja be. Ez nem a szóbéli sajnálkozásaiból fog feltűnni, hanem csupán abból, hogy a későbbiekben változtat viselkedésén/gondolkodásán, és az igazad követi.


Másrészt szerintem lehet arról is szó, hogy például engem zavarhat az olyan eset, amikor részben igazam van, az én véleményem is helytálló némileg, de ha úgy kezelik, mintha teljesen helytelen nagy baki volna, akkor én sem szívesen kérnék elnézést vagy sajnálkoznék.. pl. épp olyan emberekkel szemben, akiknek rögeszmés meggyőződésük, hogy mindig igazuk van.

Tehát szerintem makacs-makaccsal szemben viselkedik így, de egy szintén belátóbb/érthetőbb ember előtt én is inkább beismerném a tévedésem.

2016. márc. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!