Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten eleve elrendel némelyeke...

Isten eleve elrendel némelyeket az üdvösségre némelyeket a kárhozatra? Hát nem az az Isten akarata, hogy minden ember üdvözűljön, és eljusson az igazság ismeretéte? Akkor hogy van ez az eleve elrendelés, kiválasztás? Kálvin tévedett?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 12:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%

Refkók vallása szerint ez így van. Eleve elrendelés működik. Én katolikus vagyok, tehát ezzel nem értek egyet. :)


Egyrészt ez egy cseppet igazságtalan az olyan emberre nézve, aki egész életében tisztessgesn élt.

Másrészt fölment minden mocskos bűn alól. Csinálhatok akármit, mert eleve el van rendelve a sorsom.


Számomra Isten nem ilyen. Így nincs értelme Jézus halálának sem, aki üdvösségre hívott minket, és maghalt a bűneinkért.


24/N

2011. nov. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, teljesen nem értek hozzá szóval az elsőtől kérdezem:


A reformátusokat akkor mi "ösztönzi" a jó keresztény életmódra?

2011. nov. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
46%
Fogalmam sincs! :D Nem mélyedtem bele a reformátusok lélektanába. Engem is érdekelne egyébként.
2011. nov. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
2. ha valakinek valami nagy isteni jutalom vagy büntetés elkerülése ösztönzi abba, hogy jól cselekedjen az már régen rossz
2011. nov. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt ugyanolyan nehéz megérteni, mint a Szentháromságot meg Jézus kettős természetét (hogy egyszerre ember is és Isten is). De Isten nem akarja, hogy bárki is elvesszen, Ő azt akarja, hogy mindenki üdvözüljön, ezért jött el Jézus. Ha valaki Istent választja, akkor Isten is kiválasztja azt az embert. Olyan nincs, hogy valaki Istenhez akar menni, de Ő nem engedi Magához. De Isten már előre tudja, hogy ki fog mellette dönteni és ki nem.És lehet azért értjük meg nehezen, mert Isten az idő felett áll vagy időn kívül. És ami nekünk jövő, az Neki már megtörtént és tudja, hogy az ő szemszögéből ki választotta Őt, és a mi szemszögünkből ki fogja Őt választani.

Ő maga nyitott ajtót a Mennybe és csak egy feltételt szabott:

"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." János 3:16

Egyetlen kritérium a Jézusba vetett hit. És azt mindenki maga dönti el, hogy hisz vagy nem. Isten csak tudja, hogy hogy fogunk dönteni.


Azt is meg lehetne kérdezni, hogy a katolikusokat mi ösztönzi a jó keresztény életmódra!?

2011. nov. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Igen ,utolsó ,valahogy én is így gondolom ,mert külömben mi értelme van az evangéliumnak?
2011. nov. 6. 13:52
 7/25 anonim ***** válasza:
91%

"a zsidóknak ugyan botrány, a pogányoknak meg balgaság, a meghívottaknak azonban, akár zsidók, akár görögök: Krisztus Isten ereje és Isten bölcsessége"


Az embert a saját bolondsága vezeti félre, mégis az Úr ellen zúgolódik a szíve.


Mivel tehát a világ a saját bölcsessége útján nem ismerte meg Istent a maga bölcsességében, tetszett Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által üdvözítse a hívőket.


Vannak akik hallják az igét de nem értik meg mer a tudomyánban hisznek csak azt hiszik amit tanítanak nekik.

Vannak olyanok is akik hallják az igazságot megis értik de jobban szeretik a sötétséget és a földi dolgokhoz ragaszkodnak.

2011. nov. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
ha létezik eleve elrendelés, akkor nincs erkölcs.
2011. nov. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
mab: ,egykicsit lehetne bővebben?
2011. nov. 6. 18:38
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"ha létezik eleve elrendelés, akkor nincs erkölcs"


Vannak a társadalmi normáknak megfelelő erkölcsi életet élő ateisták.

2011. nov. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!