Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a bosszú jogos?

Szerintetek a bosszú jogos?

Figyelt kérdés
Természetesen most nem a pitiáner kis érzelmi kitörésről beszélek, hogy valaki elgáncsolt stb. Hanem ha valaki olyan dolgot tett veled, aminek az egész életedre nézve komoly következményei vannak. Valamit, amit képtelenség elfelejteni, hiszen az az ember az életed egy részét vette el. Ti mit tennétek ilyenkor? Szerintetek lehetséges megbocsátani a megbocsáthatatlant? Lehetséges a benned lévő mérhetetlen haragot csak úgy elengedni?

2016. márc. 11. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Értem, hogy általánosságban akarod megkérdezni, de azért még is csak eset függő. Nekem az sem mindegy, hogy kire haragszom meg véglegesen, mert pl. egy családtagnak sokkal könnyebben megbocsájtok, mint annak aki nem rokon. Sokan a barátokat helyezik előtérbe, de számomra egy barát addig barát, amíg úgy viselkedik. Egy rokon viszont mindig rokon marad.
2016. márc. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
sokan aztmondják hogy megkönyebülsz ha kinyirod az iletőt
2016. márc. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Engem 5 éves koromban megerőszakolt a család egyik "barátja".Rég volt,nem mertem szólni senkinek,most 20 év után pedig meg már minek járjon a szám.Viszont született két lánya.Kamasz korúak.Tudom,hogy ők nem tehetnek semmiről,de néha eszembe jut,hogy megkérdezem valamelyiket,hogy tudják-e ,hogy az apjuk pedofil és hogy bántotta-e őket.

Nekem tönkre tette az életem,ő meg éli boldogan az életét.Nem is tudom milyen bosszút érdemelne ez a görény!

2016. márc. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3. válaszáról jut eszembe: Amikor még kislány voltam, a nagybátyám egyszer egy disznótor alkalmával, mikor senki nem figyelt rá, mert mindenki a feladatával volt elfoglalva, símogatta a combomat. Azt sem fogtam fel ,hogy ez normális volt vagy sem. Csak felnőtt fejjel, amikor meghallottam, hogy a nevelt lányát is molesztálta. Azóta meghalt a nagybátyám, de bánom,hogy akkor elhallattam a kezdődő kis "malőrjeit", mert lehet sorsokat tudtam volna ezzel jobbá tenni. Csak valószínű senki nem hitt volna nekem akkor. Azóta meghalt a nagybátyám.
2016. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell bosszú, az élet mindent elintéz, létezik a karma törvénye.
2017. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem létezik karma, nézz csak körül, szerinted létezik?

Ha ilyen esetben lenne lehetőségem a bosszúra, akkor élnék vele.

De tényleg helyzetfüggő. Kiről van szó? Előtte szerettem/kedveltem, vagy szó sincs ilyenről?

2017. nov. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!