Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezhet lelki értelemben...

Létezhet lelki értelemben "fordított érdekkapcsolat"?

Figyelt kérdés

"Érdekkapcsolatnak azt nevezzük, amikor valaki ahelyett, hogy a kölcsönös szeretet miatt keresné egy ember társaságát, csak a saját javát akarja azzal, amit tőle megszerez. Lehet ez szakmai előrelépés, pénz vagy csupán érzelmi támasz, azonban annyi bizonyos, hogy az illető ezekért cserébe nem nyújt semmit." - Forrás: femina.hu


Nekem pedig akit a legjobb barátomnak hittem, fordított értelemben alkalmaz(t)a az érdekkapcsolatot, kizárólag lelki értelemben.


Azaz: soha, de soha nem használt ki. Anyagi témákban maximálisan korrekt volt mindig. Nyaralás, kajálás, bulizás, bármi, egyenlően vette ki a részét, talán életemben ilyen korrekt emberrel nem volt dolgom anyagi téren.


Aztán lelkileg sem használt ki úgy, ahogy szokás, hogy nyavalyogni, lelki szemetesládának használni, stb. Soha nem panaszkodott, sosem öntött nyakon a gondjaival.

SŐT!!!

Pont az a fura, hogy én mindig csak akkor kellek ha elesett és gyenge vagyok.

Sok dolog történt velem az elmúlt években. Rettenetes mélypontok és kellemes "hullámhegyek". A srác pedig mindig akkor keresi a társasgomat, ha oltalmazhat, ha úgy érezheti, hogy segít rajtam. Ő pozitívnak állítja be magát, aki segít ha épp depis voltam stb.


De amint "megerősödöm" azonnal hátat fordít. Becsajozok: kerül. Szakítok: újra előkerül. Kirúgnak az állásomból: óriási barátság. Beindítok egy komoly egzisztenciát? Kerül, hátat fordít.


Fordított érdekkapcsolat, ahol az ő felsőbbsége a cél neki? Hogy ő mindig felettem valónak érezze magát (mivel 15 évvel fiatalabb nálam).


Vagy ki hogy látja? Létezhet ez, vagy csak én értem félre?

Vagy az irigység motiválja, hogy csak elesettként "szeret", erősként, sikeresként meg kerül?


(és a "realitás talaján" minden szenvedélyes dologról le akar beszélni puszta "jó szándékból", hogy ne vegyem meg azt a sportautót, mert drága az alkatrész, ne vágjak ebbe vagy abba bele, mert kockázatos lehet stb.)


Amúgy ő meg eléggé átlag szinten él, biztonságos munkahelyre törekszik, ahol keveset de stabilan keres és inkább beosztja. Ez nem is baj, sőt tisztelem, de semenynire nem vállalkozó szellem. De ez sem baj. Ami érdekelne, hogy a fent részletezett kifordított ellentétes érdekkapcsolatban mi motiválhatja?



2016. márc. 13. 22:14
 1/9 anonim válasza:
70%

Szerintem a motiváció az az érzés lehet, amivel önmagát tudja nyugtatni, hogy ő jó ember és segíteni tudott valakinek, kb. mentor szerű viselkedésmód, mivel addig segít, amíg szükséges.

Mivel csak 17 vagyok, lehet hogy nem reális a látásmódom.

2016. márc. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
TE meg szoktad ot keresni, ha bajban van? Vagy csak ugy, minden ok nelkul?
2016. márc. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem te változol olyankor, amikor jobban fut a szekér... most is, csak a másikban keresed a hibát, holott mikor kakiban vagy, akkor hálásan elfogadod a társaságát. Ezen is elgondolkodhatnál.
2016. márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez inkább olyan kodependens kapcsolat, ahol ez a segítő arra "izgul", hogy szükség van rá, ettől érzi magát fontosnak.
2016. márc. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Valoszinuleg kisebbrendunek erzi magat melletted, amikor neked megy a szeker. Amikor nem vagy (nala) sikeres(ebb), akkor nem csak, h nem feszelyezi magat a kozeledben, de meg is nyugtatja, h kettotok kozul neki megy jobban a sora. Szerintem az nala az alapkonfliktus, h nincs semmi izgalmas az eketeben. Sosem kockaztat, kozepszeruen, de biztonsagosan el. Vhol szeretne, de nem kepes valtoztatni. Amikor melypontod van, azt igazolod, h o csinalja jol, amikor biztosra megy, de amikor "szarnyalsz", akkor azt, h talan csinalhatna jobban es veszelyesebben is, ha lenne batorsaga
2016. márc. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyire eltérő a személyiségetek, a szemléletmódotok, valószínűleg nem tud veled mit kezdeni, amikor épp hullámhegyen vagy - és úgy tűnik, ez fordítva is igaz, téged irritálnak a józanságra, mértékletességre intő tanácsai. Nem kell ezt túlspilázni, főleg nem a femina.hu szakértő bölcsességére támaszkodva.:-)
2016. márc. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
szabó,miért nem írod ki,h egy b.z...i vagy?
2016. márc. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Ezt a kerdest a 7. valasz tette valoban erdekesse. Barcsak be lennenk avatva...
2016. márc. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

1. Szerintem van igazság abban, amit írsz. Korfüggetlenül :)

2-3.Igazatok van, sajnos az utóbbi időben hiába fordult elő, hogy kerestem, kegyvesztettnek éreztem magam. Flegmán lerzázott vagy sokszor belémkötött, kioktatott, pökhendi volt. De megpróbálom legyűrni az iszonyomat. Korábban ez egy kölcsönös kapcsolat volt.

4-5. Igen és mindig rivalizál, mindig maga alá akar gyűrni, mindig ő akar a több, az okosabb lenni, aki megmondja a frankót. Nem idegen tőle a kioktatás, észosztás, néha nagyon sértő módon, és ha szólok neki emiatt, akkor meg én vagyok a túlérzékeny, sőt femininnek is megcímkézett.

6. A honlap nem a leghitelesebb, elfogadom, bár az érdekkapcsolatot jól definiálta. A srácban valóban lehet egy kissebségi érzés, amit egy álpozitív álarc mögé dug. Ő az, aki örökké mosolyog és fennen hirdeti, hogy semmi nem vágja földhöz.

7-8. Számomra is érdekes a téma felvetése. A 7 válaszoló kifejthetné. hogy melyik lovon ül és ott is háttal vagy előre? :D :D :D

Fogalmam sincs kire és mire céloz :) (a mi sztorinkban senki se Szabó és senki se meleg)

2016. márc. 14. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!