Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért erőltetik az emberek az...

Miért erőltetik az emberek az idegen szavak használatát?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, egyszerű köznyelvi szavakkal kifejezhető, amire gondolnak, de mégis idegen eredetű szóval próbálják helyettesíteni, végül (szerintem) gyakran felsülnek. Itt egy példa:


Ismerősökkel arról beszélgettünk, hogy jó-e, ha a szülők ellenőrzik a gyerekeit internetezés közben. Egyikünk úgy gondolta, hogy jó, ha a gyereknek van tere, mikor egyedül lehet és egy kis szabadságot kap. Ezt akarta úgy megfogalmazni, hogy igen intelligensnek tűnjön, ezért azt mondta, hogy "mindenkinek szüksége van egy kis privatizációra".



2016. márc. 16. 10:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: a degradál szó elé nem kell a le igekötő..csak degradál.. a de szócska már ott van..

a degradál szó alapból leminősítést jelent

2017. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én sok idegen szót használok beszéd közben..előbb eszembe jut sokszor az idegen kifejezés..nem mindenki veszi jónéven..nem tehetek róla..megszoktam már..
2017. szept. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!