Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek okosabb?

Hogyan legyek okosabb?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenki az olvasást fogja irni.

Viszont azt se tudom, milyen könyveket olvassak..Régebben nagyon sokat olvastam, de utána valahogy kiszerettem az olvasásból, vagy nem is tudom..Most már nem igazán találok olyan könyveket, amik lekötnének, ha túl fantasy-s, az a bajom, ha túl földhöz ragadt, akkor az. Nem tudom, milyen könyvet kéne elolvasnom, ami érne is valamit. Mert gondolom hiába olvasnék el egy tucat Szürke ötven árnyalatához hasonló könyvet, nem lennék tőle sokkal műveltebb..:D

Szóval irnátok pár könyvet, hogy milyenek között kellene keresgélnem?

És lehet, hogy nagyon naiv/idétlen/hogyjuthatilyeneszembe kérdés, de ha sokat olvasok, mennyi idő után látszik meg az eredménye? Vagy egyáltalán hogy képzeljem el ezt a "ha sokat olvasol, okosabb leszel" dolgot? Azon kivül, hogy esetleg lesznek ismeretlen szavak, amikbe belebotlok és kénytelen leszek megtanulni, mit jelentenek, ha tudni akarom, miről van szó? Szóval pl. a sok olvasástól gondolkodhat valaki logikusabban? Vagy jobban átláthat helyzeteket? Mert ezek bennem jelenleg nincsenek meg..És én az okosabbat nem a lexikális tudásra meg a szókincs gazdagitására értem, hanem inkább ilyesmi dolgokra. Hogy ha beszélgetek valakivel, ne az legyen rólam a véleménye, hogy "Nah, ennek annyi esze van, mint egy gyümölcsdarabnak a jogobellában"..

Ezen is lehet javitani az olvasással?

És lécci normális válaszokat irjatok, ne ilyen "hát rajtad már egy könyvtár se segit" féle, távolról sem épitő jellegű kritikákat XD


2016. márc. 16. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
8%
Genetikádból fakad. Nem tudsz rajta változtatni.
2016. márc. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sunshinedoll ***** válasza:
80%

Minél többféle dolgot olvasol, annál jobb. Olvass szépirodalmat, krimit, hírmagazinokat, sci-fit, amihez csak kedved van. Én pl a szürke ötven árnyalatából is tanultam, olyan szexjátékokról olvastam benne, amiknek a létezéséről se tudtam :D Az is valami, ki tudja, mikor lesz hasznos.

Sok esetben, ha valami megtetszik egy könyvben, annak azon a könyvön kívül is utána tudsz nézni. Mikor a Millenium sorozat egyik részét olvastam, annyira megtetszett benne az említett Fibonacci-sejtés (ami gy matematikai sejtés, és amiről hallottam már, de nem igazán érdekelt), hogy több könyvet elolvastam a Fibonacci sejtésről, sőt, még egy fizika könyvet is vettem, mert kitaláltam, hogy többet akarok tudni fizikából. Rengeteget lehet tanulni a könyvekből, még a szórakoztató jellegűből is, úgyhogy olvass nyugodtan, a kommunikációban is segít, nyilván, de a kommunikáció gyakorlással lesz azért az igazi.

2016. márc. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hat ha csak siman muvelt szeretnel lenni akkor en nagyon ajanlom Jodi Picoult konyveket! Akarmelyiket de szerintem a legjobbak tole a Törékeny, Sorsfordítók. Nagyon jo konyvek! Viszont csak es kizarolag akkor olvasd el ha minimum 13-14 eves vagy. Azalatt ne! Remelem segitettem:)
2016. márc. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sunshinedoll ***** válasza:
bocs, a Fermat sejtésre gondoltam, a Fibonacci számsorról egy másik könyvben olvastam még általánosban, annak is utána néztem külön utána :D
2016. márc. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Megnyugodtam, mert múltkor egy csomó könyvet kinéztem, amiket el akarok olvasni :3 Végül is bajom nem lehet tőlük attól még, hogy nem ilyen Iván Iljics halála szintű olvasmányok :D

2016. márc. 16. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!