Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan legyek okosabb?

Hogyan legyek okosabb?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok, és úgy érzem hogy a szellemi képességem nulla, és szeretném felturbózni. Depressziós vagyok, és az egyik ok pont ez. Sok osztálytársam, barátom mond sok okos dolgot, én viszont mindig kilógok közöttük, mert semmi újat nem tudok informálni nekik. Mindig is irigyeltem a legokosabb emberként az osztályközösségünkben, mert ő keveset tanul mert az órákon figyel és így hamar ötösre megírja. Én is figyellek az órákon, emlékszek is egy kissé a tanár szavaira, tanulok is, de hármas. Segítsetek :)

2015. jún. 13. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
"tanulj tino, okor lesz beloled"
2015. jún. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Olvassál sokat, ami tetszik, olvassad, de ne szennyeket, hanem szépirodalmat, vagy akár tudományos könyveket is, persze a korodhoz illőt.


Ne aggódj, még nagyon sokat fejlődhetsz.

2015. jún. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Olvass sokat, aztán meséld el valakinek az olvasottak tartalmát. Fejleszd a memóriád. Olyan teszteket keress, ahol a szövegből a lényeget kell meghatározni.

Tanulj meg tanulni!

2015. jún. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Okossagnak nem az a fokmeroje, hogy ki hanyas tanulo. Lehetsz te ugyan olyan okos, csak egy picit figyelmetlenebb es mar is nem vagy kituno tanulo. Szoval ne ostorozd magad!
2015. jún. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Szövegértés nélkül nincs tanulás, gyengesége minden tantárgyra kihat, előfordulhat, hogy a matematika kudarcát nem a számolási képességek hiányossága okozza, hanem a szövegértelmezési probléma.

Igyekeztünk úgy összeállítani a feladatokat, hogy egyrészt új ismeretet adjanak, másrészt gondolkodtassanak, problémamegoldásra, kreativitásra sarkalljanak, mintául szolgáljanak más szövegek feldolgozásához is. Az is fontos volt, hogy ne unalmasak, hanem érdekesek és változatosak legyenek."


Ez az ajánlója annak a könyvnek, amit feltétlenül vetess meg anyukáddal és szorgosan dolgozz rajta. Dr.Szamosiné Nagy Sára és Gergényiné "Szövegértelmezési gyakorlatok felsősöknek". Hasznos és magad is meg fogsz lepődni azon, hogy mennyit fejlődsz majd.

2015. jún. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha okosabb akarsz lenni, kérdezz többet! Legyél érdeklődőbb, kíváncsibb. A depressziót orvos mondta? Ha nem, akkor ne használd magadra ezt a szót, mert csak akkor tudhatod, ha orvos diagnosztizál.
2015. jún. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Atomkakas ***** válasza:

Szia! :)

Ha depressziósnak vallod magad lehet benne valami, mert feltételezem hogy utána néztél a netten! :)

Nem kell elkeseredni: nemrég olvastam hogy van előnye is neki! :)

[link]

Javaslom hogy fogyassz B12 vitamint, és igyál orbáncfű teát reggelente és délután!

Néz körül a netten hogy hol vannak önsegítő csoportok, mert van, de nem írhatom le itt, mert reklámnak minősül! :)

2015. jún. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sada37 válasza:
Szia!) Ne másokkal foglalkozz,hogy mennyire jók vagy jó tanulók. Önmagadra koncentrálj. Csinálj olyan dolgokat amitől fejlődsz. Például,sakk,amőba,olvasás,írás,zenehallgatás,zsonglőrködés,rajz,tánc,stb. Később még sokra viheted az életben.)
2021. jan. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!