Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Gazdag, jómódúak! " Ti...

"Gazdag, jómódúak! " Ti hogyan viszonyultok a környezetetekben élő szegényebbekhez?

Figyelt kérdés

Most ugye relatív, hogy ki számít gazdagnak, azért is írtam így.

Azért tettem fel a kérdést, mert gyerek koromban annyi sok rosszat tapasztaltam ilyen téren (én voltam a csóró).

Sok évvel később amikor is már elmondhatom, hogy nekem sem gond megvenni pl. lazacot, vagy nem kell néznem, hogy mennyit tankolok, hova megyek nyaralni, stb, miközben sok éven át még egy zsíros kenyér, meleg víz, vagy hasonló alapvető dolog is luxus volt. Így más, mert ugye mindkét oldalt megtapasztaltam.


De TI, akik csak a jót tapasztaltátok meg, Ti hogyan viszonyultok azokhoz akik tök csórók?

Van olyan dolog ami nektek több mint természetes, és el sem hinnétek, hogy van akinek a környezetetekben ez még sosem adatott meg?


Lenézitek, csúfoljátok őket? Vagy ez ilyen gyerekes cselekedet és felnőtt fejjel ilyen eszetekbe sem jut?


Illetve ezen felül minden tapasztalat, vagy vélemény érdekelne.


2016. márc. 16. 20:11
 1/5 anonim válasza:
Hatt..en szegeny vagyok es erdekelne hogy te lenntrol hogy jotottel el idaig ? (De persze ha nem gond)
2016. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én elég jó körülmények közé születtem, mindig is jómódban életem. Kisebb koromban én fel se fogtam, hogy milyen aranyéletem van másokhoz képest, magától értetődőnek vettem, hogy több házunk, lakásunk, nyaralónk van, hogy mindig megyünk külföldre nyaralni, hogy azt eszünk és iszunk amit akarunk, hogy festményeink, értéktárgyaink, földjeink vannak, úgyhogy eleinte erről lazán beszéltem az osztálytársaimnak is, hogy hogy élek, rendesen meg is utáltak miatta, amit eleinte nem is értettem, aztán persze hamar beláttam, hogy jobb ha inkább csöndben maradok. Most így felnőtt fejjel, huszonévesként azt gondolom ,hogy nagyon szerencsés vagyok ,és hálás az őseimnek, hogy generációról generációra kemény munkával mindig megőrizték a családi örökséget.

"Ti hogyan viszonyultok azokhoz akik tök csórók? " Na most egy ilyen kérdésre nem igazán tudom, mit is írjak, mert megmondom őszintén, hogy soha a büdös életben nem érdekelt, hogy kinek milyen az anyagi helyzete. A legtöbb ismerősömről nem is tudom, hogy hogy áll anyagilag, max úgy nagyjából, sac per kábé, de sosem kategorizáltam ilyen szempontból az embereket, nem ez alapján válogattam meg a barátaimat, alapvetően jól kijövök a legtöbbekkel, egyedül az olyanokkal nem tudtam mit kezdeni, akik irigykedtek, elítéltek, bekategorizáltak egy sznob, burzsujnak, úgy hogy nem is ismertek, nem nagyon volt se kedvem, se energiám vesződni az ilyenekkel ,inkább rájuk hagytam, hogy gondoljanak amit akarnak, és csak szimplán lesz@rtam őket.

2016. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Éveken át rendszeresen jótékonykodtam, és segítettem embereknek. Sajnos teljesen felesleges volt. Ami bejött, hogy csak a tehetségeket támogatom. A szegények legtöbbször felelősek a saját helyzetükért, és ha belegebedsz sem tudsz rajtuk segíteni, mert nem fogják fel a tanulás jelentőségét. Én meg szégyelltem és okoltam magam, csak mert nekem minden sikerül. Láttam a nálam sokszor egészségesebb embereket ahogy elkallódtak. Én meg ostoroztam magam. Mindenki pont ott van a világban ahol helye van.
2016. márc. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Hatt..en szegeny vagyok es erdekelne hogy te lenntrol hogy jotottel el idaig ? "


Nagy vonalakban:


14 éves koromig kb. a semmi is luxus volt. De szó szerint.

Egy tankönyv, egy használt ruha, vagy kaja, meleg víz, vagy bármi ami másnak alapvető.


Mivel a környezetem mindig kiközösített, így a könyvekhez a könyvtárba "menekültem".

A középsulit már egy egyházi gimiben folytattam majd végeztem.

Majd így tovább.

Eleinte főleg szociális segélyek segítettek, majd a diákhitel, és az ösztöndíj, plusz a diákmunkák.


Mindig vállalkozó kedvű voltam és bár 10-ből 8-szor elbuktam, de ugye aki meg sem próbálta annak könnyű volt 0-át hibáznia.


Mostanra egy magántanári vállalkozásom van.


Így visszagondolva tudom, hogy milyen itt is és ott is lenni, és azért tettem fel a kérdést, hogy aki csak a jó oldalát tapasztalta meg, azok miként állnak egy csóró osztálytárshoz, esetleg egy hajléktalanhoz, mit gondolnak amikor egy-egy osztály/csoporttársuk nem kajál egész nap (mert talán nincs rá pénze), nem tud osztálykirándulásra menni, rosszabb esetben (ahogy nálam is volt) túl nagy, túl kicsi, közel sem nőies/fiús vagy bármi más tekintetben nem "normális" ruhába jár az illető (mert valszeg valakitől kapta).

2016. márc. 16. 20:52
 5/5 anonim ***** válasza:
69%
Nem leszek most népszerű de én inkább a hasonlóan jól elő emberekkel szeretek barátkozni. Miért? Azért mert volt már szegény/átlagos anyagi helyzetű barátom és ugyan ez van..veszek magmnak valamit és egyből úgy néznek rám mint egy darab szarra mert pick szalámit eszek..stb :D. Más kedvéért nem adok lejjeb az életszínvonalamból. Nem nézem őket le, nem játszom az agyam hogy nekem ez meg az van...de ha megtudnak valamit ami drága volt és megvettem egyből rossz szemmel néznek rám.
2016. márc. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!