Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzem hogy egy nagyon...

Úgy érzem hogy egy nagyon buta, sekélyes és életképtelen ember vagyok, mit tegyek hogy ez változzon?

Figyelt kérdés

Semmihez nem értek, amit eddig az életben elértem egyenlő a nullával, nem megy a beszélgetés, egy életképtelen idétlenség vagyok az emberek között, egy normális értelmes mondatot nem tudok elmondani és azt se tudom, mit reagáljak arra amit mondanak, néha nem is mondok rá semmit mert egyszerűen nem tudok mit. Ezért mégjobban elkezdek szorongani és méginkább bénábban viselkedni, ez egy ördögi kör. Ha csak az utcán sétálok már szorongok, a boltokban is mindig szerencsétlennek érzem magam, hülyeségeket mondok irritáló ellenszenves beszédstílusban és állandóan attól rettegek hogy szégyenteljes megalázó helyzetbe kerülök.

Az emberek kb. fogyatékosnak nézhetnek, de én is annak érzem magamat. Tényleg képtelen vagyok normális emberi módon megnyilvánulni, csak ha egyedül vagyok akkor érzem hogy önmagam lehetek mert nem kell szorongva rettegnem az ítéletektől.

A másik hogy ostoba vagyok, egyszerűen ennyi, buta vagyok. Életképtelen. Nincs semmiről egy értékelhető tudásom, csak össze vissza olvasgatok mindent, még érettségim sincs, a tanulásra képtelen vagyok a figyelem zavar miatt. A felfogásom borzalmas, vitázni nem tudok, nem is mernék mert csak tovább rombolná az önbizalmamat a sok lehülyézés. Igazából jól eltársalgok, elfilozofálgatok magamban de a külvilág felé nézve tudom hogy egy egyszerű és buta gondolkodású ember vagyok. És ez nem önsajnálat és nem burkoltan megerősítésért kuncsorgás. Nem, tényleg így érzek.


Mit tegyek?

Lehet hogy segíthetne egy pszichológus, de az értelmi képességeimen nem tud és ez együtt jár egy bizonyos életképtelenséggel.


2016. márc. 17. 02:43
 1/5 A kérdező kommentje:
És mindezt természetesen nem csak én gondolom így, rengetegszer megkaptam már hogy buta és elmebeteg vagyok.
2016. márc. 17. 02:49
 2/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, 50 ?
2016. márc. 17. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 schamuelson ***** válasza:
A kérdésed második szavára érdemes figyelni. Te érzed úgy! Én viszont úgy érzem, alapvetően csak önértékelési problémád van, bár az lehet akár súlyos is. Értelmesen, viszonylag jó helyesírással,(meg merem kockáztatni, hogy választékosan) összetett mondatokkal írtad le a problémádat. Nem ostoba embert képzelek szavaid mögé. Érzed, belátod, hogy valamit változtatnod kell. Csodát ne várj! Nem fog egyik napról a másikra menni. Nagyon remélem, mások is olvassák kérdésedet, és használható ötlettel állnak elő. Arra célzok, milyen formában juthatnál szakszerű segítséghez. Szerintem is pszichológushoz kellene fordulnod. A legfontosabb lépést már megtetted egyébként, felismerted és megfogalmaztad, hogy problémád van!
2016. márc. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy buta és van érettségid.

...Mintha valakit nagyon rossz fényben szeretnél feltüntetni, és kiadod magad annak személynek.

Esetleg tévedek?

2016. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
annak a személynek*
2016. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!