Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem nem tetszenek ezek...

Csak nekem nem tetszenek ezek a youtube-os social experiment videók? Komolytalanok.

Figyelt kérdés

Persze vannak köztük érdekesek, meg ha valaki a helyén kezeli őket, akkor oké. De azt látom a kommentek között, hogy sok néző annyira elhiszi, amit lát, mintha egy igazi szociológiai tesztet látna. Például volt egy srác, aki odament az utcán emberekhez, és elkérte a számukat. Már nem emlékszem, mit akart bebizonyítani, de megcsinálta úgy is, hogy melegnek hazudta magát. De csomószor tök nyilvánosan, mindenki előtt kérte el a számukat, sőt, még olyanokat is megkörnyékezett, akiknek ott volt a párja. Lányokkal is fiúkkal is úgy ismerkedett, hogy elhadarta, hogy "szia, megadod a számod?". De ilyen tök bunkón. Menet közben odavetette az embereknek, nem hogy köszönt volna, és valamit hozzáfűzött volna (tetszel, szeretnélek felhívni), vagy egyáltalán megvárta volna, amíg megállnak és levegőt vesznek. Aztán valaki be akarta bizonyítani, milyen gonoszak a lányok. Odament valakihez, egy teljesen idegenhez, és meghívta a szülinapjára. Az azt felelte, hogy házas. Erre kijelentette, hogy ez butaság, miért ilyen beképzelt a lány, hogy rögtön arra asszociál, hogy fel akarják szedni, lehet, hogy ő csak barátkozik. De hát ki csinál ilyet?

Másik kedvencem, mikor az emberek együtt sajnálják, hogy milyen romlott az emberiség. Pl. mikor egy hajléktalant nem engedtek be egy luxusétterembe pusztán könyörületből. Komolytalannak tartom ezeket, és ez nem is baj, csak néhány közülük olyan komolyan veszi magát, és kijelent dolgokat az emberiségről vagy a nőkről, férfiakról. Na meg ki tudja, hogy hogy vágják össze? és ezek az emberek nem járultak hozzá, hogy felkerüljenek a netre.


2016. márc. 19. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb ilyen videón látszik, hogy megrendezett az egész. Olyan vicces volt, amikor kibukott valamelyik csókolózós ilyen videón, hogy amatőr színészek játszották csak el a helyzetet, de sok embernek még mindig nem esik le.

A baj igazából ezekkel tényleg az, hogy általában már az ötlet kitalálásakor eldől, hogy mi legyen a mondanivaló és a készítők így bizony durván manipulálnak és csak azt rakják bele a végtermékbe, amit mutatni akarnak. Nem azt, amit a kísérlet mutat.

És ettől sokszor tényleg erőltetettnek is tűnnek.

2016. márc. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Épp most megnéztem néhányat a kérdésem után. Azokkal semmi bajom, ami nem akar igazából semmit bizonyítani. Pl. van egy nő, aki az utcán odamegy pasikhoz, és megkérdezi, akarnak-e szexelni. Nem von le semmi következtetést, nem akar semmit bizonyítani vagy cáfolni, egyszerűen csak kíváncsi, mit fognak reagálni. Ezzel semmi baj. De sokan mindenféle következtetéseket akarnak levonni. Ezen a lányon látszott, hogy szimplán csak van bőr a képén hülyéskedni. De az megint kérdéses, hogy lehet-e így szórakozni emberekkel.
2016. márc. 20. 01:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg az még egy dolog, hogy mit vágnak be, de a körülményekre senki sem figyel. Pl. volt olyan, ahol a rasszizmus volt a téma free hug-ra ajánlkozott egy fehér és egy fekete srác. De a fehér srác a forgalmas utca közepén állt, a fekete meg 2 virágágyás között, és a tábla felirata se volt érthető. Arra még csak rájönnek az emberek, hogy össze van vágva, de a körülményekre kevés kommentelő utal. Na meg sokan álszentek. Pl. az olyanoknál, hogy hányan adnak pénzt valakinek, vagy hányan segítenek egy bajba jutotton. Igen, elvileg ez volna a helyes, de senki sem akarja, hogy őt is megverjék/kirabolják. És a kommentelők meg a videókészítői nem tudom, mit tennének adott helyzetben.
2016. márc. 20. 01:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Röviden: Ezek a social experiment videók (a prank videókhoz hasonlóan) színtiszta megrendezett kamu produkciók a nézettség növelése érdekében. A YT-on egy komplett iparág épült az ilyen videók köré. Én is csak azért nézem ezeket, mert nagy segítséget nyújtanak nekem az angol anyanyelvi kommunikáció tanulásához.
2016. márc. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, valószínűleg igazad van.
2016. márc. 21. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!