Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hagyjak fel a stílusommal...

Hagyjak fel a stílusommal hogy nyugtom legyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok, volt már valaki hasonló helyzetben? (gondolom igen:) ) Én lennék az osztályban az, aki fura, mindig feketében van, rockot/ metált hallgat, stb tudjátok (persze szeretem az unikornisokat is:3 ) Az a helyzet hogy ezért nincs sok barátom (ez nem baj), de még a legjobb barátnőm is utál emiatt, azt akarja hogy én is neoncuccokban járjak, legyek J.B. fan, de hiába mondom hogy nekem ez így jó, nem akarja megérteni.Múltkor megkaptam hogy még ma látta meg hogy kék a szemem, mert eddig mindig eltakarta a hajam...de humoros. Rosszul esik ha valaki azt mondja hogy majd kinövöm (a legj.barátnőm el is akarta hitetni velem hogy neki is volt ilyen korszaka, 8éve ismerem,és tudom h ez nem igaz). Ilyet,hogy majd kinövöm,sztem még akkor is bunkóság mondani, ha esetleg igaz(bár születésem óta így lettem nevelve, anyu is rocker,sőt, ha valaki azt mondja h majd kinövöm, csakazértis ilyen akarok lenni 10év múlva is) Hogyan kezeljem az ilyen helyzeteket, ha én szeretem a feketét, nekem ez a haj áll jól, de egyes ismerőseim úgy néznek rám, mintha ez betegség lenne? Az utcán ismeretlenek mindig beszólnak hogy 'emós' (akk gondolom már el is tudjátok képzelni a kinézetemXd). Ti a helyemben inkább megpróbálnátok olyannak lenni mint a barátaitok, vagy megtartanátok a stílusotokat de elviselnétek h lenéznek? Sz@* egy érzés h imádok valamit de meg akarnak változtatni :( Még csak 15éves leszek és lány vagyok.

2016. márc. 23. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A zenei ízlést nem feltétlenül, de ezt a "mindig talpig feketében járok, mert én akkora rocker vagyok" mentalitást lehet, hogy valóban ki fogod nőni.

Mondom ezt úgy, hogy én is rocker vagyok és nekem is volt egy "csakfeketébenjárós" időszakom, de idővel elkezdtem azt érezni, hogy folyton ebben a színben lenni, egy idő után baromi unalmas és monoton. Ma sincsenek ugyan neonzöld meg mindenféle rikító színű cuccaim, de némileg színesítettem a ruhatáram. Ettől függetlenül a feketét még mindig nagyon szeretem.

Na, mindegy, most nem rólam van szó.

Valószínűleg most majd egy csomóan azt fogják irkálni, hogy "ne törődjél velük, ne add fel a stílusod, öltözködj továbbra is ugyanígy", de én azt mondom neked, hogy ha tényleg nagyon zavar, hogy emiatt kinéznek téged és nem igazán tudsz barátkozni, akkor tegyél kicsit ellene.

Senki sem mondja, hogy hagyj fel a stílusoddal, de nem csak talpig feketében lehet rocker egy rocker. A sötétebb árnyalatú színek is tudnak passzolni egy rockernek (vörös, sötétzöld, sötétkék, stb.), javaslom, hogy szerezz be olyanokból párat.

A zenei ízlésedet nyilván nem kell (sőt, TILOS!) eldobni, egyébként se tudnád magad kényszeríteni, hogy megszeress valami más stílusú zenét. De öltözködésben lehetsz kicsit hétköznapibb, a rocker léteden az nem változtat.

Remélem tudtam segíteni! :)

22/F

2016. márc. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek előzővel.

A fekete farmer, meg azok a vacak fekete nyomtatott pulcsik...

Hány előadón látsz ilyeneket?

Valami kompromisszumos megoldást találj. Ha kell változz meg egy időre, míg lesznek barátaid, aztán fokozatosan térj vissza ehez a stílushoz, vagy tarts meg elemeket belőle.

Nem számít milyen ruha van rajtad, legbelül rocker maradsz.

2016. márc. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ne hagyd befolyásolni magad! Élj úgy, ahogy te szeretnél, és ne mások irányítsanak téged!

~ Being different isn't a bad thing. It means you're brave enough to be yourself. ~

2016. márc. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem akarlak elszomorítani, de azoknak az embereknek, akik meg akarják változtatni a stílusodat, nem csak az öltözködése, hanem az értékrendje is teljesen más, általában. Saját tapasztalat. Én is rocker vagyok, rengeteg ismerősöm van, de JB fanok nincsenek a legközelebbi barátaim között. Engem nem érdekel valaki mit hallgat, vagy hogyan öltözködik, viszont őket legtöbbször igen. Az ilyenek nem az igazi értékeket keresik valakiben, pl. hogy mennyire megbízható az illető. Persze nincs mindig így, és ez nem azt jelenti, hogy aki JB-t hallgat meg ilyeneket biztos felszínes, stb... A zenei ízlés önmagában szinte semmit nem jelent. Ezzel azt akarom mondani, hogy ha a stílusod ennyire eltér az átlagtól az öltözködésed is beleértve, a személyiséged is. Ha JB-t hallgatva babarózsaszín tütüben táncolnál végig a folyosón, lehet több "barátod" lenne, vagy könnyebben kezdene valaki dumálni veled, de nem valószínű, hogy abból tartós/komoly barátság lenne később. Én is megéltem ezt általánosban, nem változtam az osztálytársaim kedvéért, de már nem is bánom. :D Évekkel visszatekintve már még jobban átlátom, hogy ők mennyire mások. Ha neonrózsaszín ruciban ültem volna köztük, akkor sem tudtam volna velük JB-ről beszélgetni, mert nem szeretem. Az ízlését pedig nem tudja valaki egyik napról a másikra kicserélni. Inkább keress hasonló emberkéket, jobban megleszel velük. Azokkal pedig nem kell foglalkozni, akik nem képesek elfogadni olyannak, amilyen vagy. Nem kell velük rosszban lenni sem, köszönőviszony és el van intézve. Legalábbis én így gondolom. Nem újdonság, ez mindig is így volt(sajnos), hogy aki akár jó, akár rossz irányba kilóg a tömegből, azt úgy kezelik, mint egy űrlényt. Az a lényeg, hogy ne lássák rajtad, hogy rosszul esik ha kinéznek. Ha van önbizalmad, felvállalod az egyéniséged, a környezeted is másképp fog kezelni. Az öltözködéssel kapcsolatban pedig... Ja, először is a szembe lógó hajról egyből az jutott az eszembe, hogy ha nem akarod, hogy hosszú távon rontsa a látásod, már csak emiatt kezdesz vele valamit. Szóval ha neked a fekete ruhák tetszenek, azokat hordasz. De ettől tényleg nem leszel nagyobb rocker. Legjobb ha figyelmen kívül hagyod a stílust, egyszerűen azt veszed fel, ami tetszik, legyen az bármilyen színű. Én is ezt teszem, persze józan határok között, bohócnak azért ne nézzenek. :D Nekem is akad 2-3 bandás pólóm, de nem kell feltétlenül tudni minden idegennek az utcán, hogy mit hallgatok. Sőt, bakancsom is van, de jó ha fél évente felveszem, átkozott kényelmetlen. :'D Annyira nem is tetszik, na meg ennyit akkor sem érne. xD A katonahátizsákomat hordom mindig, amiből sejthető, hogy rocker vagyok. Jó cuccnak tartom, strapabíró és praktikus. Egy időben nekem is "durvább" volt az öltözködésem, ezt a részét biztosan ki fogod nőni/meg fogod unni. Nem bántásképp mondom, de tényleg. Az ember idővel változik, ha apróságokban is. 17/L
2016. márc. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kemekoo válasza:
100%

Szia! :)

Én is 15 vagyok és lány. És rocker.

Engem is szekáltak azért, amit szeretek, de nem törődök velük. :D Az én életem, azt csinálok amit akarok. :DDD Mi az hogy megmondják mit vegyél fel, és hogy mit szeress? Ha szereted azt, ami most vagy, akkor ne add fel önmagadat! Főleg ne a "barátod" miatt.. és bocs, de szerintem nem igazi barát, ha meg akar változtatni. :(

2016. márc. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

(Mobilrol irok)

Az loziek jo tanacsokat adtak. Ezeket fogadd meg. Pl én szeretm a mintás feher polokat vmi nyaklancal :)

irtad hogy meg nem vagy 15. Na ez baj. Marmint olyan ertelemben jogy latszik rajtad. Ahogy idosodsz ugy fog latszodni rajtad hogy mar nem gyerek vagy es szunnek a szekalasok. Megszunni nem biztos hogy megfognak de ha egy 2magas kigyurt punk vagy akar 15 evesen nem fognak szekalni xd vannak olyan emo hajak amik nem takarjak a szemet es nem basztatja a szemuket a haj. Ezt azert mondom mert a lazado stilusok eggyik nagyonfontos ismerteto jele a haj. ha zavar hogy emonak neznek vmit kezdj a hajaddal ;) mert igaz hogy a jobban kilogo stilusokat mint az emo jobban szekaljak. ha nem akarod hogy szekaljanak ne tunj emosnak. mert a sima rockerkinezetet nem szidjak :) szoval ja a hakadon valtoztass foleg a szemtakaro reszet mert az sokat hozzatesz. sok sikert

17f /m

2016. márc. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. ápr. 1. 14:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Istenem, csak legyél önmagad... mi értelme annak, ha úgy fogadnak el, amilyen nem vagy
2017. júl. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!