Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet "észrevétlenül"...

Hogy lehet "észrevétlenül" iszonyatosan elhízni? Nem önzőség az ilyen emberektől az önsajnálat?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szánom a kérdést.


Láttam ilyen műsort, ahol tényleg brutálisan elhízott emberek történetét mutatták be, majd próbálták őket lefogyasztani. És mindegyik egytől egyig sajnáltatta magát, ami még nem is annyira zavart, de kijelentették, hogy ők nem tudják, hogy jutottak el idáig, nem tudják, mit hibáztak, nem értik, miért lettek ilyenek, stb. De persze a napi 7-8 ezer kalória, az megvan.

Tényleg meg lehet úgy hízni több 100 kilósra, hogy észre sem veszik? Volt egy nő, aki 300 kiló volt majdnem, ő is panaszkodott, hogy nem érti, hogy juthatott el idáig. De ez 150 majd 200 kilósan nem jutott az eszébe?

Nem értem.


Az önzőséget azért írtam, mert nem egynél volt olyan, hogy kisgyerekük volt, és a kisgyereknek kellett kiszolgálni őket, meg segíteni a mindennapos dolgokban. Volt egy nő, aki 30 éves létére volt ha jól tudom 270 kiló, és volt egy 6-7 éves gyereke. És a gyerek volt kb a háziszolga, az ápoló, meg minden, mert az anyjának már a járás is fájdalmakkal járt! De ő is tovább evett és evett, és panaszolta a TV-nek, hogy neki milyen rossz, milyen fájdalmas, stb.

Nem önzőség egy anyától az önsajnáltatás, mikor az a szerencsétlen kisgyerek kb házi rabszolgaként működik az anyja miatt??


Még egyszer: nem provokálásnak, vagy gyűlöletkeltésnek szánom a kérdést!

De nem értem ezeket. Én gondolom rosszul?


Hogyan lehetséges így elhízni? Én is voltam depressziós, mégsem lettem 200 kiló, sőt, inkább fogytam, alig bírtam enni.

Csak szerintem ellenszenves ilyen helyzetben az önsajnáltatás?


Ti mit gondoltok? Mi a véleményetek?



2016. márc. 24. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Az ocska , muanyag kajaktol piszok gyorsan lehet hizni, mivel nagyon kis mennyisegben tartalmaznak hatalmas mennyisegu kaloriat.

Kis matek: egy nagyobb zacsko csipsz plusz egy uveg kola kozel egesz napos kaloriaigenyt fedez. Elkepeszto mi? Pedig sokaknak nem egyertelmu, nekem sem volt az, evekig ettem ilyeneket.

Nemreg meg 130kg voltam, most mar csak 80.

2016. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem lehet minden elhízott emberre kivetíteni, hogy csak és kizárólag önhibájából lett túlsúlyos, ezer meg egy oka lehet, egyik eset sem egyforma

csúnyán el lehet hízni a stresszes élettől, ott sem veszi észre az egyén, mert mással van elfoglalva, miután leszokott valaki a dohányzásról, utána is elég szépen el lehet hízni, mert valahogy ki kell váltani ezt a pótcselekvést, lehet hízni egészségtelen táplálkozástól, és amit mindenki elfelejt..., rengeteg betegség van, ami elhízást okoz, és utána talán már le sem tud fogyni, mert a szervezete nem képes rá, vagy hosszú évek nehéz szenvedése a fogyás

2016. márc. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

Ez is egy lelki probléma. Mindenki máshogy éli meg.

Te pl. depressziós lettél. Ami ugyanúgy marhaság, mint az elhízás. Vagy felállsz, vagy lesüllyedsz. Te, babám, a lesüllyedést választottad a depresszióval... és még van pofád másokat támadni, mert ők máshogy dolgozták fel a problémáikat, pl. az evéssel.


Te, fiam, azért vagy depressziós, mert az akarsz lenni. Sajnáltatod magad, kivetíted másra a problémáidat.

Alig bírtál enni. Bravóóóóóó, taps, taps. Más meg pont az evéssel kompenzál.


Na hát akkor most szedd össze magad, sovány depibaba, hozd rendbe az életed és nem mások lelki problémáján lovagolj, mert neked is van elég.

2016. márc. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Legtöbben "minőségi éhezés" miatt.

Nem azt eszik, ami kell, jelentős a fehérjehiány, illetve az egyéb tápanyaghiány miatt jelentkező éhség miatt elhízó ember.

Az éhség "általános", és többször 5-szörös bevitt szénhidrátmennyiség lesz a fehérjehiány miatt fellépő érzésből. Ráadásul fehérje nélkül sem a kalóriafelhasználóként működő izmokat felépíteni, sem a zsírt nem tudja a szervezet mobilizálni hatékonyan. (a legtöbb "ketogénépítéshez" szükséges amiosav az "esszenciális " csoport része.)


Többször pár "csodadiéta" lebontatja a maradék izmukat is még nagyobb kalóriatöbbletbe "sodorva" őket.

2016. márc. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, ez úgy megy, hogy az ember nem vezsi észre magán a változást. Mint maikor elmész egy 40 éves osztálytalálkozóra, látod, mindenki hogy megöregedett, és akkor tükörbe nézel és elszörnyedsz. nem szó szerint kell az észrevétlent érteni.
2016. márc. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20%

Az a baj, hogy akárhogy írod is ki a kérdést, lesz, aki provokációnak fogja nézni vagy sértésnek veszi.

A helyzet az, hogy a társadalom roppant álszenten kezeli a témát. A legtöbben minden elhízottra egyből megpróbálják rásütni, hogy biztos valamiféle fizikai vagy lelki betegsége van, pedig a többségük általában egyszerűen lusta és nem érdekli az egészsége. Nem véletlen, hogy az étkezési szokásokkal függ össze az elhízás és nem a lelki gondokkal. Ahol normálisabban étkezne, hiába depressziósabbak, nincs náluk több túlsúlyos. (Pl. Európában az északabbi népeknél több a depressziós, de kevesebb a túlsúlyos arányait tekintve, mint Angliában.)

A legtöbb ilyen műsor, pedig direkt tereli a történetet valami lelki bajra, hiszen abból nem lenne dráma, ha mindenki azt mondaná, hogy igen, lusták voltak. Jó pár túlsúlyossal beszéltem, valakivel éltem is már együtt és 1 kivételével egy jó nagy beszélgetés után kiderült, hogy egyszerűen lusták voltak és nem érdekelte őket a túlsúly. Mert egyszerűbb volt beülni a tv elé, mint normális kaját csinálni, egyszerűbb volt a gép előtt tespedni, mint fél órát kocogni.

Aki nem hiszi, nyugodtan keresse fel a legközelebbi kollégiumot és beszélgessen el ott olyanokkal, akik a koleszos élet alatt híztak el a sok gagyi kajától.

Persze, tényleg van olyan, akinek nincs ideje normálisan kajálni, de ha megnézitek, ők sosem panaszkodnak érte.

2016. márc. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

3-as vagyok, én mikor lelki problémáim voltak, brutálisan lefogytam, de tényleg csúnyán.

Senki nem szólt le érte, sőt sajnáltak.

Egy ismerősömnek meghalt a gyereke, belőle meg ez azt váltotta ki, hogy egyfolytában sírt és evett. Persze meg is hízott rendesen. Őt aztán le is szólták rendesen.


A soványság sem egészséges, de divat és a hülye birkák csak mennek utána, de az senkit nem érdekel, mi zajlik az ember lelkében.

2016. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!