Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ilyen sok férfigyűlö...

Miért van ilyen sok férfigyűlölő nő?

Figyelt kérdés

Szerintem azért ki lehet mondani, hogy ez elterjedőben van, mert már évek óta tapasztalom, és nem csak idősebb házas nőktől, hanem egyre inkább fiatalabbaktól, akár már gimnazistáktól is. És biztos vagyok bene, hogy nem csak az én szűk családi és baráti körömben van jelen, mert tényleg, tényleg mindenhol tapasztalom.


Persze amikor mondják, akkor minden férfi kivétel, aki a környezetükben tartózkodik, de rájöttem, hogy ez igazából nem igaz. Elég egy kis konfliktus, és egyből eltűnik ez a "kivétel". Lényegében minden elrontott nőért a férfi a hibás, de azért a sikeres férfiért is a nő felel. Nem is tudom ezeket a hülyeségeket hogy lehet komolyan venni, és életfilozófiává tenni.


Lehet, hogy mindegyiknek volt az életében valami konfliktsa férfiakkal, de most ez a reakció rá? Szerintem kicsit sok. Bár olyan is van, akinek életében nem volt konfliktusa, és amikor lett, mintha erre várt volna, teljesen kifakadt, hogy na ezért utálja a férfiakat. És persze ilyenkor egy férfinak nincs szava, mert csak egy férfi, és mi lesz a következő ha most rámszólt, megver? Értitek a folyamatot, a helyzetet.


Most már elegem van ebből, hogy igazából tényleg mindig találkozok ilyen nőkkel. Nem is érdekel engem ez a téma, nincs is a fejemben, de mindig előkerül természetesen úgy, hogy én vagyok a rossz. Már csak a nemem miatt alapvetően alacsonyabbrendű vagyok, kevésbé intelligens, erőszakos és ha még nem is egyezik a véleményem az övékkel, akkor már nőgyűlölő is.


Valami magyarázat?



2016. márc. 25. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Én meg folyamatosan a nő gyűlölő férfiakat látom.

Ne foglalkozz vele mindkét véglet ugyanaz, mindegyik a másikat hibáztatja és mindkettő csökkent értelmi képességre utal.

2016. márc. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja, igen, akartam ezt is írni, hogy biztos hogy jelen van fordítva is, de az nekem lehet nem tűnik fel. Ismerőseim között egyet ismerek összesen, aki nyíltan az.
2016. márc. 25. 09:03
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem itt szimplán arról van szó,hogy a nők érzelmesebbek, és így vezetik le a feszültséget, hogy kimondják, de ez csak ideig-óráig tart,nem jelenti azt,hogy folyamatos gyűlöletet éreznek a férfiak iránt. A férfiak meg csak nem mondják ki,mert az nem lenne "férfias", ha az érzéseikről beszélnének.
2016. márc. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ez mindkét nemnél jelen van. jellemzően inkább 40 felett, amikor már megkeseredtek. fiataloknál én még nem igen tapasztaltam hasonlót. (szerencsére)
2016. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2016. márc. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Mindkét oldalon vannak elborult agyú idióták.

Én fiú létemre meg azt nem értem, hogy sok férfi miért vallja azt, hogy egy nőt csak azért tisztelni kell, mert nőnek született. A tiszteletet ki kell érdemelni. Én csak azért nem tisztelek senkit, mert lukkal a lába között született, nem is értem ezt a gondolatmenetet.


Mellesleg a nők ilyen viselkedéséről jócskán tehetnek a szenny női magazinok, meg efféle "beszélgetős műsorok", amik folyamatosan azt sulykolják a nőkbe, hogy "te gyönyörű, hibátlan és tökéletes vagy csak azért mert nő vagy, ha a pasid nem hordoz a tenyerén, dobd ki, hagyd el, légy boldog mással" stb.

Nem vagyok nőgyűlölő, bocsánat, hogy ezt írom, de Magyarországon hihetetlenül felül van értékelve a női nemi szerv. Emiatt az istenítés miatt száll el sok lány önbizalma az egekig, és hiszik azt, hogy minden bajukért a férfiak felelősek. Ehhez jön még az a "tiszteletes" dolog is, amit fentebb írtam.

2016. márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Az ilyenek mögött gyakran valamilyen korábbi pszichés trauma van. Pl. gyerekkorában megerőszakolták, vagy valamilyen zaklatás érte, vagy hasonló, és e- miatt nem tud normálisan tekinteni a férfiakra. Mindegyiktől fél, és ezt valamilyen szintű agresszióval igyekszik palástolni.
2016. márc. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Ismerős.Találkoztam már én is ilyennel.Valamin a fórumon is látni sokakat.
2016. márc. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Ez mind amiatt van, mert egy nőnek sokkal több mindent elnéznek, mint egy férfinak, másképp kezelik az emberek az olyan szituációkat is, amikben nők vannak.


Példa:

Ha egy nő mondjuk elesik egy tálca kajával, mindenki sajnálja, meg segíteni akarnak rajta, max 1-2 ember nevet.

Ha ugyanez egy férfival történik, mindenki körberöhögi, és segíteni se segít rajta szinte senki.


Az ilyen viccesnek szánt videóknál is. Hallani, hogy ha nővel történik valami, akkor "oh my god, are you okay? oh god!", ha férfival, akkor meg mindenki röhög. Pont ez a viselkedés vezetett odáig, hogy sok nő azt hiszi, ő egy törékeny és tökéletes ember, aki akármilyen tapló paraszt módjára bánhat a férfival, mert ő csak férfi, vele ezt is lehet.

Erre még rátesznek egy lapáttal a ma már inkább femináciknak nevezett feministák, akik a férfilét minden előnyét akarják, a hátrányaiból viszont nem kérnek. Ők azok, akik folyton leszólják a férfiakat, mert ők is ugyanarra képesek, viszont ők vannak a legjobban megsértődve, ha valaki felezni akarja a számlát a randin, vagy valaki nem engedi őket előre az ajtón.


Én sem vagyok nőgyűlölő, de nagyon sok lány nagyon el van kapatva. Folyamatosan olvasom a hisztiket fórumokon, kommentekben, hogy ilyen rossz férfiak, olyan ecsethajúak, olyan stb, de azzal semmi gondjuk sincs, hogy a mai lányok többsége már 14 évesen nem szűz, és 20 éves korukban sem tudnak egy nyamvadt rántottát normálisan elkészíteni.

2016. márc. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az ilyen kérdéseknél a kommenteken is látszik, hogy egy nőnek mindent elnéznek.


Ha egy nő férfigyűlölő: biztos az apja miatt, biztos szegényt sokszor átverték, biztos rosszak a tapasztalatai, biztos trauma érte, stb.


Ha egy férfi nőgyűlölő: mocskos szemét állat, sosem volt barátnője, biztos meleg, hímsoviniszta, stb.


Ez szerintem mindent elmond.

2016. márc. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!