Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem féltek a robotizaciótól?

Ti nem féltek a robotizaciótól?

Figyelt kérdés
Engem nem sok szakma érdekel az életben,számszerint kettő. Ha átveszi mindkettőt a robottechnológia,gőzöm sincs mihez nyúlnék,mert más nem érdekel. Van még valaki,aki aggódik ettől az egésztől ? Szerintem polgárháborúk sorát hozhatja el az,ha a mai munkák nagyrészét kiváltják ezek a gépesített embernek tűnő izék..
2016. márc. 27. 17:56
 1/5 piriiiii ***** válasza:
Eléggé riasztó, de nem igazán a munkalehetőségek miatt.
2016. márc. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerinted akkor mi miatt ?
2016. márc. 27. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:

A piac diktál.A gazdaságosság,minőség,és produktivitás vezérelte gazdaságokban ez csak növekedni fog.

Persze van itt egy paradoxon hogy ha egyre több a gépesített munka,akkor egyre kevesebb ember dolgozik.És hiába állítják elő harmad annyiért az adott termékeket,ha az embereknek már csak mondjuk a tizede engedheti meg hogy megvegye.

Nem vagyok közgazdász,nem tudom erre a választ.Gondolom ilyenkor egy kínálat kereslet mérleg áll be.


És én kifejezetten technológia párti vagyok.

Ez egy velejárója az indusztriális társadalmaknak.

A 19. században például Anglia szerte géprombolásokba kezdtek a munkájukat féltó proletárok.


De látjuk hogy ez nem vezetett sehova se.


A jövő elkerülhetetlen.


Amíg az emberi agyat nem tudják meghaladni a gépek,addig lesznek emberi munkások is.A vicces dolgok ezután fognak kezdődni.

2016. márc. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3


Hát el nem tudom képzelni,hogy ha a mai munkák 90 százalékát kiváltják a robotok akkor mi fog következni. Szerintem a fejecskédben rakj rendet,hogy ez polgárháborúkhoz stb-hez fog vezetni.

2016. márc. 27. 18:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Leírnád hogy hogyan képzeled el ezt a polgárháborút?


Hogyan szerveződnének az anti-technológia pártiak?Mit csinálnának?

Eszeveszett anarchista módon gyárakat robbantanának?Vagy áramszolgáltató műveket tennének tönkre?

Nem tudom elképzelni ezt épeszű keretek közt.

2016. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!