Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan bocsássak még?

Egy naaagy fan kérdése:

Hogyan bocsássak még?

Figyelt kérdés

Amit a volt barátnőm tett, jelenleg is hatással van az életemre. Már nem vagyunk barátok, mindenhol letiltottam. Hiába kért bocsánatot, nem megy. 2 éve haragszom rá. Bosszút akarok állni, nagyon dühös vagyok ha szóba kerül, ha bárki szóba hozza. Utálom.

De már elegem van, meg akarok bocsátani. Hogyan csináljam?



2016. márc. 27. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Mit tett?
2016. márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elárulta a régi szerelmemnek, hogy szerelmes vagyok belé. Azóta a szobából id kimegy az illető, ha hozzá szólok, mert ez neki kellemetlen. Tudomásul vettem, de barátok sem lehetünk, mert tudja mit érzek.
2016. márc. 28. 11:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nem lehet, hogy azért akarsz bosszút állni, hogy ezen az emberen vezesd le a dühödet, amit neked az a ember okozott, akibe szerelmes voltál?


Ha az illető finoman szólva magasról tesz rád, ez neked épp elég fájdalmat okozott... gondolom ezt a fájdalmat szeretnéd kiélni egy bosszú formájában.

2016. márc. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem azon akarok bosszút állni akibe szerelmes vagyok. Szeretem és örülök, ha örül. :)

Viszont nem kellett volna megtudnia. Ha nem mondta volna meg neki sokkal jobb lenne... Utálom.

2016. márc. 28. 21:37
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Ne bocsáss meg sehogy. Gerinctelen volt az illető, nem tartotta meg a titkod. Nézd levegőnek és tedd túl magad rajta.
2016. márc. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De hogyan tegyem túl magam rajta? :(
2016. márc. 29. 10:23
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy véletlenül kotyogta ki, nem rossz szándékból, tehát nem ártani akart neked vele, hanem

- vagy naivan talán még azt is hihette, hogy ezzel segít neked

- vagy butaságból, nem gondolt bele a kikotyogás súlyára, esetleg elfelejtette, hogy te azt mondtad, ne mondja el.


A legrosszabb az ilyen haragtartásokban az, amikor arról vagy meggyőződve, hogy tiszta rosszszándékú a másik, hol ott ez nem föltétlenül van így. Van az a mondás, hogy "soha ne tulajdoníts gonoszságnak semmit, amire a hülyeség elegendő magyarázat!"


Az "okozott kárra" meg szerintem úgy is lehet tekinteni, hogy elmúlik, nem akkora nagy ügy, szerintem te is nevetségesen túlreagálod, amikor ilyen leírásokat írsz, hogy "hatással van az életedre".

Tőled is butaság lehet, hogy

- azon kattogsz, hogy szerelmes vagy a barátodba

- nem tudod, hogy mit akarsz, mert ha ennyire titkolnod kell azt az érzéseidet, akkor az életedre nézve nem számíthatnak ezek sem semmit

- céltalanul drámázol, mert talán neked is kellemetlen lehet barátnak valaki, akibe szerelmes vagy, és az biztos, hogy az életedre nem hat ki egy titkos szerelem, szerintem az embereknek az életét inkább a valódi kapcsolatok határozzák meg, nem az ilyen.


Ha rosszul is esik ez az egész, és kellemetlen, akkor is az egy, amit tehetsz, hogy ne reagáld túl, mert tényleg nem életbevágó dolog.

Biztos vagyok benne, hogy a barátnőd is ezt érezte, amikor "elmerte mondani", egyszerűen nem érzékelte, hogy ez olyan szörnyű dolog volna.

Nekem is van olyan voltbarátom, aki azért nem kedvel, mert olyant mondtam, amit egyszerűen csak nem éreztem drámainak, viszont ő igen. ETTŐL MÉG tekintettel vagyok rá mint emberre, és sosem tettem/mondtam volna semmi olyant, amivel ártanék neki, de a nézőpont különbségekkel már nincs mit tenni!!!!

2016. márc. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen azt hitte, hogy segít. Legalábbis ezt mondta utána.
2016. ápr. 15. 18:39
 9/11 A kérdező kommentje:

Igenis hatással van az életemre, mert hozzám sem szól, pedig lehetnénk barátok. Nekem rosszul esett és nagyon rosszul esik most is úgyhogy NEM ÉRDEKEL, HA TÚLREAGÁLOM. Ő volt az első akinek elmondtam, és elárult.


Ui.: azért kell titkolnom, mert sok a homofób barom.

2016. ápr. 15. 18:48
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha rám haragudnál, a világért sem akarnám, hogy megbocsáss. Isten ments!
2016. ápr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!