Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van egy "gondolatom". Mi a...

Van egy "gondolatom". Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Az alap ötletem az, hogy ha valaki elkezd kételkedni a valóságban akkor két féle képpen kezdhet megváltozni.


A, Elkezdi feltölteni a szerinte valótlannak tűnő világot szerinte valós alakokkal feltölteni. (Megőrül)


B, Teljesen hamisnak fogja vélni a valós világot és elkezdi kereni a szerinte igazit. Nem kezd kitalálni valótlan alakokat hanem teljesen magába roskad a tudat miatt, hogy a világ hamis. Elkezd keresni egy valós világot, tehát rossza esetben öngyilkos is lehet.


Erről szeretném kikérni a ti véleményeteket is. Nyugodtan legyetek szókimondóak válaszolás közben. :-)



2016. márc. 28. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel mindenkinek más a valóságrol alkotott képe, így elég sok ember tünik őrültnek körülötted! Viszont ha egy fantasyvilág létezésére gondolsz az veszélyes, nekem volt egy ismerősöm aki sárkányokkal beszélgetett álmába, és igaznak gondolta. Szerintem annak annyi mára...
2016. márc. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészíteném!


C: Rájön, hogy hülyeség túlagyalni mindent és el kell fogadni a dolgokat úgy, ahogy vannak. Ezáltal megnyugszik és boldogan él tovább.

2016. márc. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Örültekkel nem kell ilyen belegondoltan foglalkozni, kivéve épp ha mi magunk vagyunk azok, vagy ha pszichiáterek vagyunk!

Én azt gondolom, hogy nem osztályzás kérdése, kérdés az, hogy minek a hatására kezdett el "kételkedni a valóságban", annak megfelelően jön be az A vagy B helyzet. De általában épp azért mondanak ellent a valónak, mert mást tapasztalhatnak, vagy eleve úgy keresik a valóságot, hogy van egy alap meggyőződésük, amit erősíteni/igazolni akarnak a keresés közben. Majd ez épp meggyengülhet idővel, akkor jön be a B lehetőség.

"C" lehetőségként azt a gondolatot vetném fel, hogy kiderül róla, hogy komoly problémái közé tartozhat az önfejűség, ezért örömét leli abban, ha nem mások mondják meg neki az "igazságot", hanem minden olyan dolog tűnik jobbnak, ami csak az ő fejében fogant meg, és nem mások rágták a szájába. Rájön, hogy a valóság kutatása nem csak a saját büszkeségének/kreatív agyának a megnyilvánulása, ezért Nem arról szól, hogy a minél sajátságosabb utakat kell keresni hozzá, hanem egyszerűen körbenézni, elfogadni azt, hogy bármilyen kacifántos igazság elmélete van, ha annyira meghatározó lenne az embereknek, idővel előbb-utóbb ők is észreveszik. Ezért biztos nem éri meg, hogy magát "különleges látnoknak" képzelje.

2016. ápr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!