Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te utólag éreztél haragot a...

Te utólag éreztél haragot a szüleid felé, mert gyerekkorodban nem foglalkoztak azzal, hogy ne legyél túlsúlyos?

Figyelt kérdés

2016. márc. 29. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Nem okolom mindenért a szüleimet, főleg, hogy 15 éves kortól már magam is eltudtam dönteni mit egyek
2016. márc. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem,mert én foglalkoztam azzal 13 éves koromtól hogy ne legyek túlsúlyos
2016. márc. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nos, pl. unokatestvérem és férje is telt, a fiuk örökölte az alkatot, 16 évesen diétába és edzésbe kezdett, nagyon szépen lefogyott. Biztosan a szüleinek is menne, de ők imádnak enni, és szellemi munka mellett nem sokat mozognak. Odafigyelhettek volna, de nekik az ő életstílusuk a normális, elkerülhetetlen volt, hogy ebben nőjön fel. Másik rokonunk egyszerűen elvakult a gyerekével, folyton azt mondja, nem kövér, holott 10 évesen 70 kiló. Nem akarnak ők rosszat, csak mindenki a saját gyerekét szebbnek látja. Ha zavar a súlyod, tudsz változtatni rajta, ahogy te jól érzed magad. Kitartást hozzá!
2016. márc. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
óvodáskorú gyerekekre gondoltam
2016. márc. 29. 12:26
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Ezt nem írtad oda,magunktól honnan szüljük ki hogy te hány éves gyerekre gondolsz?A 17 éves is gyerek
2016. márc. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A 17 éves már nem gyerek ilyen szempontból. Őt már nem lehet nevelni, étkezési szokásai változtatására rábírni és van már annyi esze, hogy tudja, hogy mi hizlal és mi nem és, hogy hajlandó-e tenni a túlsúly ellen.

Ezzel szemben egy óvódáskorú ezekkel még nem igazán foglalkozik.

2016. márc. 29. 17:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én igen. Hiába fogytam le én is 13 évesen, ha utána visszahíztam, és még rosszabb a helyzetem, mint amilyen alapból volt...

Ha anno a szüleim figyeltek volna rám, akkor alapból sosem kényszerültem volna abba a helyzetbe, hogy fogynom kelljen, így ma is minden jó lenne még.

2016. márc. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És vallom, hogy jogosan. Sőt, gyomortükrözésre is kellett járnom 14 évesen, mert otthon senkit nem érdekelt, hogy minden nap legyűrtem 2 másfél literes kólát....Gyerekként fogalmam sem volt róla, hogy káros vsgy hogy nem kéne. A szülőknek lenne kötelességük erre rámutatni. Nem beszélve arról, hogy ha nem veszi meg otthonra literszámra, akkor nem is iszom és nem szokom rá. Következetesnek kell lenni!
2016. márc. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Igen. Minden nap vették a csokit meg a chipset, sokszor hányásig etettek, vizet soha nem ittam stb. 10 évesen már tele voltam striákkal. Hiába fogytam le, gyűlölöm a testemet, szinte mindenhol csíkos.
2016. nov. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem. Bar sok elvesztegetett evet jelentett ez szamomra. Csak arra tudok majd ugyelni, hogy az en gyerekem ne legyen az
2018. márc. 3. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!