Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túl stresszelek mindent! Mit...

Túl stresszelek mindent! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Felnőtt ember vagyok, de ezidáig az egész életemet gyakorlatilag végigkísérte. Például, el kell mennem valami ügyet intézni, akárhova, oda fele menet folyton az jár az agyamban, hogy mit fogok mondani, és az esetleges felmerülő problémát hogyan fogom megoldani, kibeszélni. Ennek végeredménye az összevissza beszéd, és dadogás. Ha valami nem simán megy, vagy úgy ahogy azt én gondolom, képes vagyok egész nap, vagy amíg valamilyen szinten meg nem oldódik végig stresszelni, de olyan szinten, hogy semmi mást nem tudok mellette normálisan elvégezni. Még egy filmet sem tudok úgy végignézni ilyenkor, hogy ne agyalnék folyton a problémán, és itt most a legapróbb dolgokra kell gondolni. Persze ez mellé hozzájárul egyfajta szociális probléma is. Szeretek emberek közé járni, vágyom is a társaságra, de idegen emberek előtt nem tudok megnyílni, és normális hangon beszélni. Összeakad a nyelvem, sokszor érzem hogy el is vörösödök. Közel vagyok a harminchoz, szóval ideje lenne már megoldanom a problémát. Érdekes mikor sikerek értek az életemben, és külföldön laktam, bármit eltudtam intézni, lesz@rom módban. Jelenleg még az is nagy teher, hogy egy pizzát rendeljek telefonon keresztül. :(

2016. márc. 30. 23:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
csak azért írok mert, kíváncsi vagyok a válaszokra..ugyanez nekem is, kicsit fiatalabb verzióban, jelenleg a külföldi résznél vagyok :D
2016. márc. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én stresszelős vagyok nagyon, ha a szerelmi életemről van szó, de ügyintézésben sosem. Megyek és intézem célirányosan amit kell, nem gondolkozom azon, ki mit gondol rólam. Ha társaságba vagyok és van mondandóm, beszélek. És ha egyszer-kétszer összeakad a nyelvem, akkor sincs katasztrófa, egy ember se tökéletes. 26N
2016. márc. 31. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség?
2016. márc. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok idősebb verzisóban bár ezt senki nem mondaná meg és gyerekkoromtól. A film nézést és a társaságba járást leszámítva mivel csak a megszokottban érzem úgy ahogy jól magam
2016. márc. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Remélem kapsz valami használható választ, mert az nekem is jól jönne. Az én helyzetem súlyosabb a tiédnél szerintem. Én is a külföldön gondolkodom, szerintem az megoldaná a bajomat, ha nem magyarul kellene ügyintéznem. FOgalmamsincs miért, de kevésbé feszengek, ha angolul kell beszélnem.
2016. márc. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak: nálam is ez volt a helyzet, Angliában lesz@rtam mindent, bárkit leszólítottam, bármit megtudtam oldani, ha kellett pofátlan is voltam. Mindezt angolul. Hogy a francba nem megy ez itthon? :(
2016. márc. 31. 14:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire súlyos a helyzet, lehet, hogy szakember kellene. Vagy olvassotok a stresszkezelésről könyveket. Biztos vannak ilyenek.
2016. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez egyfajta szorongásra hajlamos személyiség, aminek a gyermekkorban kell keresni az okát. Egyébként érdekes, hogy ilyen "későn" jött ez elő, ez többnyire korábban, a gyermek/felnőttkor határán szokott. Kellett hogy történjen valami olyasmi a magánéletedben, ami ezt előhozhatta.
2016. ápr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, most látom visszaolvasva, hogy külföld előtt is ez volt. Akkor a figyelemelterelés miatt lehettél jobban kint, amikor meg most beletemetkezel a negatív gondolataidba, az erősíti fel ismét. Sojat lehet ezen javítani (szakember...), de alapvetően nem fog megváltozni a személyiséged.
2016. ápr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem fog változni a személyiségünk? Hát ez elég rossz hír... :/ Mert így eléggé szenvedés az élet. És érthetetlen, hogy régen miért nem volt ilyen, amikor fiatalabb voltam.
2016. ápr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!