Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki gesztikulál telefonálás...

Aki gesztikulál telefonálás közben, az nem érzi magát hülyének?

Figyelt kérdés

2016. márc. 31. 01:11
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
És aki ilyen kérdést ír ki, az nem érzi magát hülyének?
2016. márc. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

"És aki ilyen kérdést ír ki, az nem érzi magát hülyének?"


Sajnos nem, pedig minden oka meglenne rá!

2016. márc. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a rádiós bemondó sem úgy ül, mint a fadarab. Beivódik az emberbe, hogy beszéd közben nonverbális jelekkel, testbeszéddel nyomatékot ad a mondandójának, és helyzettől függetlenül alkalmazza. Ha arra kellene figyelnem, hogy beszéd közben ne mozogjak, nem is tudnék a mondandómra, vagy a másikra figyelni. Telefonálás közben sem.
2016. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 MZ.per.X ***** válasza:

"szerintem hülye az, aki ehhez szokik hozzá"

Már nem azért mondom, de az emberek 99%-a gesztikulál telefonálás közben, a maradék 1% meg azok a hülyék akik belekötnek egy természetes és ösztönös dologba.

2016. márc. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Aki azzal foglalkozik, hogy mások mit csinálnak beszéd közben, nem érzi magát hülyének?
2016. márc. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

a rádiós bemondó egy szobában ül, és a gesztikuláció egy technika lehet számára, mint a színésznek, hogy minnél hitelesebb legyen


természetesen vannak nagyon berögzött gesztikulációk, pl. bológatás az igen-nél, de én arról beszélek, amikor valaki mindent gesztikulál a telefonba, és ami részben bunkóság is a tömegközlekedési eszközön, meg persze a telefonálás eleve


én azt gondolom, hogy azon kívül, hogy nem tud magán uralkodni, és teljesen irracionális hülyeség, ráadásul még a környezetében lévő emberek is a gerjesztői részben, mert ha nem lenne körülötte senki, biztos vagyok benne, hogy kevesebbet gesztikulálna, vagyis igazából nem nekünk beszél, de a környezetének és magának gesztikulál, vagyis az a faramuci helyzet, hogy tudat alatt ránk van tekintettel, miközben valójában ránk nincsen tekintettel

2016. márc. 31. 14:29
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszed, ha nagy szavakat használsz, értelmes, amit írsz?


Akkora ostobaságokat írsz, hogy mint Jim az Office-ban, belenéztem a kamerába, pedig egyedül vagyok a lakásban.


Azt hiszed, neked szól a gesztikulálás? Ne légy már ennyire beképzelt. Ahogy valaki írta, tényleg baromi nehéz lenne úgy telefonálni, hogy közben arra figyelj, hogy vigyázzban állj.

2016. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 MZ.per.X ***** válasza:
Hát te nagyon ráérsz :D
2016. márc. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is gesztikulálok, ha valamit fogalmazni szeretnék és már nem akarok ülni, hanem fel alá járkálok a szobában. Ezek szerint hülyének kellene éreznem magam? A gesztikulálás természetesen leállítható, viszont azzal elvonnád a figyelmedet a beszédről. Az, hogy vadidegen emberek hülyének néznek -egyébként miért is?- kevésbé érdekel, mint az, hogy megért-e az, akivel telefonon beszélek.


Egyébként meg mitől van kisebbségi érzésed? Mindenkinek a maga dolga hogy gesztikulál-e vagy sem. Aki cikinek érez ilyesmit az valószínűleg a saját cselekedeteit is szokta cikinek érezni és fél a többiek megítélésétől.

2016. márc. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
31%

Épp annyira "hülye", mint az, aki egy külföldivel már-már kiabál, pedig hát az hótt tiszta, hogy amaz úgy se érti meg.

Igyekszünk akkor is - úgy is segíteni a kommunikációt, amikor és ahogy annak az égvilágon semmi értelme sincs.


Ja, és igen: telefonáláskor én is duplaannyit mozgok. :)

2016. márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!