Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti fel vagytok készülve bármi...

Ti fel vagytok készülve bármi váratlanra?

Figyelt kérdés

Eltévedtek a városban, valami miatt kitör a káosz vagy megtámadnak / ki akarnak rabolni, netán csak buszt / vonatot késitek le. Autóval vagytok és lerobbantok a semmi közepén vagy balesetet szenvedtek.

Fel vagytok bármire készülve?

Van a kötelező elsősegélyen kívül bármi a kocsitokban? Szerszámok, egy kis étel ( néhány konzerv ), víz, wc papír, stb?

És magatoknál tartotok valamit? Bicska, kés, paprika spray, gázpisztoly, gyógyszerek, ragasztó, olló, zseblámpa, pót akkumulátor / hordozható akkumulátor ( esetleg elem ha van nálatok elemes cucc ), öngyújtó?

Ezek olyan dolgok, amik bármikor kellhetnek, mégsem tart magánál az emberek többsége ilyeneket.

Én most kezdtem el elkészíteni magamnak egyet. Angolul ezeket EDC kit-nek hívják ( everyday carry kit, azaz kb. mindennapi cuccok / mimdennapi szükséges cuccok ), rengeteg honlap, illetve videó van fent a neten. Vannak óriásiak ( nagy táskák, többnyire kocsikban ), nagyok ( hátizsák méretűek ), közepesek ( válltáska ), kicsik ( övtáska ), minik és mikrok ( utóbbi például egy headset tartó tokba belefér, előbbi pedig a mikro és a kicsi között helyezkedik el ). Tehát a nagyoktól egészen a zsebre dugható méretűig vannak, árban is hasonló skálán mozognak ( pár ezertől egészen a százezres nagyságrendig ).

Én sem hittem soha, hogy bármikor kellhetne ilyen dolog ( már évekkel ezelőtt hallottam róluk ). Pár hete viszont elaludtam a buszon. Túl mentem a városomon.

A telefonom le volt merülve ( na igen, nem kellett volna egész nap netezni ), pénz nem volt nálam, az utolsó busz pedig már egy órája elment. Tehát ott voltam hajnalban pénz, telefon, kaja és víz nélkül egy idegen faluban a semmi közepén, ahol világítás sem volt mindenhol.

Szerencsére fél óra keresgélés után egy fiatal srácba botlottam, aki ideadta a telefonját, hogy felhívjam a szüleim.

De ez csak szerencse volt, mert mi van ha nem adja oda a telefonját vagy nem találok senkit?

Szóval elkezdtem gyűjteni néhány hasznos cuccot, már van egy hordozható aksim meg paprika spray-m ( ez eddig is megvolt ).

Ti fel vagytok bármi hasonlóra / valami váratlanra készülve?


2016. ápr. 2. 00:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nem kèszítek össze semmit, így is annyi cucc van, amit viszünk ha megyünk. Ugy vagyok vele, hogy pénz legyen, akkor minden megoldható. Indulaskor a legfontosabbakat ellenőrzöm: pénz, iratok, telefon. Minden mas megoldható, igy nem kell feleslegeden cipekedni.
2016. ápr. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én már a lakáson kívül csak boltba járok, oda is ritkán, máshova nem, szóval nekem nem kell semmi extra.

De amúgy sem értem minek ezek a hülyeségek hogy paprika spray, meg egyéb önvédelmi eszközök. Ha megtámadnak, az gyors és esélyed nem lesz elővenni. Ha előkapod és elveszik tőled akkor neked esik nagyobb bajod mert nyilván a támadó erősebb, mint az akiknek ilyesmire van szüksége. Akkor már inkább tanuljon valaki önvédelmi sportot.

2016. ápr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!