Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha ki vagyok...

Mit tegyek ha ki vagyok készülve a suli miatt?

Figyelt kérdés
Amint hazaérek (6körül)rögtön leülök tanulni hajnali2ig és még is jobb esetbe 3-as leszek mindenből..reggel fél6kor kelek fel.Amikor a suliba vagyok mindíg sírhatnékom van(1x-2x már volt is hogy csak úgy sírtam)a "barátaim" is szidnak hogy ilyen meg olyan vagyok..az osztályba mindenki csesztet mert kövér vagyok..szerintetek?

2016. jan. 8. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha gimnazista vagy, akkor érdemes lenne elgondolkodni az iskolaváltáson! Csak kikészíted magad, és mellesleg egyáltalán nem egészséges, hogy nem pihened ki magad.
2016. jan. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

ekzőzlvel egyet értek, iskola váltás vagy magántanuló, bár az kissé necces állítólag megszerezni.

azért mert kövér vagy, ha beszólnak mondd nekik: ha kitör egy éhezés, én túl élem. mellesleg, a "kövér" embereknek a szívük is nagyobb :) (nagyon jó emberek na)

a 'barátaidnak meg nyugodtan szereld le, ezek nem barátok... :(

2016. jan. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi tanulás után is csak 3-as vagy akkor felesleges amit csinálsz, inkább órán figyelj, éjjel aludd ki magad normálisan. Többet érsz vele valószínűleg. Az meg hogy csesztetnek ne érdekeljen, mindenkit csesztetnek aki kicsit is más. Ha téged is zavar hogy kövér vagy akkor diétázz és járj futni. Hasznos.
2016. jan. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :D amúgy még csak most vagyok 7.es és azt mondják a 8.lesz kemény '.'
2016. jan. 8. 21:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Esetleg hány éves vagy, hanyadikos..?? Mit takar a tanulás? Fél óránként egy órás telefonozást? Nem akarom leértékelni a teljesítményed,de ha NYOLC óra tanulást csinálnék naponta akkor már az a jövő évi anyagnál tartanék. Vagy van valami agybajod? Mit tanulsz addig? És teljesen kikészül a szervezeted a napi 3,5 óra alvástól, persze hogy minden bajod van. Igazából borzasztó ezt olvasni és mindenképp változtass még ma ha ez igaz.
2016. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
1óra utánna 5-6perc ivás wc szünet (van egy 10 perces tusolás is) igazából minden tanár azt mondja hogy:"Ha tanulnál nem írnál ilyen rossz jegyeket mert megvan hozzá a képességed" amúgy teljesen egészséges vagyok...ha nem tanulok akkor meg megbukok..angolból nem tudok tanulni..(az angol napi 2,5-3óra)
2016. jan. 8. 21:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi lesz gimiben, ha már most ennyire nem birod? Vagy egyetemen? Hümm?
2016. jan. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

És nem szoktad mondani a tanároknak hogy mennyit tanulsz? Ne higgy nekik, ennél már nem leszel jobb, csak idegroncs leszel, még jobban is fog menni ha rendesen kialszod magad.

Vagy esetleg idáig nem tanultál semmit csak az utóbbi héten kezdted és mindent most akarsz behozni? Ne érts félre tisztelem a kitartásod csak nekem ez kicsit hihetetlen. Esetleg beszélhetnél az angoltanárral vagy járhatnál különórára. És igen, nem a 8. lesz az igazán kemény hanem a többi, mik a továbbtanulási szándékaid?

2016. jan. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy hajnali 2-ig fent vagy. Valamit nagyon nem jól csinálsz. Én általánosban semmit nem tanultam szinte a nyelven kívül, de lazán véginyomtam 4-5-ös jegyekkel. Ami érdekelt azt elolvastam, ennyi volt a titok. Minden érdekelt, egyedül a verseket utáltam megtanulni. A házikat megcsináltam, és lényegében olvastam a mesét... mert a történelem az mese, meg a többi is. De nem erőltettem meg magam, inkább órán figyeltem és ha voltak kérdéseim akkor azt feltettem. Következő órán emlékeztem, hogy mi volt előzőleg és így nem volt gond. Az alvás nagyon fontos!


Egy átlag embernek is szüksége van 8-9 órára, de egy fiatal fejlődő szervezetnek még ennél is többre. Ha nem alszod ki magad, kikészülsz. És most még lehet nem veszed észre de később nagyon nagy gondjaid lesznek belőle, pár éven belül. Éjszaka termelődnek bizonyos emésztő enzimek is és ennek a hiánya nagyon nagy károkat fog okozni a szervezetedben és még ehhez a stressz is hozzájön akkor tényleg. Na így alakulnak ki az IBS betegségek, az enzimhiányos és allergiás betegségek egy része is. Az emberek nagyon nem veszik komolyan az alvást. Ez ugyanaz mintha nem innál eleget hosszú távon súlyos következményei vannak de eleinte nem is veszed észre. Vagy ha nem eszel eleget... az jobban látszik ahogy szép lassan elfogysz. Ennek eleinte nincsenek ilyen látható jelei. Később érezni fogod. Szóval aludj! Legkésőbb 23:00-kor minden nap aludj, de próbáld meg tartani a napi 7-8 óra alvást minimum. Az agy alvás közben dolgozza fel a napközben látott dolgokat.

2016. jan. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1.Tegyél a rosz véleményekre még ha nehéz is, és ne válaszolj vissza nekik

2.Ne sírj ezeken, nem érdemes, a tanárt is szard le ha ilyet mondd

3Ne stresszelj minden hülyeségen

4.feküdj le 8-9-kor mert hiába korán, de szükséges!!

5.Lehet hogy az is baj ha túl tanulod magad... Nekem volt olyanom, hogy na most akkor megtanulom ugy azta verset, hogy mindenkinél jobban tudom. Aztán végül úgy összekevertem a sorokat, hogy nem kaptam túl jó vélményt rá :/

6 A nyoladik tény hogy nehezebb lesz, de csak egy icuripicurkával, de figyelj azért hogy év végén meglegyenek a 4-5eid

meg tudod nyolcadik 1. félévig, az fontos!!

És szerintem az iskolaválasztás lesz ott a legnehezebb, ugyhogy feleslegsen még ezért ne izgulj!!!!!!

Ha abarátaid szidnak, akkor ők nem a barátaid

2016. jan. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!