Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális, hogy attól érzem...

Az normális, hogy attól érzem magamat valódi, egyedülálló és különleges entitásnak, amit majd kifejtek lentebb?

Figyelt kérdés

Az életemben meghatározó szerepet játszik az, hogy milyen eszközökkel különböztetem meg, választom el magam az emberek többségétől.

Ez addig tiszta sor, amíg az intellektuális oldalát tekintjük: sokat olvasok, dobolok. Lássuk be, mindkettő elég ritka hobbi a fiatal generációkban. Egyszóval, keresem azokat a lehetőségeket, amelyeknek szórványos a gyakorisága. 100 emberből maximum 1-2 űzi, és ezzel próbálom magamat megkülönböztetni más emberektől.

Már egy ideje megfigyeltem, hogy arra is vágyom, hogy tárgyi, birtoki szinten mutassam meg a különállásomat, vagy fentebb állásomat, ha így jobban tetszik.

Elkezdtem olyan dolgokat vásárolni vagy vágyni rájuk, amiket a környezetem nem engedhet meg magának, nem szeretne birtokolni, vagy nem is ismeri fel, hogy hiába tűnik tőle anyagiasnak, bizony élete kvalitását megdöbbentő mértékben orvosolná.

Így például akkora TV-t vásároltam, ami legjobb tudomásom szerint a községben senkinek sincs. Vettem hozzá PS4-et, ami szintén nincsen a közelben senkinek. Dobfelszerelés szintén. Most kinéztem magamnak egy olyan veszteségmentes lejátszót, ami annyiba kerül, mint nagyjából magyar átlagbér duplája. Könnyű belátni, hogy az átlagos ember nem fog negyedmilliós zenelejátszóval mászkálni, mert nem látja benne az értéket. Nem volt alkalma megismerni, vagy fel sem tudná ismerni a különbséget egy veszteségmentes lejátszó és egy mp3 lejátszó által előállított hang között. A fejhallgatóm ára is annyi volt, mint nagymamám egyhavi nyugdíja.

Anyagiasnak érzem magamat ezektől, ellenben féktelen jó érzéssel tölt el, hogy például úgy hallgatok stúdió minőségű zenét, hogy mások ezt a bizsergető érzést egyáltalán nem ismerik.

Nem tudják elképzelni, milyen az, amikor mosollyal az arcodon fakadsz sírva az Új Világ Szimfónián.

Bocsánat, hogy ennyire zeneközpontú lett a szöveg, leginkább most ez a téma izgatja a fantáziámat.


Emiatt a különállás miatt határoztam el azt is, hogy ha lesz autóm, akkor Tesla lesz. Mert gyér a magyarországi tulajok száma, és feltűnik az embereknek, hogy azta... eeez igen... eeez már valami.

A zenénél pedig pontosan az adja ezt az érzést, hogy nem ismerik azt, amit én. És valószínűleg sosem fogják megismerni, mert nincs olyan vájt fülük, mint nekem. Az igazság az, hogy a többség nem is igényli a minőségi zenét. Nem megélni akarják, hanem csak beteszik zajnak és olcsó, agybedugós fülest használnak, ami rövid úton kicsinálja a hallásukat.


Összefoglalva: az tesz boldoggá, hogy olyan dolgokat birtokolok, teszek, fogyasztok, amit a többség nem.

Mielőtt tényleg nagyon anyagiasnak tüntetném fel magam, hangsúlyozom, hogy nem csak ez tesz boldoggá az életben. Megtaláltam azt a tudományterületet, ami érdekel, és bele is mélyedtem. Vannak barátaim, akikkel eljárunk ide-oda stb.


Mire idáig jutottam, már nem is tudom, hogy mi volt a kérdésem eredeti célja, de ha már leírtam, akkor elküldöm.



2016. ápr. 2. 19:40
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

#29: igazából a teljes lelkivilágomat ki kellene teregetnem, hogy ezt a sznob/hippi benyomást feledtessem.

#30: a kortársaimból indultam ki. Magamon kívül nem igazán láttam embereket vastag könyvekkel mászkálni. Egyáltalán könyvekkel mászkálni.

Dobos ismerősöm van 2, gitáros meg 20m

2016. ápr. 4. 00:33
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok könyvet olvastam életem folyamán, de soha nem láthatsz "vastag könyvekkel mászkálni". Ugyanis nem akarok ezzel feltűnősködni, és a sok-sok olvasós barátom, barátnőm, rokonom, ismerősöm sem. Nem "mászkálunk" a könyvekkel, hanem otthon szabadidőnkben a fotelba, vagy az ágyba süppedve olvassuk őket.
2016. ápr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 veterán vas ***** válasza:
100%

Érdekes dolog lehet azzal jelezni az "olvasottságot" a nagyvilág felé, hogy pl. a Larousse-enciklopédia összes kötetével a hónod alatt sétálgatsz szombat délután, a falu főutcáján.

Bizonyára az alábbi reagálásokban reménykedsz:

Óóó! Milyen művelt és intelligens a mi szomszédunk! ;)

2016. ápr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Én kérdeztem a korodat, és csak azért, mert kamasz koromban Nekem is volt a Tiédhez hasonló életszakaszom, amikor mindenképpen különleges, és híres emberré akartam válni. Aztán később rájöttem, hogy az általam rendkívülinek tartott tulajdonságok, képességek, cselekedetek egyáltalán nem rendkívüliek mások szemében. Most már, bőven felnőttként kielégít az is, hogy a környezetem, rokonaim, barátaim némely dologban felnéznek rám, példaképnek tekintenek.
2016. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Én kérdeztem rá az olvasásra. Aki tényleg sokat olvas, nem a Révai Nagylexikont cipeli magával, mert már rég feltalálta az egyszerűbb módszereket (otthon olvasás, könyvtá, ebook stb.)
2016. ápr. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
én amúgy szabadidőmben szakcikkeket, tanulmányokat, esszéket is olvasok csak úgy by the way, olyan témákból, amiket NEM tanulok, mégsem érzem magam baromi entellektüellnek
2016. ápr. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Épp olyan egyedi vagy, mint mindenki más :)
2016. nov. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Another special snowflake... Szerintem szánalmas hogy ennyire nagyra tartod magad emiatt már megbocsáss...Hab (lenne) a tortán ha le is néznél másokat. Komolyan, az ilyen öntelt embereket miért nem lehet bannolni az életből? :D
2018. okt. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!