Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A jó embereknek is vannak...

A jó embereknek is vannak néha hülye, önző gondolataik?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodok ilyen dolgokon, szeretnék jó ember lenni, de nem tudom, hogy mi lehet az igazság ebben. És most itt nem durva dolgokra kell gondolni természetesen, hanem önzőség, hazugság, irígység, féltékenység, stb. Minden emberben megvannak ezek néha? Még az igazán jó emberekben is? És az lenne a jó ember akiben annak ellenére, hogy megvan mondjuk önzőség, mégis úgy dönt, hogy önzetlen? Vagy attól jó valaki, hogy nincs is meg benne ez a negatív érzés?

Csak egy apró példa, nem reális, de most nem jut eszembe olyan igazán életszerű. Van lehetőségem egy versenyen jó helyezést elérni egy másik ember ötletével, viszont ő akkor rosszabb helyezést fog elérni. És megfordul a fejemben, hogy éljek ezzel a lehetőséggel. Most ez alapból magában hordozza azt, hogy valaki nem "jó" ember? Mert ha mondjuk nem teszem meg, csak megfordul a fejemben, akkor én most a másikkal szemben voltam tiszteletben, vagy a saját személyiségem nyomtam el, mert be akarom mesélni magamnak, hogy így lehetek jó?


Tudom, kicsit gyerekes kérdés, és már nem vagyok fiatal, de valahogy mindig kicsit visszatérek ehhez a kérdéshez. :)


2016. ápr. 4. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó embernek lenni időpillanatnyi tulajdonság és nem életre szóló. Ha azt szajkózod magadban, hogy én általában "jó vagyok" akkor úton lehetsz a változáshoz a rossz irányba.
2016. ápr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vannak.

Pl. én, mint "jó ember" eljárok önkénteskedni egy menhelyre. Na most gyakran semmi kedvem hozzá, mert máshonnan vesz el időt, és gyakran gondolkodom rajta, hogy miért nekem kell "szenvednem" holott én nem bántottam egy állatot sem, én felelősségteljes gazda vagyok, nem miattam vannak ott, hanem más hülyesége miatt.... aztán összeszidom magam, hogy nem magamért és nem más emberekért, hanem azokért a kiszolgáltatott és ártatlan állatokért kell mennem. És így odavonszolom magam. Aztán ott már lelkes vagyok, szükségük van minden percre, amit adhatok. Hát valahogy így.

2016. ápr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenki számára saját maga a legfontosabb, ez normális, hiszen biológiai késztetés a fennmaradás. A jó emberek is tudnak féltékenyek lenni néha, vagy önzőek, ha valami vagy valaki nagyon fontos nekik. A lényeg inkább, hogy arra kell törekedni lehetőleg hogy másokat ne bántsunk meg, vagy lehető legkisebb mértékben sérüljenek. Ami a versenyt illeti, ha az etika nem tiltja és a másik ember rendelkezésedre bocsájtotta az ötletét, mért ne nyerhetnél vele? Ha az ötletet elloptad, az más kategória. Lehet, hogy ha elmondta, hogy azóta jobbat talált ki. AZ is lehet, hogy Te az ötletet továbbfejleszted és jobbat hozol ki belőle, ami mindenkinek hasznos. 2 agy mindig több, mint egy, a fejlődés is így megy előre. Tehát egy egészséges önzés elfogadható, de az állandó átgázolás másokon és mások tudatos, ismétlődő kihasználása nem. Az önző emberek ezt általában rendszeresen csinálják.
2016. ápr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vannak néha hülye és önző gondolataik. Az ego mindenkinél működik. A minőség az, hogy mennyire engedi az adott személy érvényesülni ebben az egóját.
2016. ápr. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogyne.
2016. ápr. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok óriási Harry Potter fan, de rögtön beugrott egy idézet: "a döntéseinkben, nem pedig a képességeinkben mutatkozik meg, hogy kik is vagyunk valójában."

Lehetnek rossz gondolataid. Mindenkinek vannak. Nem tudom, hívő vagy-e, de én úgy gondolom, hogy ugye minden ember alapjában véve bűnös, és gondolattal is lehet vétkezni Isten ellen. De ha csak gondolsz valami rosszra, aztán mégis úgy döntesz, nem teszed meg az adott dolgot, akkor máris sokkal jobb ember vagy, mint az, aki meg is teszi.

2016. ápr. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ott elakadtam, hogy "jó ember". Mert mondjuk te valakit jó embernek látsz, mert amit tesz és mond, azt jónak tartod. De lehet, hogy más nem így van vele, mert más a felfogása, értékrendje.

Most akkor ez az ember jó vagy sem?


Hazugság, irigység, önző gondolat meg mindenhol előfordul. Lehet, hogy valaki nem egy irigy ember, de nagyritkán megesik, hogy rátör egy irigy gondolat. De az is lehet, hogy sosem, viszont ehelyett néha szereti elferdíteni a valóságot.

2016. ápr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezek az érzések és gondolatok mindenkiben megtalálhatóak. Nem attól lesz valaki jó ember, hogy folyamatosan csak pozitív gondolatok járnak a fejében, hanem attól, hogy mit kezd ezekkel a gondolatokkal, hogyan reagálja le őket a környezete számára. Például ha látsz valakit, aki nagyon szép, csinos, jó alakja van, akkor természetes, hogy irigykedsz rá. Egy jó ember azonban motivációként használja fel ezt az irigységet, és elmegy a konditerembe edzeni, és jobban odafigyel az öltözködésére, hogy előnyösebb ruhákat hordjon a jövőben. Tehát saját maga fejlesztésére használja fel a negatív gondolatokat. Egy rossz ember ellentétben az irigységből akadó keserűségét mások ellen fordítja, és mindenféle csúnyaságot mond az irigysége tárgyáról. "Nézzétek már, hogy néz ki! Milyen ruha van rajta! Én ilyet soha fel nem vennék, olyan közönséges!" és így tovább. Csak azért, mert pillanatnyilag ő rosszul érzi magát, arra törekszik, hogy másnak is rossz legyen. Tudod az ilyenek azok, akik azt kívánják, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is.
2016. ápr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!