Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted egy ilyen embereknek...

Szerinted egy ilyen embereknek van önismeretük? Vagy foglalkoznak ennek a kérdésével? Csak nekem zavaró?

Figyelt kérdés

Ha valaki úgy megy bele minden kapcsolatba, hogy "majd csak lesz valami", de utólag nem tudja megmondani, hogy mi baja volt, és miért ért véget (bár keseregni tud rajta).

Általánosságban nem igazán tudja tisztán kifejezni magát, a gondolatait, érzéseit, csak homályosan, bár emellett sokat hízeleg, és kedves szavakat mond.

Utólag ezeknek az ellentétét is kifejti, ellentmond magának.

Látszik rajta, hogy nincs önbizalma, mindenféle értelmetlen dolgért kritizálja magát.

Látszik rajta, hogy boldogtalan, ennek ellenére minduntalan állítja, hogy milyen jól érzi magát veled, mert fontos vagy, stb.

De úgy áll hozzá a kapcsolathoz, mintha elhatározná, hogy "mindent belead", figyelmesebb nálam, én is kezdetben igyekszek megfelelni neki az elején, de később felvetem azt a valós problémát, hogy "nem illünk össze"! Ezt mintha teljesen abszurdnak tartaná, vagy az önérzete megsértésének, mert ő akart lenni a tökéletes ember, akit ha bárki visszautasít, akkor baj van vele, és ez alapján úgy viszonyul, mintha próbálna bűntudatot kelteni, hogy értékeljem a szerelmét.

Annyira, hogy később én is elbizonytalanodtam, mert kedveltem őt, aztán újra megakartam próbálni, de akkor már úgy tűnt, hogy ő hidegült el a dologtól, amiből olyan következtetéseket vont le, hogy "elrontottam", mert jobbnak kellett volna lennem, stb.(persze, nem pont így mondta)

Az egészben csak az az izé, hogy mindezt nem veszi észre, inkább mintha túl komolyan venné magát, és állandó bűntudata lenne attól, ha valahol nem illik a képbe.

Bár a kérdés nem csak rá vonatkoztatható, valamennyire rám is, bár én többnyire ismerem magam, mégis könnyen elbizonytalanítható voltam.



2016. márc. 6. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valamennyi mindenkinek van.
2016. márc. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Na tessék, ez a következménye mikor az emberek nem hagynak teret egymásnak, Nők mindig nagyobbra értékelik magukat, főleg egy instabil férfire még annyi időt se képesek szánni..

ha a férfi ebbe él már hónapok , vagy x idő óta, hogy megkapja minden nőtől ugyanazt az elnyomó kritikát, vagy semmibe veszik, egy időután nemcsoda ha "kihalnak belőle az érzések, és már azt se tudja ki ő, nincs önbizalma.. nem tud hogyan kezelni kapcsolatot, mivel eddig nem abba élt, ellentétbe a nőknél ezért is fejlettebb az érzelmi világuk, ezért olyan jó ember ismerők, mert nekik folyamatosan vannak kapcsolataik ahol megtanulják kezelni a helyzeteket, hibáikat.

2016. márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

# 2

Ebben igazad van, és jó szempont:)

Csak az önbizalom hiány itt ugyanúgy a nő részére is jellemző, ő is kapott elnyomó kritikákat előtte, és már ő is bizonytalanul kezeli az érzéseit, ebből próbál kilábalni, neki sem túl fejlett, legalábbis nem párkapcsolati örömök árán van érzelmi világa és nincsenek folyamatosan olyan jó kapcsolatai, ennek ellenére mégis úgy érzi, hogy ismeri magát, még akkor is, ha gyakran nem kapja az összhangot másokkal.

De azzal egyetértek, hogy nem jó, ha valaki nagyra értékeli magát a másikkal szemben, ebben a helyzetben pl. nem ez történt, amikor a nő azt próbálta közölni, hogy nem illenek össze (amit úgy értett, hogy a férfi túl komoly, a nő nem meri önmagát adni vele szemben, mert fél, hogy elítélné, szívesen összejönne akár egy komolytalanabb, kicsit érdektelenebb pasival, aki előtt legalább úgy érzi önmaga lehet), persze benne van a pakliban, hogy a férfi ezt félreértette, ezért hatott sértően neki, utólag a férfi játszott rá arra, hogy kisebbre értékelje a nőt. Miközben a nő ilyet nem csinált.

Én ezt úgy fogalmaztam meg a kérdésen belül, hogy túl komolyan veszi magát (a nővel szemben) mert nagyon arra akar rájátszani, hogy nagyobbnak értékelje magát, miközben a nőnek nincsenek ilyen összehasonlíttatási szempontjai.

2016. márc. 6. 21:06
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem megfelelési kényszere van a férfinak feléd és azt szeretné,hogy nézz fel rá és vedd észre mennyire szeret téged.

Kapcsolatok hiánya okozhatja ezt a viselkedési formát amit a 2. válaszoló nagyon jól megírt ment a zöld pacsi meg 1 respect mellé.

2016. márc. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

# 4

De amikor én közeledtem hozzá, és akkor teljesen nemtörödömül kezelt, akkor is megfelelés kényszere volt? Nem hinném, bár tudom, hogy van ilyen neki.

És többnyire meg is hat, de azért hogy vegyem észre, hogy mennyire szeret engem, ha nem is igazán ismer, már kapásból, első látásra szerelmes lett belém, és kifejtette, hogy rám vetíti ki az álomképeit.

A szeretet nekem nem azzal egyenlő, hogy valakire "FELnézek", vagyis elvárja, hogy csodáljam, és haragszik, ha nem ezt érzi, miközben sztem az lenne a lényeg, hogy a párom a megértő társam legyen, akivel ellehet beszélgetni.

Ezzel szemben ő nem tud velem nyíltan beszélgetni, az ilyesmiről rájöttem, hogy kerüli. Közben mintha elvárná, hogy valami nagyon "igaz" legyen ez a dolog.


Nem csak velem szemben van megfelelés kényszere, más nővel is mostmár, azóta hirtelen nagyon megváltozott, szóval így annál inkább nem megható, sőt inkább mű az egész nekem. A mostanival is ugyan úgy nem működik neki a dolog és nem boldog vele. Aztán meg jön hozzám, és felhozza, hogy rám panaszkodik, amiért tönkrement köztünk, amire amolyan öntudatlanul reagál, "nem érti, hogy miért ment tönkre". Talán azért, mert azelőtt nem érdekelte.

2016. márc. 6. 23:45
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért viselkedhetett úgy mert csalódott volt,akinek nincs önbizalma és megfelelési kényszere van a legapróbb dolgot is kudarcnak éli meg amivel elkezdi marcangolni magát,hogy nem voltam elég jó,fejlődnöm kell stb...

A szeretet nem hinném,hogy művolt az ilyen emberek nagyon tudnak ragaszkodni egy személyhez,akár egy személyiséghez is.

Meg írtad szeret veled beszélgetni vagy veled lenni,de azt látod rajta hogy szomorú->ellent mond magának,ebbe meg nem adok igazat.Mondjuk én szeretem a tökfőzeléket attól függetlenül,hogy rossz napom van még szeretem a tökfőzeléket:)

2016. márc. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

# 6/

Ha úgy vesszük, és is szeretem őt, úgy általában sokat gondolok rá, de úgy mintha nem érteném őt (nem csak a viselkedése miatt, hanem minek szeret, ha találhat jobbat is, amikor az új lányt láttam, azt úgy is értelmeztem, hogy jobbat talált, de amint írtam, vele sem boldogabb, de biztos jobb).

Van amikor úgy gondolok rá, hogy hiányzik, utólag én csalódtam, és én akartam ragaszkodni hozzá, amit rossz néven vett. Utólag így ezt nem lehet szeretetnek elkönyvelni.

Lehet, hogy neked van igazad, én is már belegondoltam, hogy csalódás miatt lett ilyen, de azért nem hiába lett vége

Csak az nem fér a fejembe, hogy én mindig őszintén, tisztán akartam vele beszélni, akár arról, hogy elvan sietve a kapcsolat, amikor azon óhajkodik, hogy leakar feküdni velem az elején, vagy amikor elmondtam, hogy miért akarok kibékülni, stb.

de az egész, mintha csak arról szólna, hogy megszerezzen a kis önérzetének, csak ezt érzem rajta.

Azonkívül tényleg nem ismer annyira.

Engem is bántottak már meg, amikor úgy éreztem valakiről, hogy szeretem, nem jelentett semmit, azóta törekszem arra, hogy inkább kiismerjem az embereket, mintsem csak álmodozzak róluk, vagy álomképként tekintsem rájuk.

Benne azt kedveltem, hogy elég szégyenlős-féle, nem egészen nyílt meg nekem sem, sokszor nem értettem őt.

Kicsit olyan mintha álom világban élne néha, és voltak álomszerű beszélgetéseink, ami engem is meghatott, de amiről már azt gondolom, hogy se füle, se farka.

2016. márc. 7. 10:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy aki nem volt ilyen mélyponton az nem nagyon érti meg a másik mit miért tesz.Ennek szerintem az a főbb oka,hogy nem bíz meg az emberekben és ezért nagyon nehezen nyílik meg,ilyenkor az ember fél a csalódástól vagy attól,hogy kihasználják,átverik próbálja keresni mindenben a hibát de nem szeretne elszakadni a másiktól.De amint elkezd teljes életet élni,akkor majd vissza tud zökkeni a rendes életvitelébe.
2016. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

# 8

Értem, remélem idővel megtalálja a teljes életét, nálam hiábavalóan kereste:-/

De azért jobban sikerülne rálátni, ha eltudnék képzelni valami okot, ami annyira "felborította volna az életét", de inkább az is meglehet, hogy alapból érzékeny, amit eddig mesélt magáról. De ránézésre kicsit olyan "sármosnak", "jóképűfiúnak" tűnt, utána ismertem meg, hogy van egy ilyen érzékeny oldala, kicsit erőltetettnek is tűnik, eleve a "karaktere" miatt nem tudom őt sajnálni.

pl. az érzékenysége mellett volt már olyan beszólása, amikor visszautasítottam a közeledését, hogy "régebb nem tudtak ellenállni neki a lányok", vagy hasonló, ami nagyon zavarosan hatott, de kapásból egy unalmas, nőcsábászféle embernek is képzelem, valamilyen részében az, értelmetlen, jellegtelen ez a kép nekem.....

2016. márc. 7. 22:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet azért mondott ilyet,hogy régebben nem tudtak ellenállni neki a nők,hogy fényezze magát előtted.Az nyilvánvaló,hogy komolyan gondolta veled az egészet.Nem tudok nagyon mit mondani rá,régen én is átéltem egy ilyen helyzetet és én hasonló dolgokat azért tettem,hogy a lány jobban felfigyeljen rám minél jobb szemmel nézzen rám,szimplán azért próbáltam változni minél jobb lenni mert szeretem.
2016. márc. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!