Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit tennétek ha nincs más...

Ti mit tennétek ha nincs más lehetőségetek? Megtennétek vagy nem?

Figyelt kérdés

Jön egy vonat te véletlen pont a kitérőváltónál állsz.A sín két irányba ágazik tovább.Az egyik ágon 4 munkás van a másikon csak 1.Nem látják a vonatot így már nincs idejük lemenni a sínről.Te döntesz a sorsukról,meghúzod a kart ami átirányítja a vonatot arra a sínre ahol csak 1 munkás van és a másik 4 túléli vagy nem,így az az 1 éli túl(ahogy a sors akarta) a többi négy pedig meghal.


Ugyan ez a szituáció annyiban más,hogy egy sín van rajta munkásokkal és jön a vonat,de egy hídon állsz a sín felett és előtted egy termetes ember.A vonat jön és csak úgy állíthatod meg ha lelököd az előtted álló embert így megfékezve a vonatot.Lelöknéd,hogy megmentsd az embereket vagy nem ?


Érdekes majdnem ugyanolyan szituáció,viszont ugyanúgy döntenétek ?



2016. ápr. 6. 23:06
 1/7 Blade Bone ***** válasza:
67%
Egy ember, még egy autó se állítaná meg a vonatot, még csak nem is lassítaná olyan nagyon, úgyhogy ha a munkások vakok, akkor mindenképp meghalnak. Az első is ugyanez, nem látnak, nem hallanak? Hogy tud elütni egyáltalán elütni valakit egy vonat? Ez olyan lehetetlen dolog számomra.. Persze ha direkt fekszenek elé, vagy valahogy mittudomén véletlen odakerül az ember a sínekre a pályaudvaron, esetleg lökik, de hát ez már nem válasz. Egyébként ha meghúznám a kart, ha nem, mindenhogyan gyilkos lennék.. Szóval inkább valahogy jelezni próbálnék, így tiszta maradna a lelkiismeretem, a másiknál is ugyanígy.
2016. ápr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 elwera ***** válasza:
100%
Nem váltanék félre, mert akkor az én hibám lenne az az egy ember halála. A tetemes embert se lökném a vonat elé, nem akarnám hogy közöm legyen az egészhez.
2016. ápr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem csinálnék semmit, ez tűnik a legjobbnak. Ártatlan embert tuti nem lökök le, de egy termetes embert én aztán eleve nem, kicsi vagyok én ahhoz.


Nekem nincs felelősségem a dologban, az a helyzet. Nem fogok kisistent játszani s emberek halálát okozni. Gondolom, az engem elítélő bírót sem hatná meg, hogy 4 nagyobb, mint 1...


Max. ha nagyon aranyos vagyok, üvöltök, ugrálok, hátha meglátnak a munkások, még szuggerálom is őket, hátha megérzik. Ennyi.

2016. ápr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még valami, az első hozzászólás juttatta eszembe. Sínen dolgoznak a munkások. A vonatnak meg hangja is van... Ne ábrándozzanak már el, hogy ó, de szép ez a sín, miért is jönne itt vonat. Darwin-díjra gyenge a szitu, de azért nem valami pengék, ha a síneken dolgozva elüti őket egy vonat.

Kivéve, ha amióta nem tömegközlekedem, hangtalanul suhanó kis valamik lettek. De akkor a munkáltatójuk tehet róla, hogy odaállítja az embereket s még csak el se mondja nekik, hogy néha nézzenek szét, vagy lehetne valami jelzőberendezés ilyen esetekre vagy mit tudom én.

2016. ápr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Látom bezavar a munkás szerep.Akkor legyen 4 fiatal füldugóval a fülükben a telefonjukat nyomogatva a vonattal egyiranyba mennek végülis nem ez a lényeg benne.
2016. ápr. 6. 23:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Látom, vannak olyanok, akik nem értik a kérdés lényegét, és elkezdenek olyanokkal jönni, hogy látnak-hallanak, miért nem figyelnek?

Ez egy személyiség-teszt, vagy mi, nem a benne szereplő körülmény a lényeg, hanem az, hogy hogy döntenél egy ilyen szituációban, nem kell ennek a felfogásához atomfizikusi diploma. Bár ahogy nézem, de, igen, egyesek nem tudnak egy adott szövegből lényeget kiragadni.

Nos, valószínűleg én is inkább csak mennék tovább a dolgomra, igazából akármit választok, meghal valaki, és még az az egy munkás is valószínűleg fontos volt valakinek, nem érezném magam rosszabbul amiatt, hogy négy embert "öltem meg", holott egy is elég lett volna. Ezt szokták még csecsemő/gyermek/nő/felnőtt szereplőkkel is eljátszani.

A második kérdés az elsőnek a nagyon bután történt átfogalmazása.

2016. ápr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a Megállj! jelzést adnám a mozdonyvezetőnek.

A munkások közt mindig van egy ún. "figyelőőr", aki a vonatközlekedést figyeli és letereli a többieket a sínről.

A füldugós fiatalokkal meg nem tudnék mit kezdeni, mindenki maga vállalja a veszélyt. Esetleg ha pár lépésnyire lennének tőlem, megütögetném a vállukat és elmondanám nekik, hogy jobb lenne, ha távoznának az űrszelvényből a vonat elhaladásának idejére.

2016. ápr. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!