Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek milyen büntetést...

Szerintetek milyen büntetést érdemel az, aki megpróbál megölni titeket?

Figyelt kérdés

Nem ismeritek egymást, nem szóltok egymáshoz, nem akr kirabolni. Egyszerűen odalép mögéd és csakúgy ok nélkül egy késsel elvágja a torkod, meg megszúr. Ti túlélitek.

Milyen büntetést érdemel az illető? Nem a törvény szerint, hanem szerintetek.


2016. ápr. 10. 12:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Értem.


Nos, az előzetes az nem börtön, az nem büntetés, hanem egy büntetés kiszabása előtti kényszerintézkedés. Annyiban "hasonlít" a börtönre, hogy ha valakit a végén letöltendőre ítélnek, akkor abba beszámítják az előzetesben töltött időt.

De így az elkövető nem 1+1 évet kapott, hanem ült előzetesbe, és a végén kapott egy év felfüggesztettet.


Ez viszont csak úgy lehetséges, ha a bíróság nem Emberölés kísérletében találta bűnösnek, hanem valamilyen enyhébb cselekményben, pld. Súlyos testi sértésben.

Azért elolvasnám azt az ítéletet, mert így egy picit zavarosnak és elég hihetetlennek tűnik a dolog.


Ennyit maximum

2016. ápr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy egy játék miatt ölt és ismerős pszichológustól szereztek rá papírt ( valamilyen rokona volt talán ).
2016. ápr. 10. 18:10
 13/15 anonim ***** válasza:

"Azt mondta, hogy egy játék miatt ölt és ismerős pszichológustól szereztek rá papírt ( valamilyen rokona volt talán )."

Egyre kamuszagúbb a kérdés.

Eddig arról volt szó, hogy nem ölt - hiszen akkor nem írhatnál ide.

De ezt tudjuk be elírásnak, nyilván azt akartad írni, hogy "akart" ölni.


De ezt leszámítva is minimum két ponton sántít a történet:

A bíróság magasról tesz az akár ismerős- akár nem ismerős orvostól vitt papírokra. Az eljárás során a nyomozó hatóság rendel ki igazságügyi elmeorvosi szakértők, ha arra szükség van. Ha elfelejtené, akkor az ügyészség utasítja rá, vagy visszadobja pótnyomozásra.


A tárgyaláson a következő lehet: vagy megállapítja a bíró, hogy a cselekmény elkövetésekor nem volt beszámítható - vagy hogy az volt.

A második esetben kizárt, hogy 1 év felfüggesztettet kapjon.

Ha azt állapítja meg, hogy nem volt beszámítható ( Kóros elmeállapot - büntethetőséget kizáró ok), akkor megint két eset lehet - önhibájából nem volt az, vagy pszichés betegsége miatt. Első esetben nem mentség. Olyan büntetést kap,mintha beszámítható lett volna.

Második esetben viszont nem büntethető - tehát felfüggesztettet sem kaphat. Viszont ilyen esetben el kell rendelni a kényszergyógykezelését!

2016. ápr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Küldjek képet a hegről? Nem okoz gondot, van 3 is...

Csak szólj és privátban küldöm a fotót, a nyakamon lévő heget le tudom fotózni.

Egyébként elírtam "akart ölni".

2016. ápr. 10. 22:18
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha engem próbálna valaki megölni, de túlélném, nem csinálnék belőle nagy ügyet. Sőt, inkább szeretném megismerni az illetőt, megkérdezni, hogy miért támadott meg, meg ilyenek. Elvégre nem minden nap akarják az embert kinyírni :D Szóval én inkább tartanám érdekesnek, ha velem ilyen történne, és nem haragudnék az illetőre. A másik ok, hogy miért nem akarnék rosszat az illetőnek, az, hogy neki is biztosan sokat kellett szenvednie, hogy olyan ember lett, amilyen. Én úgy gondolom, nincsenek rossz emberek, csak bűnösök.


Kérdező, te két okból is nagyon mázlista vagy. Egyrészt azért, mert túlélted a támadást, másrészt pedig, hogy ezek szerint volt részed késelésben. Engem még sosem szúrt meg senki. (Nem akarok meghalni!)

2016. jún. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!