Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ember tudna együtt élni...

Egy ember tudna együtt élni azzal ha megölne valakit/valakiket (barát, idegen, ismerős stb), hogy ő normális esetleg jobb életet éljen?

Figyelt kérdés
Nem félre érteni nem akarok megölni senkit XD Egy történetet írunk a legjobb barátnőmmel (A Dangarompa című animéhez hasonlót) és ezen e részen kicsit összekaptunk. Szerintem képes rá az ember (figyeld a gazdagokat akik jóformán mérget árulnak de ebbe ne menjünk bele). Szerinte nem mivel az emberi lélek túl törékeny hozzá. Szerintetek?

#élet #gyilkosság #szpihológia
2016. ápr. 10. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A méreg árulás nem olyan közvetlen és azonnali gyilkosság, mint mondjuk egy agyoncsapjuk-elássuk eset.

Az utóbbival együtt élni az szerintem csak betegesen lehet.

2016. ápr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Pszichésen szerintem simán :) meg mondjuk én is tudnék, de esküszöm, volt, hogy még a szeretteim megölését is lejátszottam a fejembe, és még csak meg sem rémisztett a dolog. Érdekes :D De nem hiszem, hogy beteg lennék.
2016. ápr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
nem az számít, hogy méreg árulás, agyoncsapjuk-elássuk eset, hanem, hogy hogy gondol rá. Büszke rá, hogy mennyi pénzt keresett vele, vagy azzal nyugtatja magát, hogy rossz gyerek kora volt és a bűnözést belefér, megérdemli akkor simán. De ha már nem tudja megindokolni, depresziós, szar az élete, valamiért labilis akkor borul a bili.
2016. ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Ez így túl leegyszerűsített kérdés.


A "jóformán mérget" árulók nem ismerik az áldozataikat, megvan az az önigazolásra alkalmas érvük, hogy senkit nem köteleznek a vásárlásra, nem élik át személyesen az áldozat halálát.

Háborúban egy tüzérnek, aki a tetteivel több ezer, számára láthatatlan áldozatot ölt meg, század akkora lelkiismeret furdalása lehet, mint annak a gyalogosnak, aki az egész háború során egyetlen ellenségbe vágta bele a szuronyát, vagy aki nem is volt frontszolgálaton, de kivezényelték néhány halálraítélt ítéletének végrehajtásához.


Kérdés, hogy mi a tét.

Ha a saját túlélése, mert a "jobb élet" magát az életet jelenti, akkor igen.

Ha valaki, aki benne van a 100 leggazdagabban, azért öl, mert az Top 50-be akar lenni, ott nem kérdés, mert nála olyan sérült a személyiség, hogy fel sem merül a lelkiismeret furdalás lehetősége.


És akkor még lehet árnyalni pld. az áldozat személyiségével, tevékenységével; az okokkal/folyamattal, ami miatt a gyilkosság az elkövető egyetlen lehetősége a célja eléréséhez.

2016. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Személyfüggő, tehát az adott karakteretekhez igazítsátok, illetve hogy milyen karaktert akartok létrehozni.
2016. ápr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
En nagyon boldogan egyutt elnek a gondolattal hogy megoltem a volt ferjemet (es nem kapnak el erte). 10 masodperc lelkifurdalasom nem lenne, ha kinyirhatnam mint egy papirkutyat.
2016. ápr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez attól függ milyen a személyisége a karakternek. Meg nem mindegy hogy barát, ismerős, vagy idegen.
2016. ápr. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg gyilkosság van ahol nem került elő az elkövető. Tehát az embereknek egy részének ez nem gond.
2016. máj. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!