Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A zsenit és az őrültet tényleg...

A zsenit és az őrültet tényleg egy hajszál választja el egymástól?

Figyelt kérdés
Azt mondják hogy a zsenit egy hajszál választja el az őrülttől.Ezt hogy kell értelmezni?Aki zseni az egyben művészlélek is?Az hogy valakinek valami(k)ben kimagasló tehetsége van az együtt jár antiszociális személyiségzavarral?Azért kérdezem,mert bármennyi furcsa,elvont ismerősöm van többnyire mind antiszociálisak és nem találják a helyüket a társadalomba..közösségben gyakran kinézik őket.Szóval mik az összefüggések?Tudtok írni gyakorlati példákat is?Köszönöm!

2016. ápr. 13. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Aki zseni az egyben művészlélek is?"

Nem.


"Az hogy valakinek valami(k)ben kimagasló tehetsége van az együtt jár antiszociális személyiségzavarral?"

Nem.


szerintem inkább azért mondják ezt, mert attól függ, hogy zseninek vagy őrültnek tartják, hogy mire használja a tehetségét.

2016. ápr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Először is tisztázni kéne a fogalmakat mert az őrült mindenkinek mást jelent. Ha úgy értelmezzük hogy az őrült az aki az átlagtól eltérő dolgot csinál, amit az átlag emberek nem tennének meg, vagy olyan tulajdonságokkal rendelkezik ami szintén kitűnik a tömegből.

Szerintem egyébként az az őrült és zseni és egyben akik alapból átlagon felülien értelmes, ezért lesz zseni. Az őröltség pedig abban társul hozzá hogy bátor, nem riad meg semmilyen élethelyzettől. És a lényeg hogy elfogadó olyan dolgokkal szemben amit a társadalom elítél .legyen ez drog, vagy pl az ha valaki szeretőt tart (most csak írtam gyorsan 2 példát ami eszembe jutott :D ) mivel átlátja az élethelyzeteket és nem ítél el senkit azért mert tett egy rossz dolgot, ha nincs birtokában a háttérinformációknak. Tehát nem felszínes mint a nagy többség.

Van például egy ismerősöm akinek tuti hogy magasan átlagon felüli az IQ-ja, hihetetlenül művel, sokszínű, olvasott, képben van mindennek kapcsolatban. Tehát nem arról van szó hogy ötös tanuló volt, hanem érdeklődő is. Emellett mindennel foglalkozott már az életben, hihetetlenül nyitott, bármilyen emberrel tud őszinte lenni (néha ez másoknak nem tetszik) bármilyen korosztályú emberekkel tud kommunikálni. emellett könnyen felszabadul (Ez manapság már alapból fura ha valaki azonnal önmagát adja) Nem játszik szerepet, hanem olyan amilyen. ezért sokan nem tudják elfogadni.

Egyébként ezt nagy nehéz körülírni. szerintem csak akkor lehet megérteni ha valaki már találkozott ilyen emberrel. De szerintem az átlagosan jellemző hogy elfogadnak és átlagosnak vesznek egy dolgokat amiken a többi ember kiakad. Ez említett ismerősöm pedig egyáltalán nem antiszociális, pont az ellentétje.

2016. ápr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Egy hajszál? A legtöbb esetben inkább egy jó nagy konty!
2016. ápr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagyok okos emberek nehezebben tudják elviselni a világot, a társadalmat, az embereket. Egyszerűen jobban összeraknak dolgokat és a valóság nem olyan habkönnyű valami lenne. Könnyebben átlátnak embereken, így a kapcsolataik sem olyan jó.

Pont azért tartják őket sokszor őrültnek, amiért boldognak a lelki szegényeket.

2016. ápr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
60%

Van benne valami szerintem...

Én 5 évesen tanultam meg olvasni, írni (nyomtatott nagybetűkkel), mire elkezdődött az iskola, már folyékonyan olvastam. IQ-m is kicsit átlag feletti (112-117, mondjuk ez felnőtteknek szánt teszt volt), komolyabb dolgok érdekelnek inkább, szerintem komolyabb vagyok a korombelieknél (pl. nem viccelem el a terrortámadásoakt, nem bulizgatok, iszok, stb.) és művészlélek is vagyok, csendes, zárkózott, "magának való", és nem teljesen vagyok rendben fejben:/ 16/L

2016. ápr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
..
2016. jún. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel egyiknek sincs fiktív világnézete
2017. szept. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
A zseniknek néha bolondnak nézik az ötletei miatt. A hajszálnyi különbség csak annyi, hogy a zseni képes megvalósítani azokat a bizonyos ötleteket. Ha egy bolondnak támad bolond ötlete, azt nem képes megvalósítani azt.
2022. aug. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!