Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyesek miért gondolják azt,...

Egyesek miért gondolják azt, hogy nekik alapjáraton kijár a tisztelet?

Figyelt kérdés

Sajnos sok ilyen esetet tapasztaltam már.


Rengeteg olyan idős emberbe belebotlottam már, akik fennhordták az orrukat, maguknak mindenféle hangnemet és beszédstílust megengedtek, de én ne merjek a bunkózásukra visszaszólni, mert én fiatal vagyok, ők öregek, és azért, amiért ők öregek, őket automatikusan tisztelni KELL!

Miután megmondtam az egyiknek, hogy az öregség nem érdem, hanem állapot, fel volt háborodva.


Vagy az olyan emberek akik bunkók, pofátlanok, leszólnak mindenkit, de őket tisztelni kell, mert ők idősebbek, mint az "áldozat". Volt, hogy egy anyuka elém pofátlankodott a gyógyszertárban a kislányával, majd mikor szóvá tettem, hogy ne haragudjon, de én voltam itt előbb, menjen vissza a sorba a helyére, akkor fel volt háborodva, hogy én 22 éves létemre milyen takony vagyok, hogy őneki kijár a tisztelet csak azért, mert ő 45 éves, ő anyuka, ő idősebb mint én.


De itt is olvasok ilyen agyament baromságokat, miszerint egyes férfiak csak azért tisztelnek minden lányt, mert lánynak születtek, és emiatt sok lány alapba el is várja már a tiszteletet. (tisztelet a kivételnek)


De ugyanez sok szülő is. Ő megszülte a gyereket, ő eltartja, ezért a gyereknek kutya kötelessége szerintük tisztelni a szülőjét, akármilyen undorító módon viselkedik is a szülő a gyerekkel.


Miért van ez?

Miért hiszi sok idős, felnőtt, szülő, stb, hogy nekik alapba kijár a tisztelet csak azért, mert ők azok, akik?

Nem jut az eszükbe, hogy a tiszteletet ki KELL érdemelni, és nem alapba elvárni?


Veletek történtek már ilyen esetek? Ti mit gondoltok erről?



2016. ápr. 16. 07:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kétfajta tisztelet van, az egyik az alap, hogy nem rúgok bele, nem köpöm le, nem szólok közbe, ha beszél, stb.


A másik pedig amit valamilyen módon kivív magának, pl. egy nagyon jó tanár, egy megbízható barát.


Amiket leírtál, ott nem azt várják el, hogy az alapvető tiszteletet megadd, hanem azt hiszik, a koruk, "szülőségük" miatt ők egy felsőbbrendű pozícióban vannak, és ezért jár nekik.

2016. ápr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az alap tisztelet mindenkinek egyformán kijár, ez vitathatatlan.


Viszont a kérdés szerintem nem erre vonatkozott, mert én is találkoztam már hasonló emberekkel.

Tipikus példa a buszon követelőző, a fiatalokat fennhangon szidó öregek. Felszáll reggel csúcsidőben, amikor mindenki megy munkába vagy iskolába, majd ki van akadva, hogy nincs ülőhely, szidja az embereket fiatalokat, mert ő öreg, és az milyen nagy teljesítmény, őt ezért külön tisztelni kell, és elvárja, hogy mindenki pattanjon a helyéről csak azért, mert őfelsége felszállt a buszra.

Velem is már nekiállt üvöltözni egy vén banya, hogy miért ülök, amikor ő meg áll (mögöttem volt, hát bocsánat hogy hátul nincs szemem), bunkó vagyok, aki nem tiszteli az öregeket. Nem adtam át neki a helyem. Miért? Azért mert benne irántam még annyi tisztelet sem volt, hogy legalább ne paraszt módjára közölje a mondandóját, hanem normális hangnemben, kedvesen. Ha szépen megkér, minden további nélkül átadom a helyem.


Vagy az olyan anyuka, aki a járda közepén tolja a babakocsit, hogy véletlenül se férjen el mellette senki. Majd amikor valaki megmondja, hogy "elnézést, elengedne?", akkor meg fel van háborodva, hogy mindenki őt b@ sztatja, mert milyen bunkók az emberek, hogy őt nem tisztelik, pedig ő szülő.


Itt nem az alap tisztelettel van a baj, hanem azzal, hogy sokan még ezen felül is több tiszteletet követelnek maguknak a semmiért úgy, hogy közben ők meg még az alap tiszteletet sem adják meg a másiknak. Ez itt a probléma.

2016. ápr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
23%
Ez is kihalófélben lévő dolog,mint pl. a romantika.
2016. ápr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%

"te vagy az alpári bunkó paraszt, egy egoista, önimádó taknyos."


Ilyenkor elgondolkozok azon, hogy valaki a tiszteletről beszél a másiknak és úgy mer ilyet mondani neki, hogy nem is ismeri.


"És nagyon is igaza van az anyukának, hogy egy 22 éves taknyos mit ugrál."


Értelmes ember, hogy alacsonyíthat le valakit szimplán a kora miatt?

2016. ápr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

"És nagyon is igaza van az anyukának, hogy egy 22 éves taknyos mit ugrál. Igaz, ő is tévedett, amikor a sor elejére akart menni, de téged semmi nem jogosított fel arra, hogy bunkó legyél vele."


Mi az, hogy 22 éves takony mit ugrál?

Tipikus bunkó, ki ha nem én hozzáállás, hogy valakit csak a kora miatt le kell degradálni a francba. És már ne haragudj, de egyrészt igazán megtanulhatnál olvasni, mert a kérdező azt írta, hogy még elnézést is kért, és úgy szólította meg, az anyuka meg nekiállt pattogni. Az ilyen "nekem kijár a tisztelet mert világra nyomtam egy gyereket" típusú embereket én is utálom, mert sajnos nem egy ilyenben volt már részem.

Olyan NINCS, hogy valaki alapba elvárja az alapnál több tiszteletet úgy, hogy ő a másikat egy fikarcnyit sem tiszteli. Ezt te sem gondolod komolyan.


Törött, begipszelt lábbal leültem a buszon. Erre a mögöttem álló anyuka elkezdett akadékoskodni, hogy igazán felállhatnék, mert a 6-7 éves gyereke le akar ülni. Mondtam neki, hogy el van törve a lábam, nagyon nehezen tudok sokáig állni. Erre én voltam a bunkó se ggfej, hogy kifogásokat keresek, mert a taknya le akart ülni. Én olyan ember vagyok, hogy olyan stílusban válaszolok, amilyen stílusban nekem mondanak valamit. Megmondtam neki, hogy gyönyörű példát mutat a gyerekének, hogy egy törött lábú embert arra akar kényszeríteni, hogy állja végig a 2 órás utat csak azért, mert a 6-7 éves gyerekének ép ülhetnékje van. Megkérdeztem tőle, hogy miért várja el tőlem, hogy szívességet tegyek neki, amikor ő nem bírta a kérését emberi hangnemben megfogalmazni?

Lett is csend egyből.


Csak azért, mert valaki öreg/szülő/stb., még nem jár neki alapba több tisztelet, mint egy átlagembernek.

2016. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!