Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hétvégén meddig alszotok?...

Ti hétvégén meddig alszotok? Miért baj, ha valaki ilyenkor szeret sokáig lustálkodni?

Figyelt kérdés

Engem anyámék még hétvégén is üvöltözve ébresztenek hajnali 6-7 órakor, hogy miért alszok délig (náluk a 7 óra már délnek számit -.-) és hogy menjek takaritani alvás helyett. Közbe nem is jön senki hozzánk, akkor nem értem, miért kéne hajnalok hajnalán felkelni takaritani. Meg hétköznap igy is 5-kor kelek, hogy beérjek az iskolába, örülnék, ha legalább hétvégén vagy szünetekben aludhatnék ilyen 10-11 óráig és kipihenhetném magam..

Tényleg ekkora bűn ez? Vagy ti is felkeltek ilyen korán még hétvégén is?


2016. ápr. 17. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Én fel szoktam kelni mert tanulok, vagy ilyesmi.

De rossz alvó vagyok, nekem a 6 óra alvás/nap bőven elég.

2016. ápr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Én pl. most keltem fel.

A hétvége számomra arra való, hogy kipihenjem az heti fáradtságot, meg hogy lazítsak kicsit.

2016. ápr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Anyádék se komplettek..sajnos ezen nem hinném hogy változtatni tudsz,ahogy megteheted költözz el. Egyértelmű ,hogy ha nem kötelező korán órára felkelni akkor nem kelek fel csak mikor jólesik. Eleve ha óra vagy ordítás kelt fel legszebb álmomból akkor az egész napom el van cseszve.
2016. ápr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Hát engem hagynak aludni, kivéve, ha megyünk valahova, vagy jön valaki stb.

Beszéld meg a szüleiddel, hogy fáradt vagy és szeretnéd kipihenni magadat.

Amúgy a másik oldalról nézve, akármennyire is jó sokáig aludni (igaz, nálam délelőtt 9-10 a max.), ezzel felborul az egyensúly a szervezetedben. Írtad, hogy hétköznap 5-kor kelsz, ha hétvégén meg alszol 10-ig, akkor vasárnap este nem valószínű, hogy le tudsz feküdni korán, mert még nem vagy álmos és hétfőre akkor nem pihened ki magad, mert ha mondjuk elalszol éjfélbe, akkor 5-kor már kelsz. Ezt tapasztalatból mondom, én inkább úgy csinálom, hogy szombaton megpróbálok normálisan lefeküdni (amúgyis inkább péntek este járok el otthonról), és akkor vasárnap már fel tudok kelni reggel 8-kor, mert nem vagyok fáradt.

Szerintem te is próbáld ki ezt, illetve esténként feküdj le korábban, a 8 óra alvás kell, főleg fiatalon. És suli után pedig próbálj meg egy kicsit kikapcsolni, mondjuk félórát feküdjél, csendben. És a fáradtság ellen napi 20-30 perc mozgás a friss levegőn is jót tesz!


18/L

2016. ápr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
addig alszok, ameddig akarok, sose szóltak érte, hogy mikor kelek, mikor fekszek
2016. ápr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*éjfélben
2016. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Én 8-9-ig szoktam,magamtól fel kelek.


7-8 óra alvás elegendő és mivel 6:30 kor kelek hétköznap is. Így szinte minden nap ki alszom magam. Hétvégén ha nem bulizok,nem megyek sehová,már éjfél fele aludni szoktam. Ha bulizok hajnalokig akkor is 10-11 körül már fel kelek.



Viszont van akinek több alvásigénye van. Ezt tiszteletben kéne tartani.


Én mikor nagyszüleimnél aludtam gyerek voltam,akkor kellett 6-7 körül fel kelni,azt utáltam ha náluk kellett aludni :D

2016. ápr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Nekem anyukámnak van egy pszichés betegsége, ami miatt eléggé stresszes a légkör körülötte. Orvoshoz jár vele, de sajnos nem sokat tudunk segíteni rajta.


Amióta elköltöztem tőlük saját lakásba, meglepő, de sokkal kevesebb lett az alvásigényem. Stresszben sokkal aluszékonyabb vagyok, mint nyugalomban. Addig, míg velük éltem, hétvégén akár délig is képes voltam aludni, most reggel 8 előtt simán felkelek hétvégén is. Úgy, hogy ugyanakkor fekszem le este.


Anyukámnak meg a betegsége miatt hullámzó az alvásigénye, mert van, amikor nem tud aludni, és van, amikor meg nagyon sokat.

2016. ápr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6%
Nyilvánvalóan az a bajuk, hogy ha már egész héten kibújsz a házimunka alól, akkor legalább hétvégén vedd ki belőle a részed. És ezt ne úgy fogd fel, hogy "segítesz" mert ez nem kegy a részedről, hanem kötelesség, mivel ott laksz. Az eszem megáll, hogy szerinted csak akkor kell rendet csinálni, ha vendég jön. Kelj fel, takaríts együtt a többiekkel, neadj'isten még bevásárolni és főzni is lehet anyukádon kívül másnak is... aztán délután még mindig szundíthatsz egyet.
2016. ápr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ügyes vagy, hogy abból az egy mondatból kikövetkeztetted, hogy soha semmit nem segitek itthon és csak döglök egész nap.
2016. ápr. 17. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!