Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érzékeny barátomon hogy...

Érzékeny barátomon hogy segíthetek? Provokatív és sértődékeny Féltem egy kicsit mit tegyek hogy megjavítsam?

Figyelt kérdés

Huszonkét éves nő vagyok és már másfél éve ismerem. Ő 23 éves srác. Egyetemről ismerem. Mindig panaszkodott nekem hogy nagyon egyedül van és nincs senkije. Én meg megsajnáltam és elmentem vele Gozsdu udvarba még egy éve. Onnantól kezdve egy csomószor elmentünk kocsmákba, koncertekre.


Azonban már egy ideje rám van tapadva. Olyan mint egy pióca. Ha megyek előadásra neki nincs akkor előadása bejön velem. Végigbeszéli az előadást, ontja magából a butaságokat és hogy vele mik történtek éppen ki hogy bántotta meg, mennyire nehéz az ő élete meg mindig is nehéz volt. Én eddig sokszor türelmes voltam vele mert tudom hogy nehéz élete volt ugyanis megerőszakolták tinédzser korában. Egy vele egykorú fiú beledugta a nemi szervét a szájába többször is és felfeszítette az állkapcsát.


Na és én segítek neki bármiben. Otthon felejti a pénztárcáját veszek neki ételt gyrost, meg kólát. Vagy mindig én állom a söreit a kocsmában. Nagyon elragadóan tud rám nézni, sokszor megsimítja az arcomat és a remegő szájától mindig elolvadok és úgy érzem meg kell védenem bármi áron. Ilyen szempontból nagyon imádom. Olyan ártatlan és kedves, gyámoltalan szó szerint nagyon féltenem kell őt úgy érzem.


Viszont amikor megyünk az úton mondom neki hogy milyen gyönyörű orgona van a kertben erre mondja hogy ja majd az lesz a szép mikor fel kell söpörni a lehullott virágot. Vagy amikor cukorral iszom a kávét rám szól hogy édesítővel igyam mert elhízok. Vagy amikor találkozunk és kések öt percet rám üvölt hogy nem ismerem e az órát. Ilyenkor ezek rosszul esnek. Na meg folyamatos hazudozásai hogy miért nem jön el mikor megbeszéltük meg sokszor hazudik. Sokszor mondja hogy rosszkedvű olyankor mindig beleül az ölembe és én vígasztalom hogy minden rendbe jön, megszorítom a kezét de csak zokog tovább és olyankor meghasad a szívem érte. Annyira érzékeny ember nagyon imádom.


Tehát amik vannak rossz dolgai: Provokatív néha úgy érzem cukkol engem hogy lekiabáljam. Mindenben csak a rosszat veszi észre. Sajnos sokszor hív egy nap és éjszaka is. Amikor elmegy szórakozni felhív este 10-kor hogy menjek én is. Mondom már ágyban vagyok de sajnos ezt nem érti meg azt mondja öltözzek fel és jöjjek. Ilyenkor szoktunk veszekedni. Sokszor a hangulata olyan hogy rapszodikus egyszer A-t mond máskor B-t. Nekem könyörög mondjam meg mit tegyen például hogy jobb legyen az átlaga egyetemen erre elmondom tanuljon többet erre Ő meg azt mondja rá hogy pocsék tanács. Iszonyúan sértődékeny, valaki megkritizálja a ruháját képes arra hogy kiakadjon és üvöltözzön. Ja és mindig kisajátít engem. Folyamatosan szorongatja a kezem és csimpaszkodik belém. Ha mással beszélgetek nagyon bepörög.


Na szóval a kérdésem az lenne hogy mi a teendő ilyenkor? Hogyan javítsam ki a fenti hibáit? Mert egy nagyon érzékeny fiatalember és imádom. :)



2016. ápr. 17. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A te jellemeden sokkal több javítani való van, azzal kellene kezdened. Ha ott minden rendben jöhet a barátod. Bár azt hiszed,hogy te vagy az erős nő,aki szegény kis gyámoltalankát megvédelmezi,igazából ő csak egy manipulatív személy,te meg a befolyásolható,gyenge jellem,akit úgy húznak le,csicskáztatnak,aláznak meg,használnak ki,hogy még te kérsz érte elnézést.
2016. ápr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is csak az jött le, hogy a gyenge kettőtök közül pont, hogy te vagy, amit ő kihasznál.
2016. ápr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy viselkedik mint egy önző kisgyerek, aki az anyját ki akarja sajátítani magának.

Ennek a srácnak pszichiáterre van szüksége, nem rád. Ne hagyd, hogy zsaroljanak az érzelmeiddel.

2016. ápr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Neki anya komplexusa van, te meg már babáznál.

Jól kiegészítitek egymást :-)


Nyugodj meg, nem kell kijavítanod, mindig találni fog majd egy jó bolondot, aki kiszolgálja...

2016. ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!