Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichológusom szerint nincs...

Pszichológusom szerint nincs empátiám, sértődékeny vagyok és 16 éves szinten vagyok. Ez most mi?

Figyelt kérdés

Pszichológusommal beszélgettünk és kikértem őszintén a véleményemet rólam. Azt mondta nincs empátiám, sértődős vagyok és könnyen megbántható. Megkérdezte a koromat mondom 24 éves vagyok erre mondta hogy olyan 15-16 éves szinten vagyok!!! Nagyon rosszul esett ez a durva kritika.


Mit jelenthetnek ezek a rossz tulajdonságok? Vagy ezek nem annyira rosszak még?



2016. ápr. 8. 12:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%

Azt jelenti, hogy nem tudod a korodnak megfelelően beleélni magad más emberek helyzetébe, problémáiba, azok többnyire hidegen hagynak. Megbántódsz, ha valaki nem azt mondja rólad, amit szeretnél hallani és még csak el sem gondolkodsz azon, hogy lehet igazság tartalma, vagy hogyan lehetne változtatni magadon.


Olvasgass önismereti könyveket, hátha egy kicsit felnyitják a szemed.

2016. ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 acelsziv ***** válasza:
0%
Az sokkal borzasztóbb, hogy "pszichológusod" van. Miért nem képzed magad önismereti téren és nem szorulnál olyan emberekre akikből a képzésük alatt kiirtanak minden empátiát?
2016. ápr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

15 évesen lelocsoltak volna vízzel, nevettem volna, most lelocsolnak verekednék. Szerintem ez normális.

Az, hogy 15 éves szinten vagy, szerintem az egy jó tulajdonság.

2016. ápr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1. válaszoló


Képzeld nekem vannak a legsúlyosabb gondjaim szerintem épp elég a magam bajával törődnöm. Ez szerintem normális. Amúgy meg mondtam pszichológusomnak hogy szerintem én empatikus vagyok. Megkérdezi hogy ez miben nyilvánul meg? Mondom észreveszem hogy a barátom lehangolt. Erre megkérdi mit csinálok olyankor? Mondom minnél jobban meg akarom bántani hogy még rosszabb kedve legyen.


Ezen felül mondja hogy az élet negativságát veszem csak észre megkérdezi tőlem hogy valami pozitív dolgot nem tudok mondani esetleg. Mondtam hogy de sikerült a vizsgáim csak súlyosabbak a rossz dolgok az én szememben!


Ezen felül szóba került még az is hogy én mennyire sértődős vagyok elraktározom a haragom és egyszer meg rázúdítom a másikra aki meg nagyon megharagszik. Ja meg mondta hogy szándékosan provokálok másokat! KIKÉREM EZEKET MAGAMNAK!!!!


Egész ülés alatt csak a fejemet vakartam.


Köszi az önismereti könyveket park kiadósak jók?

2016. ápr. 8. 12:39
 5/17 A kérdező kommentje:
2.-es fogd be a szád!
2016. ápr. 8. 12:39
 6/17 A kérdező kommentje:
3.-as nem jó tulajdonság!!
2016. ápr. 8. 12:39
 7/17 acelsziv ***** válasza:
77%

"Mondom minnél jobban meg akarom bántani hogy még rosszabb kedve legyen. "

Te nem hogy nem vagy empatikus, de egy hatalmas fa sz fej vagy. Minek a barátodnak ellenség, amikor ott vagy neki te?

Gusztustalan egy féreg lehetsz. De emiatt ne aggódj. Ugyanis ilyen mentalitással soha az életben nem leszel boldog és persze mindig más lesz a hibás.

2016. ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tennék hozzá, hogy te kérted az őszinte véleményt, ő csak elmondta. Lehet, hogy nincs mindenben igaza, de ha a fele igaz, már akkor is érdemes dolgozni magadon.

Bármiféle önismereti könyv jó, ami megfog és úgy érzed, pont neked íródott.

2016. ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés komoly?...


Már csak azért mert felteszed a kérdést hogy "ez most mi" aztán megmagyarázod hogy mi. És hogy mégis miért mondta a pszihológusod...

2016. ápr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó hát ez tuti kamu kérdés :D
2016. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!