Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem érnek a fiúk...

Csak szerintem érnek a fiúk sokkal hamarabb, mint a lányok?

Figyelt kérdés

Az ismerőseim közül is sokkal, de sokkal céltudatosabbak a fiúk. Egy néhány közülük már 12-13 éves kora óta tudta, hogy mi szeretett volna lenni és végül tényleg megvalósította. Jobban odafigyelnek a testmozgásra is. Nem nevetnek minden idiótaságon. Csak, hogy párat felsoroljak.


Ez persze csak általánosítás. Ismerek sok hasonló lányt, de szerintem fiúból több ilyen van.


2016. ápr. 21. 22:33
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Utolsó! Én nem mondtam, hogy intelligens vagyok. Csak szerettem volna kikérni a véleményeteket a témával kapcsolatban, ugyanis a lányok folyton azt hajtogatják, hogy mennyire érettek. Az utóbbi pár hónapban, pedig pont nem ezt tapasztaltam. Az való igaz, hogy embere válogatja, de nem is egy statisztikára voltam kíváncsi, inkább tapasztalatokra.


Sajnálom, ha ezzel bárkit is felháborítottam!

2016. ápr. 23. 22:08
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem gondolom intelligens embernek aki szerint nemtől függ az érettség,vagy azt gondolja, hogy az egyik nem érettebb mint a másik szellemileg. Mindenki csak a saját környezete alapján tud példálózni ami tág értelemben is max pár száz ember lehet. "


A kérdésben szó nem volt arról van szó, hogy a nemtôl függne az érettség - tehát attól még, hogy valaki fiú, attól még nem lesz szükségszerûen érettebb vagy kevésbé érett, mint egy lány. Ez külön ki is van emelve a kérdés szövegében, szóval ebbe én nem próbálnék így belekötni, miközben mások intelligenciát próbálom lesajnálni...

Statisztikáról van szó, hogy tehát arról, hogy a fiúk meg a lányok között hány késôbb meg korábban érô van.


Statisztikai szempontból meg már miért ne lehetne ebben különbség a nemek között ebben? Egy csomó mindenben más a két nem, jellemzôen egész másképp dolgozz fel az agyuk dolgokat, aminek következtében számos dologban statisztikailag szignifikáns különbségek vannak.


Tehát alapból az egy teljesen jogos kérdés, hogy vajon az érési folyamatban is létezik-e ilyen statisztikailag kimutatható különbség a két nem között.

Errôl (tudtommal) nincsenek olyan széleskörû statisztikákat, mint pl. amik a térbeli gondolkodásnál vannak.

De pl. néhány tucatszor pár száz ember az már statisztikailag egy elég jó minta lehet egy 10milliós országra nézve (a választási elôrejelzéseket meg más statisztikai becsléseket is kb. ekkora mintákon szokták végezni).

2016. ápr. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem itt azt is tisztázni kéne, hogy mit értünk érettség alatt.
2016. ápr. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Látom túl sok embernek gázoltam bele a lelkébe, hogy ilyen regényeket kaptam :D
2016. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Érettség alatt arra gondoltam tulajdonképpen, hogy mennyire tudnak döntéseket hozni egy kisgyerekhez képest.


Egyszerű példák:


- Egy 6 éves valószínűleg nem foglalkozik azzal, ha sok cukrot eszik, mert nem látja előre a következményeket.

- Gyerekek sokszor a veszélyes dolgokba is belemennének (legyen ez egy ugrás a mászókáról, vagy akár drog is), mert nem elég felelősségteljesek.

- Csak a jelenre koncentrálnak, vagy a jövőjüket is akarják építeni? (Sok fesztivál vs. sok olvasás és gyakorlás)


Tudom; embere válogatja, de kíváncsi lennék már arra, hogy miben is mutatkozik ez meg nálatok.


Én egy ilyen általánosításra gondoltam:

"A környezetemben a legtöbb lány egyáltalán nem megy bele veszélyes dolgokba, míg a fiúk mindenhol a bajt keresik. A fiúk rendszerint jobban odafigyelnek a jövőjükre, amit folyamatosan próbálnak építeni és nem csak haladnak az árral."

2016. ápr. 24. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!