Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy aki nem...

Miért van az, hogy aki nem érdemli meg, az mindent megkap?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm elég jól járt egy bizonyos dologgal, egy élethelyzettel. Mégsem értékeli, kevesli, nyafog, hogy nem jó... mások megirigyelhetnék a helyzetét, ugyanebben a szituban, mégsem panaszkodnak és böven megelégednének ugyanezzel, vagy egy kicsit kevesebbel is, mégsem adatik meg nekik.

Miért az elégedetlennek jut több jó mégis?!


2016. ápr. 21. 22:35
 1/9 A kérdező kommentje:
(Nem irtam szándékosan konkrétumot, mielött vki rákérdezne, élethelyzet, nem anyagiakról van szó)
2016. ápr. 21. 22:37
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ez egy felesleges gondolatmenet.

semmivel sem lesz neked jobb attól,ha ezen filózól.

az érdemek elismerése pedig nézőpont kérdése.

vegyünk egy durvát a gyilkosságot.

ha holnap megölöd egy késsel 10 haragosodat,elmebetegnek nyilvánítanak és életfogytig börtönbe zárnak.

de ha 1000 évvel ezelőtt vikingként teszed ezt egy a csatatéren,akkor hős vagy és a nők a lábaid előtt hevernének.

tehát minden sikert nézőpont,korszak és szociális közeg szempontjából érdemes vizsgálni.

2016. ápr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem azért kapnak meg mindent, mert nem érdemlik meg, hanem azért nem érdemlik meg, mert mindent megkapnak.
2016. ápr. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Sokan sírnak, hogy milyen szar az életünk, közben mások éheznek, nem futja nekik olyan luxusra, mint azoknak akik sírnak...

Mindenkinek vannak problémáik, csak más-más szinten más-más probléma foglalkoztatja az embert...

Szerinted Bill Gates-nek nincsenek problémái? Van családja, pénze, ismert.....


Kedvencem az amikor jönnek sokan azzal a dumával, hogy "neked könnyű"...például nekem 3 szakmám van, jó helyen dolgozom mi egyéb, viszont én ezért rengeteget tanultam, míg ezek a "neked könnyű" típusú emberek leszarták a tanulást, inkább lógtak, ittak, szívtak...és ugye eltelt X év és most "nekem könnyű"...

Ha nagyon akarsz valamit, akkor tegyél érte!


23F

2016. ápr. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 elwera ***** válasza:
Valaki szerint mégiscsak megérdemli, mert különben nem kapna semmit. Nem?
2016. ápr. 23. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nehéz igy leirni, mert nem akarok konkrétumot...nem anyagi, ahogy a kérdésben már jeleztem. És nem olyan amit az adott ember befolyásolhat, pont ez a baj,mert ha lehetne, akkor könnyü dolga lennr,de ezzel max lehet próbálkozni ám a kimenetele egy másik személytöl függ. És van akinek ezért semmit nem kell tennie, és mégis kényelmesen éli a napjait, más meg veszödik az egésszel és mégse jön be...


Amugy amiket leirtatok mindenben van igazság. Egyetértek azzal is, h aki a tanulás után/miatt sikeres, attól nem szabad irigyelni azt, hiszen megdolgozott érte, nem csak az ölébe pottyant(bár nyilván vannak ilyenek is, sajnos és ez is bosszantó - ha egy napin emlitjük a kettöt) Az meg már külön kérdés, h ma hazánkban kinek milyen lehetöségei vannak v éppen nincsenek.

2016. ápr. 24. 17:49
 7/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk annyi konkrétum, hogy emberi kapcsolat :) - nem szerelmi!
2016. ápr. 24. 17:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Én hiperaktív és figyelem zavaros vagyok, van, hogy az előző mondatomat elfelejtem beszéd közben (nem gyakori, de a hiperfókusz miatt arra figyelek ami a fejemben pörög).

Másoknak nincsenek ilyen problémáik viszont ők nem tudnak úgy felkelni, mint én, kevés pihenéssel toppon lenni, mint én...

Én ilyen "problémákkal" is képes voltam elvégezni a sulit, programozóként tudok dolgozni...


Van aki 2 falatot eszik és azonnal meghízik és nehezen adja le, én meg olyan géneket örököltem, hogy nehezen tudok hízni és ha hízok akkor azt csak sok evés árán tudom fenntartani...sokan ilyen génekre vágynak, de azt nem érzik, hogy a téli hidegben a csontokig hatol a hideg :D 1x volt amikor gyógyszerrel felszedtem 12 kilót kb 1.5 hónap alatt (58-ról 70-re), na akkor éreztem, hogy milyen amikor a hideg téli szél csak úgy "visszapattan" :D nem csontokig hatol a hideg :) aztán 2 hét alatt majdnem az egészet leadtam miután leálltam a gyógyszerrel és már nem ettem 5x annyit, mint átlagban...


Volt osztálytársam érettségin matekból szóbelizett, izgalmak miatt is volt, de nem tudott összeadni 2db 2 jegyű számot, ott hebegett habogott csóró, én meg aki aludtam minden matekon, amikor felnéztem az új anyagra kb fél perc alatt megértettem...van akinek 5-10x annyi időt kell beleölnie, hogy megértse...

Vagy például ott van a diszlexia, diszgráfia...van akinek ezzel kell megküzdenie...


De van például az a srác akinek se keze se lába, vagyis a lába helyett valami kis csonk féleség van, na gondolj bele mennyi embernek jobb a helyzete az övénél és ő is mennyi mindenre képes így...


A megoldásokat kell keresni nem a problémákat!

Ki dönti el, hogy ki mit érdemel meg?

Ha valaki szépnek születik akkor ki dönti el, hogy megérdemli?

Ha valakit 30-70 évesen elvisz egy betegség azt ki dönti el, hogy megérdemli e?


23F

2016. ápr. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves kiadsam333 nagyon jo példákat hoztál, köszönöm. Az egyiken máris vázolni tudom a helyzetet. Tehát a problémám ezzel az emberrel az, hogy -maradva a példádnál - a kéz/láb nélküli emberhez odamegy az, akinek van, és elkezd neki nyavalyogni, hogy hüüü, neki milyen rossz, mert mondjuk fáj a kislábujja, vagy meg kell fognia valamit... akinek meg nincs, ezeket áldásnak tekintené, nem problémának. És mivel akinek vann keze, olyannak mondja, akinek nincs, meg esetleg örülne ha lenne ,hencegésnek, bunkozásnak hat.
2016. máj. 6. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!