Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg az önbizalom dönt el...

Tényleg az önbizalom dönt el mindent akkor is, ha a csaj valójában csúnya, igénytelen és közönséges?

Figyelt kérdés

Egy volt kolléganőmről szól az írás.

Szóval van egy csaj, 23 éves, az arca nemhogy nem szép, de inkább átlag alatti. Az alakja teljesen átlagos. Vékony, de nem sportos, kicsik a cicijei, feneke átlagos. A haja undorító. Félhosszú, barna, de állandóan full zsíros volt neki. Max heti 1x ha megmosta. A körmeit ugyan csináltatta, de mindig izléstelen volt, látszott rajta, hogy nem rendes manikűröshöz járt, hanem valami rokona hobbiból, otthon körmözött és ő csinálta neki, de gusztustalan volt mindig és folyton lepotyogott neki a fele. Öltözködése is iszonyat izléstelen volt. Ilyen igazi olcsó k.ur.vás. Nem számított mi mivel illik össze, se színbe, se sehogy, lényeg az volt, hogy cicanadrágot nadrágként hordta, hogy mindenki lássa a segge összes narancsbőrét. Viselkedésre borzasztó irritáló. Felszínes, és ha valaki hozzászólt 2 mondatot, mindjárt rátelepedett az illetőre, alig lehetett levakarni. Férfiakkal kortól, kinézettől függetlenül, iszonyat durván flörtölt, mintha valami kényszert érzett volna rá, és szerintem rohadt olcsó, közönséges volt.

Konkrétan elhitte magáról, hogy ő milyen jó csaj, és ő mindenkinek bejön, másokat meg rendszeresen leszólt, pláne ha az illető szebb volt nála, vagy ha 5 kilóval több volt mint ő, az már nem is ember.

Az a legdurvább az egészbe, hogy ténylegesen minden pasi ment hozzá munka közbe beszélgetni, ment a flört ide-oda. Másik kolleganőmmel meg mindig azt figyeltük, hogy tényleg ez jön be a pasiknak?

Aztán a csaj mindig hangsúlyozta, hogy neki csóró pali nem kell. És addig addig helyezkedett, meg nyomta a tindert, amig talalt magának egy bárgyú , full papucs srácot, akinek ugyan jó munkája, jó fizetése, jó egzisztenciája van. Feleségül akarja venni, gyereket terveznek és a srác folyton hurcibálja mindenfele.

Nem irigy vagyok, mert a korábbi megnyilvánulásaiból tudom, hogy nem őszinte szerelemre épülő kapcsolat ez, hanem sokkal inkább érdek.

Csak a pszichológiáját szeretném megérteni, hogy tényleg ennyire mindegy a pasiknak, hogy amellett, hogy szépnek se mondható, gusztustalan zsiros a haja rendszeresen és izlestelen az öltözködése, ez mar elég ahhoz, hogy repüljenek rá mint a legyek? Az olcsó k.ur.vás viselkedés , az irreálisan nagy önbizalom, meg a jópofi, így bejön?


2016. ápr. 7. 01:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%

Igen tényleg ez kell a pasiknak, én is tudok hasonló esetről, hogy arra a csajra buknak a pasik akinek nagyobb a "szája" és dominánsabb a többinél.

Még ha nincs is alakja, mert egy full vékony gebe.

De mégis ha megjelenik az összes pasi őrá tapad.

2016. ápr. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

az első vagyok.

A többi csaj meg persze csak féltékenykedik.

Mondjuk azt nem értem hogy mért nem tesznek ellene valamit?

Mért "alázkodnak" meg ők is a csaj előtt?

2016. ápr. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
42%

Neked van már férjed?:-)


Valamit mégiscsak tudott, ha jártak hozzá beszélgetni a pasik, ti meg csak lestétek és kommentáltátok. Megkapták tőle azt a figyelmet, amit ti a rongyokra és a körmeitekre fordítottatok.:-) Azt meg ugyan honnan veszed, hogy nincs szerelem a párja felé, ha szóba se álltatok vele? Azért, mert szerinted "bárgyú és full papucs" a srác? Valószínűleg tartósabb lesz a kapcsolata, mint amilyenről ti csak álmodoztok, mert megadják egymásnak azt, amire szükségük van.

Nekem nagyon az jött le a történetből, hogy ti eleve elutasítóak voltatok a csajjal, aki próbált volna közeledni felétek, kitárgyaltátok, lenéztétek, most meg nem tud megfordulni a méreg bennetek, mert ő sikeresebb párkapcsolati téren, mint ti, bármennyire próbáltátok lenyomni.

2016. ápr. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Van benne valami. Tudod, sokat számít az önbizalom. Szerintem sokkal szimpatikusabb az embereknek, ha valakinek van önbizalma és sugárzik róla, hogy meg van elégedve magával. Az ilyen emberek általában boldogabbak is, és nyilván a boldog emberek vonzóbbak, szívesebben vagy egy életvidám személlyel, mint egy folyton letört ember társaságában.


Bizony nem minden a külső, bár az is fontos, de igazaból önmagában egy szép arc és egy csinos alak nem elég, kell hozzá önbizalom és némi rátermettség, hogy igazán vonzó legyen valaki. Tehát ha valaki csúnyácskább, "igénytelenebb", de megvan benne a magabiztosság, akkor az vonzó lehet sokaknak, ugyanis tényleg nem minden a külső, megnyerő tud lenni, ha valaki jól "elő tudja adni magát" az önbizalmával.


Mondom én ezt úgy, hogy én sem vagyok egy "önbizalombomba", de sokak szerint nagyon szép vagyok..de én mégsem tudok olyan rátermett és közvetlen lenni, ami miatt nem figyelnek fel rám különösebben a férfiak. Szóval nekem ez a meglátásom, hogy nagyon sokat számít az önbizalom. Úgyhogy legyen mindenkinek, sokat számít tényleg! :)

2016. ápr. 7. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

3. Válaszoló!

nagyon rosszul látod a dolgot, de ahogy vélekedsz, szerintem neked is bejönne ez a szint.

Egyébként nekem 3 éve van kapcsolatom, menyasszony vagyok. Átlagosan élünk, átlagos problémáink vannak, de szeretjük egymást és el vagyunk köteleződve egymás felé.

Viszont amíg nem volt komoly kapcsolatom, azért én mindig, 2 naponta hajat mostam régen és most is, adtam a kultúrált öltözködésre, normálisan hétköznapiasan sminkeltem mindig. Régen szépségversenyen is szerepeltem. Ebből nyilván 26 éves koromra kinőttem. Önbizalmam viszont ekkora sosem volt, pedig egyértelműen szebb arcú és nőiesebb vagyok nála. Viszont kimértebb és fele ennyire se harsány. Sose tapadtak igy rám a pasik. Mára nem is igénylem ezt így, csak nem értem. Én rohadt nehezen találtam magamnak párt. De mondom, csak a "folyamat működése" érdekel.

Hogy miért befutóbb a zsíroshajú, közönséges, csúnya, ámde hatalmas önbizalmú csaj, mint a szebb, de csendesebb.

2016. ápr. 7. 02:20
 6/19 A kérdező kommentje:
És nem arra akarom kiélezni, hogy miért jobb ő, mint én, mielőtt valaki kötekedne, hogy irigy vagyok. Hanem csak típusokra próbálok asszociálni, általánosságban.
2016. ápr. 7. 02:24
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Nő vagyok. Tiszta és csinos, de semmi extra - legalábbis külsőleg. Soha nem sminkelek, nem járok körmöshöz és teszek a divatra, viszont rengeteg fiú haverom van. 16 éves korom óta pedig mindig volt párom (nem akármilyenek:-)), jelenleg férjem. Barátnőm viszont kevés, nem igazán jövök ki a nőkkel. És elég jól ismerem ezt a típust, aki a köröm, a ruha, a frizura alapján ítél (és még ő nevez felszínesnek másokat:D), és meg van lepve, hogy a pasiknak nem ő kell.:-)


3-as

2016. ápr. 7. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy azért mozdultak rá, mert nála, a viselkedése alapján egyértelmű volt, hogy keres valakit, próbálkozik, a férfiak nyugodtak voltak afelől, hogy nem kerülnek kínos szituba, ha a társaságára vágynak. Könnyebb iránynak látszott, mint egy kevésbé nyitott viselkedésű lány.
2016. ápr. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem az önbizalom itt a lényeg. A férfiak nem ezt keresik.


A férfiak teljesen másképp néznek egy nőre, mint ti nők. Nektek feltűnik a gagyi köröm, a kevésbé ápolt haj, színben nem illő ruházat és egyebek. A legtöbb férfinek nem! (mondom ezt férfiként)

A legtöbb férfinek bőven elég, az amit írtál! Vékony! Ráadásul picit k@rvásan öltözik. Ennyi, nyert ügye van.

2016. ápr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért, de nekem, mint pasinak, ha egy nő mindenre ad, mindig mindenre odafigyel, körmei, haja, ruhája, stb, rendben van, az nem természetes. Az a nő, beszélgetésnél is minden szóra oda figyel, a hallottakat értékeli. Ilyen nővel, nem tudok fesztelenül, jó humorral beszélgetni.

Az a nő, aki elfogadja magát, nem mindig magával, külsejével van elfoglalva, tud fesztelenül csacsogni, még ha be-be csúszik hülyeség is, sokkal jobb beszélgető társ. Arról van szó, egy idő után, közelebb is tud hozzám kerülni.

2016. ápr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!