Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Leonardo Da Vinci miért...

Leonardo Da Vinci miért hagyta félbe sok festményét?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel Leonardo élete sokat olvastam róla. De semmit sem találtam arról miért is hagyta félbe munkáit?

Da vinci nek a titkai is érdekelnének :)

előre köszönöm



2016. ápr. 27. 10:53
 1/4 tarnai ***** válasza:
9%
Jó helyen jársz, a sok szakember aki itt van, majd jól elmondja LDV titkait
2016. ápr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első hozzászóló, ez ott volt! :-D


Én grafikus, festőművész vagyok. Illetve manapság éhezőművész :-(


Nem tudom Leonardo, miért hagyta félbe alkotásait, de ilyen megesik. Néha nem kell különösebb okokat keresni a dolgokban. Nekem van olyan festményem, melyet 20 éve nem fejeztem be. Szüleimnél van, messze laknak, én pedig mindig lusta vagyok elhozni, hogy befejezzem. Ráadásul, az akkori ihlet már elszállt. Nem különösebben izgat.

Egyes alkotásaim, egyszerűen nem olyanok lettek, mint szerettem volna, és azért nem fejeztem be őket. Fiatalon kidobtam, néha összegyűrtem, széttéptem, de manapság elteszem őket. Ez főleg nejemnek köszönhető, aki rávett erre. :-)

Ha megrendelésre dolgozom, nem belső késztetésre, ihletből, akkor kevésbé tartom értékesnek a művet, az csupán munka. Ha pedig munka közben, valamiért nem megfelelő, amit csinálok, akkor megesik, nem is fejezem be soha. Persze, volt hogy visszatértem és befejeztem mégis.

Grafikai megrendelésnél 2-4 variációt is kérnek, de általában csak egyre van szükség. Ebből eredően nem mindegyik készül el végleges verzióban, így sok félkész munkám van.

Még technikai okai is vannak, hogy félbe marad egy-egy mű. Festésnél sokszor van száradási idő a fázisok között. Megesik, hogy elszáll az ihlet, vagy más fontosabb alkotni valóm van, így hónapokig is áll néhány alkotás félkészen.

2016. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

(Bocs, de nekem is művészeti végzettségem van.)


Csak annyi jutott eszembe a kérdés kapcsán, hogy sok igen híres festő nem csak, hogy nem fejezte be a műveit -amik ma dollár milliókat érnének-, hanem egyszerűen csak egy "lealapozott" vászonnak tekintette azokat, és rájuk festett egy újabb képet.

A mai technikákkal kimutatható, hogy sokszor két-három kép is van egymás felett.


Egy kis érdekesség:

[link]

2016. ápr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Aprólékosan, időigényesen dolgozott, miközben tudományos kísérleteket végzett, könyvet írt, zenét komponált, az udvarnak dolgozott... Szóval volt dolga bőven, és ha sokáig húzol egy művet, akkor ahogy írta az előttem válaszoló is, elszáll az ihlet.

Egy konkrét esetben pl azért nem fejezte be, mert rájött, hogy olyan speckó festéket használt, ami nem egészen tartós, így gyorsan elment a kedve tőle, azt hiszem Az utolsó vacsora is ezért kopik annyira, annál meg direkt azért nem fejezte be Jézus arcát, mert úgy hitte, olyat nem tud festeni, amely méltó lenne Krisztushoz.

2016. jún. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!