Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A székelyekről mi a véleményetek?

A székelyekről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 28. 10:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Nemrég jártam arra. Ugyanúgy, mint máshol van mindenféle ember. Nincs olyan, hogy a székely ember és akkor minden székely olyan.

Idősebb emberek érdekesebbek, sok érdekes történetet tudnak.

Fiatalok már annyira nem különböznek az itteni fiataloktól.

2016. ápr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok a köcsög itt is, pont, mint Magyarországon, csak hidegebb van.
2016. ápr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

2: Ez igaz, tényleg nagyon hideg volt.

Ahogy jöttünk hazafelé egyre melegebb lett :)

2016. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%
Semmi jó, főleg a 30+os korosztályról. Sokszor voltam kint Erdélyben, ezek a nőket semmire se becsülik és nagyon visszamaradott népség. Tisztelet a kivételnek.
2016. ápr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Semmi. Nem ismerek egy székelyt sem.
2016. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

". Sokszor voltam kint Erdélyben, ezek a nőket semmire se becsülik "


Ez komoly? Mesélnél? Miket tapasztaltál hogy viselkedtek a nőkkel?

2016. ápr. 28. 16:13
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én most voltam nemrég, nő vagyok, és semmi ilyet nem érzékeltem. Kedvesek és udvariasak voltak.
2016. ápr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Én azt tapasztaltam, hogy náluk nagyon él még ez az "asszonynak a konyhában" a helye. Éveken keresztül minden tavasszal kint voltam egy hetet, ez alapján mondom.

Többször is kikezdtek velem, úgy hogy mindegyiknek felesége és kisgyereke volt otthon. Maga ahogy viselkedtek, beszéltek, mindről érezni lehetett hogy ők valakik mert férfiak. Nagyon undorítóak voltak. Egy idő után ezért is amradtak el ezek a kiruccanások, többek közt. Persze lehet, hogy csak a férgesét fogtam ki, nem mondom, hogy mind ilyen, csak azok akikkel én találkoztam. Egy ismerősöm székely fiúval házasodott össze, kiköltözött hozzá. Hát, nincs szép élete, nem cserélnék vele egy percre sem

2016. ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Akiket én ismerek, nálunk nem jellemző ez az asszonynak otthon a helye. Pedig elég kis településeken élnek. A nők is ugyanúgy dolgoznak normális munkahelyeken. Nem látok ebben különbséget.
2016. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Anyukám székely. Nagyon kedves, szorgalmas és szép. A többi embert is kedvelem, akikkel ott találkoztam. Inkább a magyarországi magyarokkal volt bajom eddig.
2016. ápr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!