Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A székelyekről mi a véleményetek?

A székelyekről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 28. 10:57
1 2
 11/16 anonim válasza:
75%
Két éve nagy lelkesedéssel uzaztunk Korond és Szováta környékére, de pár ember miatt hamar eltűnt a lelkesedésem. Nem vagyok nagyvárosi, pesti, hisztis nőszemély, mégis úgy kezeltek minket, mint a visszamaradottakat, állandóan a kötekedést kellett hallgatnom, azt, hogy magyarországi köcsög vagyok, hogy biztosan még nem láttam lovasszekeret, állandóan ilyenekkel csesztettek. Meg sem szólaltam előttük pedig, nem is ismertek, de a végén már tényleg kezdtem elhinni, hogy hülye vagyok. Néhány román kedvesebb volt velem, mint ők. Bár lehet, hogy én is csak a hülyéjét fogtam ki... Legközelebb majd más településekre látogatunk.
2016. máj. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Ugyanolyanok,mint bárki más, vannak köztük, rendes, szorgalmas, kedves, nagy tudású emberek és semmirekellő csaló, tolvaj, hazug emberek is. Az embert kell nézni nem azt, hogy milyen népcsoporthoz tartozik.
2016. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
92%

Az a sztereotípia, hogy primitív, parasztok, az nagyon hülyeség.

Figyeljen az, aki azt mondja, hogy jaj ,,Lekezelőek".

Székelységem révén tudom azt, hogy ez azért van egyesknél, mert kimentek Magyarországra, és ott leroma románozták őket.(megsúgom, tapasztalat)

Lehet, hogy földműveléssel foglalkoznak, de attól nem parasztok. És nagyon sok mindent átéltek. Rendszerváltás, éhség, háború, megtorlás és még mai napig eltolják a székelyeket.

2016. jún. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Sokszor voltam kint Erdélyben, ezek a nőket semmire se becsülik


Ez hülyeség, a székely férfiak tisztelik a nőket, a háznál mindig a nőnek van igaza és a lánygyermeknek, minden kívánságuk teljesítve van. Amúgy is egy székely nő mindig kiköveteli a megbecsülést, a látszat természetesen csal, mivel a nő azért úgy irányítja a férfit, hogy az férfinek érezhesse magát. Valószínű a korlátolt agyad ezt félreértelmezte.

2016. dec. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mint írtam, nagyon kedves előző, valószínűleg csak rossz embereket fogtam ki :) Persze, ha végigolvastad és értelmezted volna a kommentem, nem kellett volna rögtön személyeskedned :) Tipikus.
2016. dec. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kedves előző! Szokták mondani az okos enged a szamár be akarja bizonyítani a nagy semmit.
2016. dec. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!