Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy más társadal...

Miért van az hogy más társadalmi rétegeknek más a hobbija?

Figyelt kérdés
Pl. a szakmunkások szeretnek motorozni, horgászni. A gazdagok általában golfoznak, vadásznak, teniszeznek. A mérnökök szeretnek mozgó sportokat űzni.
2016. ápr. 28. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz példákat soroltál.
2016. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség . Kinek a kölyke engedhet meg magának milliós motort, a pénzes burzsujé, nem (?) vagy talán a pék gyereke esik-kel, bukik föl a motorral ? Az én mérnök ismerősöm pl. pecázni jár, nem golfozik, nem vadászik és nem teniszezik .
2016. ápr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk esélyes, hogy egy szakmunkas nem keres annyit, hogy gólra meg vadászatra fussa belőle.
2016. ápr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok mérnök, se nem gazdag, de imádok teniszezni és mozgó sportokat űzni. Na most mi lesz?
2016. ápr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi informatikusok volnánk és szeretünk motorozni, de nem is gondolnánk, hogy ez különleges lenne... Minden rétegben szeretnek motorozni, mert motorozni jó :D S drága is. Amióta a párom gyári munkás, nemigen motorozik.


A golf a gazdagok sportja, igen, az sem olcsó hobbi. A vadászat pedig elég speckó, s persze azért ott van az, hogy egyes rétegektől mit "várnak el"... Egy sznob gazdag nem terepmotorozni megy vagy simóval horgászni, akkor se, ha arra vágyna.


Ezen túl szerintem nincs ilyen összefüggés. Valami gyenge korreláció esetleg, de még az se biztos. A hobbi passzolhat a hivatásunkhoz, tehetségünkhöz, vagy lehet teljesen más. Nekem mozgékonyabb hobbik is kellenek, ha egyszer egész nap gép előtt ülök. Úgyhogy megyek ki a természetbe vagy az utakra, edzek, kertészkedek, barkácsolok, de az érdeklődésem miatt számítógépes hobbijaim is vannak (játék, rajz, design - ez nemcsak hobbi, néha demoscene coding). S koponyákat gyűjtök, azt nem tudom, melyik társadalmi réteg teszi :)


Inkább egyéni dolog ez.

2016. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt így nem lehet felosztani. Inkább arról van szó, hogy aki fizikai munkát végez, az szívesebben választ pihentető hobbit. Aki pedig ülőmunkát, az szívesebben mozog szabadidejében.
2016. ápr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!