Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akit szivatnak az iskolában,...

Akit szivatnak az iskolában, az tulajdonképpen önmaga hibája?

Figyelt kérdés

Tehát ugye azért szivatják, mert csendes, visszahúzódó, nem mer visszaszólni, ezért az osztály "hangadói" felbátorodnak ezeken és szivatni kezdik. Ugye a zaklatott tanuló otthon sem mondja el mi történt vele, ezmiatt a szivatás évekig is eltarthat, és senki sem segít a zaklatottnak, mivel akkor őket is elkezdenék szivatni. Tehát úgy gondolom elsősorban a bántott tanuló hibája az, ha zaklatják, szivatják, hisz a viselkedése miatt történik mindez, ha megváltozna, akkor a többiek is máshogy állnának hozzá. És nem utolsósorban a többi osztálytárs hibája is, mivel nem segítenek neki, inkább elnézik mégha a barátjukról is van szó, hogy nehogy őket is inzultálják...

Ti mit gondoltok erről?



2016. ápr. 28. 14:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%

Neked fogalmad sincsen az emberekről, úgy gondolkodsz, mint egy ötéves, óvodás hülyegyerek.


Azt, hogy bántsák, senki nem érdemli meg. Tök mindegy, hogy verbális vagy testi agresszióról van szó, ha valakit ok nélkül ilyen bántás ér, akkor azt nem érdemli meg. Jézusom, te meg itt arról papolsz, hogy még meg is érdemli???? Hogy az "ő hibája"???? Te nem vagy normális.


Ugyanis képzeld el, hogy vannak olyan emberek, akik visszahúzódóak, félénkek, mert ők ilyenek és kész, de ettől még senkinek nincs joga őket lenézni vagy bántani... Úristen, hogyan magyarázzam el ezt egy ötévesnek, szerintem inkább meg sem próbálom, mert szerintem neked felesleges.


Állj a tükör elé, és köpd le magad.

2016. ápr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

"Tehát úgy gondolom elsősorban a bántott tanuló hibája az, ha zaklatják, szivatják, hisz a viselkedése miatt történik mindez, ha megváltozna, akkor a többiek is máshogy állnának hozzá."


Nagyon nagy tévúton jársz, ez a gondolatmenet egyszerűen hülyeség. Nem inkább azoknak kéne megváltozni, akik bántják??? Miért az változzon, akit ok nélkül bántanak?


Szerintem inkább az a jó nevelés, ha mindenki megérti azt, hogy nem szabad a másikat bántani, itt senkinek nem kell változnia semerre, csak annyi a lényeg, hogy tanulják meg egymásban az értéket megtalálni és tisztelni egymást. Nehogy már még a bántást elszenvedő szegény gyereknek kelljen változnia, amikor ok nélkül bántják! Ha ugyanis valaki szerény és visszafogott, az nem fog tudni megváltozni.


De elárulok egy titkot: ha megpróbálna megváltozni, akkor meg azért kezdenék el szekálni, hogy mit pattog, mit akar már. Látszik, hogy halvány fingod nincs az emberekről, csak mondod a marhaságaidat össze-vissza. Undorító az ilyen ember, remélem te nem fogsz szaporodni.

2016. ápr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
Soha nem az áldozat hibája az, ha őt támadás, bántás éri, hanem annak a hibája, aki ezt elköveti. Aki ezt nem képes belátni, annak se esze, se szíve nincsen.
2016. ápr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy őt szivatják, mert hagyja magát...illetve igen van, de ez nem annak a hibája, aki "hagyja" magát hanem annak, aki megteszi. Gyenge, igen. Akkor békén kell hagyni és máris nem lenne konfliktus. Nem tudom milyen logika ez, hogy aki gyenge és akit lehet, akkor azt gyerünk bántsuk...nem inkább segíteni kellene rajta ha már nem tudod békén hagyni?
2016. ápr. 29. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
19%
Első vagyok és gondoltam, hogy le fogtok pontozni, de hagy mondjak valamit. Nekem ezzel van tapasztalatom, 9-10be én is ilyen voltam nagyon visszahúzódó, nem beszélgettem senkivel az osztályba. Persze ennek okai voltam, lelki problémáim voltak, tanulási problémáim, stb. Nem volt rossz osztályom, ők próbáltak befogadni, többször is próbáltak, de az az én hibám volt, hogy nem tudtam nyitni. Ezen nekem kellett változtatnom. Az olyanokra nem szoktak rátelepedni, aki szimplán csendes, csak az olyanokra, akik szó szerint barátságtalanok és nagyon különcök. Először kedvesek voltak velem, de évek óta persze, hogy elkezdtek bunkózni, ha megpróbáltam beszélgetni velük. Mindig volt ilyen osztálytársam és csak az olyanokkal fordult elő. Én is kaptam sok bántást, de utána normalizálódott a helyzetem miután változtattam. Lehet az első kommentben rosszul fejeztem ki magam, de az én tapasztalataim szerint, ha valaki visszahúzú szimplán, még nem fogják kiutálni. Ahhoz elég kirívó személyiségnek kell lennie. Le lehet pontozni 0ra, de ez az igazság.:)
2016. ápr. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, rengeteg fiatalt szívatnak csak azért, mert nem olyan nagymenő, beszédes, bulizós mint a többiek, vagy mert nem öltözik olyan divatosan, nem jár el inni a többiekkel, egyedi hobbijai vannak, nem túl csinos és még sorolhatnám...örülj neki, hogy neked normális osztálytársaid voltak, de sajnos nem ez az általános.
2016. ápr. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
22%

Utolsó, egy osztály összetétele nagyon színes. Vannak nagymenők, bulizósak, nagyon visszafogottak, "átlagos viselkedésűek". Tehát mindenféle ember. Én még sosem találkoztam ilyennek, lehet van olyan, hogy ilyenek miatt szívatják, de szerintem max általános iskolában jellemző. Én két suliba jártam középbe és volt olyan lány, aki kicsi volt, csúnya, önbizalomhiányos. Nagyon más és senki sem bántotta, csak kb a kutya se szólt hozzá. De én jól kijöttem vele. Szerintem egy értelmesebb osztályba, csak az olyanokat közösítik ki, akik nem akarnak, vagy nem tudnak beilleszkedni annyira mások. Volt több ilyen évfolyamtársam, tudom, miről beszélek. Én úgy látom, hogy az ilyen emberek maguknak vívják ki az ellenszenvet, de hát ezek szerint ezt máshogy látjuk.


De igen, nem kellene kiutálni és éreztetni vele, hogy más, de a jelleme miatt teszik ezt, az pedig az ő hibája, hogy nem szól és nem is akar változtatni. Higgyétek el, nagyon ellenszenves tud lenni egy ilyen személy.

2016. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
84%

17. De azt nem a diák fogja megválasztani, hogy értelmesek-e az osztálytársai. Plusz még az értelmesek is tudnak elég hülyék lenni kamaszkorban.


Én pl. nem lettem nagyon durván kiközösítve, de kerültek... azért, mert a szüleim hülyék voltak, én meg jól tanultam. Próbáltam én barátkozni velük, de amikor láttam, hogy annyira nem terem nekem babér, akkor én is letettem róla. Pedig nem vmi legalja szakmunkásképző volt...


De olyan kiközösítés is volt, hogy az osztály 2 menőcsaja összeveszett vmi piti ügyön a harmadikkal, 12-13 évesen, és az osztákly 3/4-ét a csaj ellen fordították, heccből. Ráadásul máig nem tudjuk, hogy min is vesztek össze igazából... volt, aki mondta is, hogy nem is tudjuk, miért piszkáljuk Katit, de buli.

2016. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szerencsések lehettek, nekem csak rossz tapasztalataim vannak...a saját osztályaimból és rengeteg barátom, ismerősöm osztályával kapcsolatban is.

Általánosiskolában engem azért piszkáltak mert lovagoltam...és így ennyi, ez volt a bűnöm amiért a "menők" kiútáltak.

Középiskolában volt sok barátom, meg semleges emberek, de a "menők" ott sem szerettek, mert egyedi hobbim volt, egyedibben öltözködtem (nem kihívóan) és nem jártam bulizni inni...ezért voltam piszkálva.

És voltak olyan osztálytársaim, akiket teljesen kollektíven kiutáltak, csupán azért mert csendes jó tanulók voltak, vagy mert nem sminkeltek, nem hordtak divatos ruhákat. Pedig egyébként semmi baj nem volt velük, csak annyi, hogy nem illettek bele a menő, cigizős, piálós bulizós társaságba...

Egy barátomat máshol azért utálták ki mert kicsit túlsúlyos volt, egy másikat meg azért, mert nem volt szép a haja, a hamradikat pedig azért mert jó tanuló volt....nagyon gonoszak tudnak lenni az emberek, nem kell, hogy okuk legyen rá, egyszerűen élvezik, ha megszégyeníthetnek valakit.


Az egyetemen én normális közösségben voltam végre, értelmes, felnőtt emberek között, de más karon ugyan az az óvodás cikizés ment, egy lányt azért közösítettek ki a csoporrtársai, mert nem volt olyan tehetős, mint ők és nem hordott márkás ruhákat....

2016. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Több mint egy éves kérdés, és ahogy olvasom a szavaidat meg a válaszokat, a sírás kerülget. Igen, csendes zárkózott vagyok, nem, nem fogok változni, nem tudok változni, nem akarok, azzal beolvadnék közéjük, a nyájba. Olyan legalja emberré válnék, mint te, vagy a most-volt osztálytársaim. Nem az én hibám, hogy ilyen vagyok. Nem tartom rossznak, hogy ilyen vagyok. Nem érdekel, hogy másnak nem tetszik, de mégis meghallom, mert törődök másokkal, csak nem méltók rá, hogy kimutassam. Piszkáltak, mert rajzolok, piszkáltak, mert tanulok, meg olvasok, lány vagyok, meg alacsony, zárkózott, csendesebb, magának való... egyedi. Aki más és ragaszkodó, aki beolvadó arc nélküli személy, akárkit lehet bántani. Csak aki kilóg a sorból, azt könnyebb kijjebb lökni. Mert senki sem osztja igazán a véleményét, vagy akikkel igazán társul, nem tudják megvédeni az erőfitogtató izomagyaktól, ezért ők nem hibáztathatóak. Ismétlem, nem azok, csak az elkövető, a buzdító, a zaklató. Engem darabokra szaggattak. Összetörtem. A szememben az emberiség elbukott. Szóval kérdező, nyugodtan meséld be magadnak, hogy te nem tehetsz róla, hogy érzelmi roncsot csinálsz egy emberből, de nem lesz igaz, és ezt te is tudod. Cseszegesd csak a "fekete bárányokat", kik ez esetben fehérek, áldozati bárányok, de belül eltorzulsz. Megromlasz, szétporladnak az emberséged foszlányai, nem leszel igazán emberi, igazán érző, csak állatias, alávaló. Semmirekellő, világromboló.


És válaszolók, akik a hozzám hasonlóak oldalára álltak a vitában, azoknak köszönöm.


Emberek, sose boruljon meg ilyen szinten az igazságérzetünk, mint ennek a kérdezőnek. Maradjunk emberségesek, tiszták, őszinték. Köszönöm, ha elolvastad!

2017. júl. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!