Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én vettem észre, hogy a...

Csak én vettem észre, hogy a csendesebb emberek általában intelligensebbek azoknál akik folyamatosan jártatják a szájukat?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 29. 10:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Nem igazán.

Nekem van olyan ismerősöm, aki bár nem feltűnősködő, de nagyon nyitott, laza, társaságban sokszor a társaság közepe, mégis az egyik legintelligensebb ember, akit ismerek.

És sokszor a csendesek pont a hiányosságaikat palástolják a csendességgel.

Szóval az intelligencia nincs egyenes arányban a csendességgel.

Viszont a feltűnést kereső, viselkedni nem tudó nagy hangúak általában valóban butuskák.

2016. ápr. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is ez tűnt fel.

Persze nem lehet általánosítani,de ettől függetlenül a csendes emberek általában sokkal empatikusabbak és intelligensebbek abba nem értek egyet,hogy a hiányosságaikat próbálják takarni,de még ha így is van az is az intelligenciának a jele,hogy tudatában vannak a hiányosságaikkal.

2016. ápr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
aki sokat beszél, az általában nem mondd semmit.
2016. ápr. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Baromság. Én amúgy csak azok előtt vagyok csendes akiket nem bírok, vagy nincs közös téma. Ha valakivel egy hullámhosszon vagyok akkor be nem áll a szám.


Hülyeség így általánosítani, hogy valaki csendes - vagy beszédes. Nincs olyan ember aki mindig ugyanúgy viselkedik.


Esetleg az autistákra igaz lehet.

2016. ápr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván ha valaki kevesebbet beszél akkor kevesebb hülyeség is hagyja el a száját. Meg egyszerűbb is ha valaki perceken át gondolkozik azon, hogy mit fog mondani mint aki folyamatosan löki a rizsát.
2016. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Ezt én is észrevettem, legalábbis az osztályunkban így van.

De persze tudom, nem lehet általánosítani, én is ismerek nem egy olyan embert aki a figyelem középpontja mégis nagyon intelligens.

És az egyik kommentelő írta hogy ez baromság mert jó társaságban mindenki beszédes, nincs olyan hogy csendes ember.Ez csak részben igaz, mert ha megnézel egy osztályt például, vannak benne nagyon extrovertált emberek, akiknek be nem áll a szájuk, imádnak a középpontban lenni, és vannak akik csendben figyelnek.Lehet, hogy a baráti körükben beszédesek, de a nagyobb társaságokban nem, ezért mondjuk csendesnek őket.

Én is ilyem vagyok egyébként de nem tartom magam intelligensebbnek, csak nem szeretek minden hülyeségről beszélni, minden alapvető apróságot megjegyezni a többieknek, mert nem látom értelmét.Meg mivel nem beszélek órákon így jobban odafigyelek, több minden ragad rám, jobb jegyeket szerzek, ezért tűnhetek "okosnak" a többiek szemében.

Dr szerintem nem szabad általánosítani, attól még hogy valaki csendes nem biztos hogy intelligens.

2016. ápr. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Lehet, hogy elfogult vagyok, mint extró (aki egyébként intelligensnek tartja magát), de nem mondanám,, hogy ez általános igazság. Ismerek buta intrókat és okos extrókat, viszont szerintem azért tűnik úgy, hogy az intrók értelmesebbek, mert lehet, hogy az intró és az extró ugyanannyi okosat mondott, csak az extró mellette másról is beszél, és így „felhígul”. Ez persze nem jelenti azt, hogy butább lenne, csak nem mindig a legmélyfilozófiaibb dolgokról beszélnének kizárólag.


Szerintem az introverzió és az extraverzió független az intelligenciától, ez kicsit olyan, mint hogy valakinek milyen színű a haja, és milyen a szeme. Többféle kombináció van.


16 / L / ENFP

2016. ápr. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

Nők esetében ez nem feltétlenül helytálló. Nekik sokkal fejlettebb a beszédközpontjuk, s ezt ki is használják. A feleségem pl intelligens nő, de ha összefut egy rég nem látott (egyébként szintén intelligens) barátnőjével, az egész délutánt át tudják trécselni. Majd miután elváltak, félóra múltán felhívják egymást, mert valamit elfelejtettek mondani. :-))

A férfi (az intelligens férfi) más tészta. Ő a tettek embere. Jellemzően csak akkor beszél, ha van mit mondania.

2016. ápr. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

#8: Nem értek veled egyet. Szerintem a személyiség alapvetően nem függ a nemtől. A nemmel kapcsolatos társadalmi elvárások (amiket én személyszerint szívből utálok), és gyengébb személyiségú emberek alkalmazkodnak hozzájuk. De akkor sem írható le általános igazságként (ez se), hogy ilyen téren a női és a férfi személyiség különbözne.


(Nekem szinte kizárólag intró barátaim vannak, és én ismerek pszichopata, intelligens, extró lányt (bár ő nem a barátom), intró, intelligens, filozófus fiút, extró, tökhülye lányokat és intró hülye lányokat is. Minden személyiség különböző, nemtől, intelligenciától és bármi mástól függetlenül. Ezért csodálatos az ember.)


#7 voltam

2016. máj. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%
Ne keverjük össze a szezont a fazonnal. Attól, hogy valaki intro, vagy extro, (amik egyébként olyan divatfogalmak, amit mindenki mindenre ráhúz) nem függ a beszédkészség. Az (evolúciós okokból kifolyólag) a nemtől függ. Az anya feladata volt ugyanis a gyermek beszédre tanítása.
2016. máj. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!