Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van rá esély, hogy megtérjen?

Van rá esély, hogy megtérjen?

Figyelt kérdés
Katolikus lány vagyok, és fontosnak tartom, gyakorlom a vallásomat. Ismerek egy fiút, aki szintén katolikus családból való, viszont ő eléggé elkallódott. Elég szabadelvű életet él, lazán veszi az életet, eltávolodott a keresztény elvektől. Azonban nagyon tetszem neki, és ő is tetszik nekem, nagyon kedves velem ,fontos vagyok neki, a személyiségem érdekli, udvarias, figyelmes stb. csak hát nincsen egy stabil értékrendje, amolyan mának élő típus. Ő maga is beismerte, hogy eléggé rossz úton jár, de hitét még nem hagyta el teljesen, szerinte egy kis esély még van rá, hogy visszatérjen a jó útra.

2016. ápr. 29. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Esély mindig van
2016. ápr. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
85%
Miért akarod ráerőszakolni a hitet? Mi lesz, hogy ha nem tér meg? Szakítsz vele?
2016. ápr. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1.Nem akarom ráerőszakolni a hitet, egy szóval nem mondtam neki, h megtérjen.


2.Nem járunk egyenlőre.

2016. ápr. 29. 23:02
 4/11 anonim válasza:
38%
Annyira zavar hogy nem annyira vallásos mint te? Nehogy már ezért utasítsd vissza szegény srácot. A mai világban eléggé kevés kedves, udvarias, figyelmes ember van. Egy kapcsolatban a vallás alig számít valamit, nem úgy mint az előbb felsorolt tulajdonságok. Szóval akár megtér, akár ateista lesz, szerintem nem fog sokminden változni ha összejöttök.
2016. ápr. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell téríteni, éljetek szeretetben az megszenteli az életet. Nem baj, ha egyik hívő, másik nem, együtt megszentelődnek, ha szeretik egymást:


1Kor7,12-14

A többieknek pedig én mondom, nem az Úr: ha egy testvérnek hitetlen felesége van, aki kész vele élni, ne bocsássa el.


És ha egy asszonynak hitetlen férje van, és ez kész vele élni, ne hagyja el a férjét.


Mert a hitetlen férj meg van szentelve hívő felesége által, a hitetlen feleség pedig hívő férje által; különben gyermekeitek is tisztátalanok volnának, így azonban szentek.

2016. ápr. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem én, amúgy az hogy összejövök e vele vagy sem, az elsősorban nem ezen múlik ,de nem ez volt a kérdés.


Pusztán kíváncsi vagyok, hogy vajon mennyi esély van rá, h megtérjen.

2016. ápr. 29. 23:23
 7/11 anonim ***** válasza:
azt nem tudjuk, nem vagyunk jósok (de nem a legrosszabb a helyzet a normális gyerekkora miatt..)
2016. ápr. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom. Sok mindentől függ. Nem tudom mennyi idősek vagytok. Én is katolikus családból származom, 20 éves korom körül bizonytalankodtam a sráchoz hasonlóan, aztán pár éven belül kiforrt, hogy nincs szükségem a vallásra. Közben volt egy mélyen vallásos férfi mellettem, ez még rátett egy lapáttal, hoyg megundorodtam az egésztől. Lehet ő is így jár majd, előre nem tudhatod. 24/N
2016. ápr. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mivel gondolom elég fiatalok vagytok, szerintem teljesen normális, ha kipróbál dolgokat. Úgy látni fogja, hogy mit akar. Ha saját maga is úgy gondolja, hogy rossz úton jár, és még nem dobta el a hitet, akkor szerintem ez azt jelentheti, hogy vissza fog térni. Sőt, ha már egyáltalán nem lenne hívő is megtérhetne.
2016. ápr. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne erőszakold rá a hitedet és ne téritgess ,mert mivel erőszak erőszakot sző.


Üdv!

2016. máj. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!